TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велкоски повторно дојде до израз и ја запечати новата победа на Сараево (Видео)

Дерби - 18.11.2017

Сараево успеа да стигне до петта победа во низа во првата фудбалска лига во Босна, а како и во претходното коло, и овојпат дел од сигурниот триумф на сараевчани беше нашиот Крсте Велкоски.

Видео: Крсте Велкоски стрелец за Сараево

Спортски - 18.11.2017

Македонскиот интернационалец Крсте Велкоски кој настапува во редовите на босанскиот тим, Сараево денес беше стрелец во победата на својот тим од 4:2. Велкоски беше стрелец на четвртиот гол за својот ...

Велкоски не запира со голови за Сарајево (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.11.2017

Поранешниот македонски репрезентативец Крсте Велкоски не запира со голови за својот Сарајево, па денеска повторно даде нов гол во триумфот на бордо тимот со 4-2 против Младост во босанскиот шампионат.

ВИДЕО: Велкоски со нов гол за Сараево во меч кој противниците си постигнаа комичен автогол

Спортклуб - 18.11.2017

Продолжува голгетерската низа за нашиот интернационалец Крсте Велкоски во дресот на Сараево. Вечерва нашиот интернационалец го запиша и осмиот сезонски гол во победата од 4-2 над Младост ДК. Велкоски во 79.

Седум од седум за Крсте Велкоски (Видео)

SportMedia - 18.11.2017

Крсте Велкоски блеска кога игра за Сараево, а денеска повторно беше стрелец за клубот од Бих, во победата од 4:2 против Младост. Велкоски по вторпат го носи бордо дресот на гигантот од БиХ, откако летово се врати во клубот каде претходно играше три ...

Велкоски повторно стрела: Нов гол за нова победа на Сараево… (видео)

Екипа - 18.11.2017

Македонскиот интернационалец Крсте Велкоски го запиша и осмиот гол сезонава во дресот на Сараево во шампионатот на БиХ. Во 15. коло од Првата лига на БиХ, Сараево пред своите навивачи славеше со 4-2 против Младост.