TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Шоу на Лукаку и Лозано, Белгија и Мексико одиграа реми со шест гола

Gol.mk - 10.11.2017

Репрезентациите на Белгија и Мексико одиграа супервозбудлив пријателски меч и ги почестија љубителите на фудбалот со реми со вкупно шест гола (3-3). На стадионот „Кинг Бадуин“ во Брисел се играше атрактивен и отворен фудбал, а играчи на вечерта се ...

ВИДЕО: Лукаку несакајки постигна гол против Мексико – ова можеби ќе биде крај на неговиот голгетерски пост

Спортклуб - 10.11.2017

Белгија вечерва одигра пријателска средба против селекцијата на Мексико, во натпревар полн со голови (3:3). Во оваа победа на „црвените ѓаволи“, два гола постигна напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, кој има голема серија натпревари без ...

Фелаини бира меѓу Бешикташ и Галатасарај

Шеталиште - 09.11.2017

Маруан Фелаини ја одработува последната сезона од договорот со Манчестер Јунајтед. Иако влегува меѓу омилените фудбалери на тренерот, Жозе Мурињо, интернационалецот од Белгија сеуште нема добиено понуда за нов договор.

Зошто Фелаини го тужи New Balance?

Оff.net - 09.11.2017

Фудбалерот од средниот ред на Белгија и Манчестер Јунајтед Маруан Фелаини го дал на суд производителот на спортска опрема New Balance кој до неодамна правеше копачки дизајнирани за него, но тој се повредувал и сега ги ...