TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената „Филип Втори“!

МКД - 20.03.2017

Македонските екипи кои ќе играат квалификациите за европските натпреварувања своите домашни натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ поради одржувањето на УЕФА Суперкупот.

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

24 Вести - 20.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје. Фудбалскиот интернационалец искажа благодарност за укажаната доверба ...

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

Спортклуб - 20.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. „Како што знаете сите, на 8.

ВИДЕО: Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Курир - 20.03.2017

На денешната прес конференција во Скопје беше претставен амбасадорот на УЕФА Супер купот во Скопје кој ќе се одржи на 8 август годинава. Горан Пандев како нов амбасадор искрено порача дека Македонија ќе биде домаќин на голем спектакл.

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

Екипа - 20.03.2017

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот македонски стадион, а „Телеком арена“ е име за комерцијална употреба, информираше директорот на АД за стопанисување со ...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

Екипа - 20.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град.

Пандев: Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

МКД - 20.03.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран за амбасадор на УЕФА Суперкупот кој оваа година ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп натпревар, ќе биде амбасадор на овој голем меч ...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ, опции се и Струмица, Тетово, Прилеп!?

Gol.mk - 20.03.2017

На денешната прес-конференција за најава на УЕФА Суперкупот свое излагање имаше и директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор од интерес на РМ, Цветко Грозданов кој информираше до каде се подготовките на националната арена „Фили ...

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

Екипа - 20.03.2017

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август. „Јас лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу ...

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

Gol.mk - 20.03.2017

Денешната прес-конференција по повод најавувањето на УЕФА Суперкупот 2017 и промовирањето на амбасадорот Горан Пандев ја отвори првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски. Претседателот на нашата фудбалска куќа истакна дека ова е голема укажана доверба ...

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

SportMedia - 20.03.2017

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август на националната "Телеком арена" во Скопје.

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот: Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

Gol.mk - 20.03.2017

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје.

Пандев го прошета трофејот по теренот каде ќе се води битка за негово освојување

SportMedia - 20.03.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, кој беше назначен за амбасадор на Суперкупот на Европа, го изнесе трофејот, за кој ќе се борат најдобрите екипи во Лигата на шампионите и Лигата на ...

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Сител - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА. Пандев истакна дека е горд што добил вакво признание и посака во Скопје во ...

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

Телеграф - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа ...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

Вечер - 20.03.2017

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите на Барселона или Јувентус, како освојувач на Лигата на шампиони, изјави капитенот на македонската фудбалска репрезентација ...

Промоција на Пандев за амбасадор на Суперкупот на УЕФА...

Н.Македонија - 20.03.2017

Промоција на Пандев за амбасадор на Суперкупот на УЕФА Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), денеска напладне во прес-центарот на арената „Филип Втори“ официјално ќе го претстави капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, за ...

Трофејот од Суперкупот изложен на „Филип Втори“

Слободен Печат - 20.03.2017

Еден од најзначајните трофеи во Европа наменет за победникот на Суперкупот на Европа денеска беше изложен на арената „Филип Втори“. Скопје и Националната арена ќе бидат домаќини на 8 август на средбата меѓу освојувачот во ЛШ и ...

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

24Фудбал - 20.03.2017

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа своите натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ како што беше пракса досега, па ќе се бараат ...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Макфакс - 20.03.2017

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига Европа ќе се одигра на 8.август ...

Пандев посакува во Скопје да дојдат Манчестер ј. и Барселона или Јувентус...

Н.Македонија - 20.03.2017

Пандев посакува во Скопје да дојдат Манчестер јунајтед и Барселона или Јувентус Kапитенот на македонската репрезентација и фудбалерот на Џенова, Горан Пандев, денеска беше промовиран за амбасадор на Суперкупот на УЕФА, што треба да се одигра на ...

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

Република - 20.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град.

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

24Фудбал - 20.03.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп натпревар, ќе биде амбасадор на овој голем ...

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Телевизија Нова - 20.03.2017

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе ...

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

Телевизија Нова - 20.03.2017

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје.

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

+инфо - 20.03.2017

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на ...

Горан Пандев – амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Екипа - 19.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се игра на „Телеком арената“ во Скопје.

Гранде Пандев – промотер на Суперкупот на Европа во Скопје!

Gol.mk - 19.03.2017

Оваа година во Македонија несомнено најголем спортски настан ќе биде фудбалскиот Суперкуп на Европа, кој на „Телеком арената“ ќе се одржи на 8 август. На овој дуел ќе се соочат победникот на Лигата на шампионите и освојувачот на Лигата на Европа, а ...

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

Курир - 19.03.2017

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – Скопје 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓоргиоски, ...

Горан Пандев - амбасадор на Супер Куп финалето

SportMedia - 19.03.2017

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 20. март (понеделник) во 12. часот ќе организира прес - конференција по повод официјалното претставување на Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето - СКОПЈЕ 2017.

Промовиран трофејот за УЕФА Супер купот кој ќе се одигра на Телеком арената во Скопје

Бизнис Вести - 18.03.2017

„Ова е во голема корист за Фудбалската федерација на Македонија, за град Скопје, но и за Република Македонија, затоа што за прв пат во овој регион на Балканот ќе се одржи ваков голем фудбалски настан“ истакна за АА Андоновски Трофејот наменет за ...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Точка - 20.03.2017

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига Европа ќе се одигра на 8.август ...

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Курир - 20.03.2017

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. -Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе ...

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Курир - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Република - 19.03.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се игра на „Телеком арената“ во Скопје.

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Телевизија Нова - 19.03.2017

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓоргиоски, ...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Вечер - 20.03.2017

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите ќе ги одмерат победниците на Лигата на шампионите и Лигата на Европа Претседателот на Фудбалската федерација на ...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

А1 On - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Канал5 - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Скопје инфо - 20.03.2017

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.