TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово - 14 повредени

Телма - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили. Од МВР за Телма потврдија дека м еѓу повредените е и поранешниот ...

Сообраќајна несреќа и во Дојран

Фокус - 16.07.2017

Гужвата по патиштата, но и врнежите од дожд денеска дополнително го отежнаа сообраќајот низ земјава. Покрај сообраќајната несреќа што се случи на автопатот Куманово-Кр.Паланка, во која се повредени 14 лица, се случи и несреќа во Дојран.

Тешка сообраќајна несреќа кај Кумaново, 14 повредени

Фокус - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Единаесет повредени лица во сообраќајка завршија во Општа Болница Куманово

Кумановски м. - 16.07.2017

Доцна попладнето, на регионалниот пат Куманово – Крива Паланка, блиску до објектот на “Црн бик”, при судир меѓу автобус и два автомобили, повредени се вкупно 14 лица, меѓу кои и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи.

14 повредени во верижен судар на автобус и два автомобили во близина на Куманово

Kumanovo News - 16.07.2017

Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 18 часот, кога дошло до судир на џип со албански регистерски таблички кој се движел кон Крива Палнка и автобус со гостиварски таблички, кој се движел кон Скопје и уште еден автомобил.

14 повредени во судар на автобус и џип во близина на Куманово

Kumanovo News - 16.07.2017

Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 18 часот, кога џип со албански регистерски таблички додека се движел кон Крива Паланка се судрил со автобус со гостиварски таблички, кој се движел од спротивната насока кон Скопје и во уште еден ...

Тешка сообраќајна несреќа и во Дојран (Фото)

Република - 16.07.2017

На влажниот коловоз на патот меѓу Стар и Нов Дојран, попладнево дошло до несреќа при што еден автомобил е превртен на кров. Засега нема информации за ...

Судир меѓу автобус и два автомобила - повредени вкупно 14 лица меѓу кои и поранешен министер на Албанија

24 Вести - 16.07.2017

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево при судир меѓу автобус и два автмобила повредени се вкупно 14 лица, меѓу кои и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи.

Во три сообраќајки вчера тешко повредени 4 лица

Сител - 16.07.2017

Вчера утро околу 06.00 часот во Скопје на бул.„Јане Сандански“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “Сузуки“ со скопски регистарски таблички управувано од А.К, удрило во столб.

Стравична сообраќајка во Скопје - повредените итно пренесени на Ургентен

Press24 - 16.07.2017

На 15.07.2017 година утрината во Скопје на бул.„Јане Сандански“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “Сузуки“ со скопски регистарски таблички управувано од А.К, удрило во столб.

Страотно: Во директен судар на две возила, двајца загинати и седум повредени, од кои три се деца

Сител - 16.07.2017

Две лица загинаа, а седум се повредени во сообраќајна несреќа на патот Нови Сад - Бечер што се случи утрово околу 2 часот. Во судар на две патнички возила загинаа девојка (20) и маж стар околу 50 години.

Сообраќајка на делницата Табановце - Куманово, повреден и поранешен албански министер

Фактор - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево по 17 часот на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во несреќата учествувале еден автобус и два автомобили.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Република - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Сообраќајка кај Куманово, повреден и поранешен албански министер

+инфо - 16.07.2017

Двајца од повредените се со потешки повреди, поради што се префрлени на лекување на клиниките во Скопје, а останатите се хоспитализирани во болницата Четиринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот ...

14-Мина повредени при судар на автобус и џип близу Куманово

Сакам да кажам - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени при судир на автобус и џип на магистралниот пат Куманово-Скопје, во близина на кланицата „Црн Бик“, во Куманово. Според извори вклучени во истрагата, сообраќајната несреќа се случила вечерва околу 18 часот, кога џип со ...

Стравична собраќајка во Скопје – повредените со брза помош пренесени на ургентен

Скопје24 - 16.07.2017

На 15.07.2017 година утрината во Скопје на бул.„Јане Сандански“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “Сузуки“ со скопски регистарски таблички управувано од А.К, удрило во столб.

ЦРН БИЛАНС: 28 мртви во сообраќајот за 45 дена министерување на Спасовски со МВР

Курир - 15.07.2017

Сообраќајни несреќи со смртни последици во Република Македонија станаа секојдневние. Во 45 дена министерување на Оливер Спасовски, во сообраќајот во Македонија животот го загубиле 28 луѓе.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Нетпрес - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Тешка сообраќајка кај Куманово, 14 повредени

Макфакс - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Курир - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Тешка сообраќајна несреќа кај Кумaново, 14 повредени

Скопје24 - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

14 повредени во тешка сообраќајка на автопатот кај Куманово

МКД - 17.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили.

Сообраќајка кај Куманово, повреден и поранешен албански министер

Либертас - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Табановце. До несреќата дошло кога се судриле автобус и два автомобила. Во несреќата повреден е и поранешниот министер за финансии на Албанија, ...