TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје се уште го држи светскиот рекорд за најзагаден град

Алсат-М - 15.12.2017

Скопје и понатаму се задушува од огромното загадување на воздухот. Црвениот круг покажува дека загадувањето е над секоја дозволена граница. Градоначалникот на Град Скопје дури за во вторник најави дека Градскиот совет ќе донесе одлука за намалување ...

Бејли: Нема твитер-војна, но уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

Мета - 15.12.2017

Откако претседателот на Обединета македонска дијаспора, Мето Колоски денеска на својот Твитер профил ги предизвика Амбасадата на САД во Македонија и Амбасадорот Џес Бејли, наведувајќи дека се случува „Твитер војна меѓу амбасадите на САД и Русија ...

И амбасадите „полемизираат“ за енормното аерозагадување

Глас на Америка - 15.12.2017

Скопјани и денес се задушуваат, бараат реакција од градската и централната власт, но пред сè, се надеваат дека ќе се остварат прогнозите не метеоролозите за ветровито и дождливо време Откако на „Твитер“, амбасадата на САД вчера попладне објави ...

Американската и руската амбасада со твитер преписка за загадениот воздух

Канал5 - 15.12.2017

Американската и руската амбасада во отворена преписка околу скопскиот воздух. Првата побара предлози за намалување на загадувањето во главниот град, втората, и одговори со зајадлива и духовита провокација.

„Големо прашање“ за големи сили: САД и Русија во „твитер војна“ поради загадувањето во Скопје

Алфа - 15.12.2017

Дојде дотаму што САД и Русија се вмешаа, а потоа дури и ги вкрстија копјата околу нашиот проблем со ПМ честичките. Најпрвин Американската амбасада на Твитер објави фотографија на која низ маглата одвај се гледа нивната зграда на Кале Загадениот ...

Руска амбасада: Турски тек е решение за загадениот воздух

Телма - 15.12.2017

Решние за загадениот воздух во Скопје е Турскиот тек, односно гасифицирање на домаќинствата. Ова е одговорот на руската амбасада во Скопје на прашањата од американската, која вчера на Твитер праша „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ ...

Американската и Руската амбасада се „скачкаа“ за Македонија

Panika.be - 15.12.2017

Поради загаденоста на воздухот, Американската амбасада на твитер твитна со прашање кое би било идеално решение за овој проблем. На тоа прашање одговори Руската ...

Руската амбасада ѝ понуди решение на амбасадата на САД како да се намали загадувањето во Македонија

Шеталиште - 15.12.2017

Амбасадата на САД вчера попладне објави фотографија на „Твитер“ каде не се гледа амбасадата од маглата. Под фотографијата коментираа „Маглата во Скопје денеска беше толку густа што не можеше да се види ни амбасадата.

Руската амбасада и даде идеја на амбасадата на САД: Го предлага Турски тек како решение за загадувањето

Фокус - 15.12.2017

Руската амбасада во Македонија го предлага Турски тек како решение за високата загаденост во Македонија. Предлогот е споделен на социјалната мрежа твитер и следи откако амбасадата на САД во Македонија повика да се дадат идеи за решавање на овој ...

Амбасадата на САД бара идеи за решавање на загадувањето, Русите велат - „Турски тек“

МКД - 15.12.2017

Амбасадата на САД преку Твитер ги повика граѓаните на Скопје да дадат идеи за решавање на загадувањето во Скопје и веднаш доби одговор од Амбасадата на Русија. Амбасадата на САД во Република Македонија изрази загриженост поради високото ниво на ...

Скопје најзагаден град во светот, а на твитер се препукуваат американската и руската амбасада

Канал5 - 15.12.2017

Американската амбасада предупредува - Скопје најзагаден град во светот. Персоналот на амбасадата се огласи на социјалната мрежа „твитер“ по повод високото ниво на загадување што беше измерено синоќа во главниот град.

Руската амбасада ѝ одговори на американската: Турски тек е решение за загадувањето

+инфо - 15.12.2017

Амбасадата на САД вчара праша „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ Руската амбасада ѝ одговори на американската амбасада преку Твитер дека решние за загадениот воздух во Скопје е Турскиот тек, односно гасифицирање на домаќинствата.

Руската амбасада ѝ одговори на американската како да се намали загадувањето во Македонија

Макфакс - 15.12.2017

Руската амбасада одговори на прашањето на американската амбасада: „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ што вчера го објави на официјалниот профил на Твитер. „Сакаме да им помогнеме на нашите пријатели од американската амбасада кои ...

Руската амбасада и одговори на амбасадата на САД: „Турски тек“ е решение за загадувањето

Мета - 15.12.2017

„Турски тек“ е одговорот на Руската амбасада во Македонија на прашањето што амбасадата на САД го постави вчера на „Твитер“ и „Фејсбук“ во кое бара идеи за решавање за големото загадување во државата.

Дипломатија: Американската амбасада на Твитер бара решение за загаденоста - руската веднаш го најде

Press24 - 15.12.2017

Загадувањето на воздухот деновиве е енормен проблем во Скопје, а според мерањата и статистиките, вчера бевме најзагаден град во светот. За решение на проблемот се јавија на социјалната мрежа Твитер, американската и руската Амбасада.

Фото: Руската амбасада и одговори на Американската со најдобриот предлог против загадувањето

Фактор - 15.12.2017

На профилот на Руската амбасада во Македонија на Твитер беше објавен доста конкретен, смел и духовит одговор на претходно поставеното прашање на Американската амбасада што се вашите предлози против големото загадување на воздхуот во Скопје и нивната ...

Имаш тролови и ја имаш руската амбасада во Република Македонија

Оff.net - 15.12.2017

Откако вчера американската амбасада во Македонија на Твитер побара од локалците да дадат некоја идеја за решавање на загадувањето, едно од најдолгорочните решенија на проблемот дојде од нивните колеги од руската амбасада во земјава.

Турски тек е решение на проблемот со загадувањето во Македонија, ѝ одговори руската на американската амбасада

AKO - 15.12.2017

Интересно препукување се случи меѓу двете најголеми светски сили преку нивните амабасади во Македонија. Имено, на прашањето на американската амбасада во Скопје на нивниот Твитер налог, што мисли Македонија да напарави за да го реши проблемот со ...

РУСКАТА амбасада во Македонија и одржа лекција на АМЕРИКАНСКАТА: Редок дуел на “Твитер”

Маркукуле - 15.12.2017

Руската и американската амбасада во Македонија во редок дуел на Твитер Вчера попладнето американската амбасада во Македонија објави за загадениот воздух во главниот град. “Загаденоста на воздухот е толку голема денеска, што е многу тешко да се види ...

Руска амбасада со одговор до американската: Имаме решение за загадувањето во Скопје – Турски тек

А1 On - 15.12.2017

Руската амбасада преку нивниот Твитер профил одговорија на американската амбасада со предлог за прочисување на воздухот во Скопје. Амбасадата на САД во Македонија преку нивниот „Твитер“ профил изразија загриженост поради високото ниво на загадување ...

Амбасада на САД: Кои се вашите идеи за почист воздух?

24 Вести - 14.12.2017

Има ли Македонија, воопшто некаква идеја за справување со отровниот воздух? Меѓународните претставници во земјава со остри критики. Американската амбасада, критикувајќи го енормното аерозагадување, побара одговор од надлежните, за тоа кој е планот ...

Москва до Вашингтон: Ова е решението за воздухот во Скопје

Вечер - 14.12.2017

Загаденоста на воздухот во Скопје која денес ги проби сите светски рекорди, предизвика и доза на загриженост кај Американската амбасада која преку официјалниот Твитер профил побара предлози за решение на проблемот.

Американска амбасада: Какви предлози имате за почист воздух во Македонија?

А1 On - 14.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија преку нивниот „Твитер“ профил изразија загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје. – Загадувањето на воздухот во Скопје беше толку големо што не можеше да се види ни амбасадата.

Холандскиот амбасадор на точак со маска изрази загриженост од загадувањето

Либертас - 14.12.2017

И холандскиот амбасадор Ваутер Пломп преку својот Твитер профил изрази загриженост за огромното ниво на загаденост на воздухот. „Постои дилема: дали да се користи автомобил и да се придонесе кон загадувањето или да се земе велосипед и тоа да се ...

Бејли загрижено праша: Едвај се гледа амбасадата од загадувањето, има ли идеи за почист воздух?

Либертас - 14.12.2017

Американската амбасадата во Македонија преку Фејсбук и Твитер изрази загриженост поради големото ниво на загадување во Скопје денеска. „Загадувањето на воздухот во Скопје денеска беше толку големо што едвај можеше да се види амбасадата! Кои се ...

Амбасадите во Скопје загрижени за екстремно загадениот воздух

Фактор - 14.12.2017

Денес се бележи најголемото загадување на воздухот во Скопје кој стана „главен“ град во светот според мерните станици и ги надмина и најзагадените градови од Азија. Граѓаните се загрижени за своето здравје, а за мерки за справување со состојбата се ...

Американска амбасада на Твитер: Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија

Press24 - 14.12.2017

Американската амбасада денеска се огласи на социјалната мрежа „Твитер“, во врска со екстремната загаденост на воздухот ширум земјата. „Загадувањето на воздухот во Скопје денеска беше толку големо што едвај можеше да се види амбасадата! Кои се вашите ...

Амбасадата на САД загрижено праша: Има ли идеи за намалување на загадувањето?

Мета - 14.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава. Во својата објава на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Твитер“ од Амбасадата прашаа „кои се вашите идеи за почист воздух во ...

Бејли: Уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

Нова ТВ - 15.12.2017

Откако претседателот на Обединета македонска дијаспора, Мето Колоски денеска на својот Твитер профил ги предизвика Амбасадата на САД во Македонија и Амбасадорот Џес Бејли, наведувајќи дека се случува „ Твитер војна меѓу амбасадите на САД и Русија ...

Русите имаат решение за загаденоста во Македонија

365 - 15.12.2017

Алармантната загаденост во Македонија ги загрижи и амбасадорите од другите земји кај нас, што почнаа да бараат решенија. Така, Амбасадата на САД твитна фотографија од состојбата во Скопје, со опис „Маглата во Скопје денеска беше толку густа што не ...

Загадувањето во Скопје ги скара на твитер американската и руската амабаса

24 Вести - 15.12.2017

Руската амбасада во Македонија го предлага турски тек како решение за високата загаденост во Македонија. Предлогот е споделен на социјалната мрежа Твитер и следи откако амбасадата на сад во македонија повика да се дадат идеи за решавање на овој ...

Амбасадата на САД бара идеи за решеавање на загадувањето

Тера - 15.12.2017

Амбасадата на САД преку твитер ги повика граѓаните на Скопје за идеи за решеавање на загадувањето во Скопје и веднаш доби одговор од Амбасадата на Русија. Амбасадата на САД во Република Македонија изрази загриженост поради високото ниво на ...

Како руската ја истрола американската амбасада во Скопје: Кое е решението за загадувањето на воздухот?

Таратур - 15.12.2017

Твитер беше алатката за комуникација помеѓу руската и американската амбасада каде што дискутираа за решението за загадениот воздух во Скопје. Амбасадата на САД вчара праша „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ и објави фотографија од ...

Руската амбасада ѝ одговори на американската како да се намали загадувањето во Македонија

Вечер - 15.12.2017

Руската амбасада одговори на прашањето на американската амбасада: „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ што вчера го објави на официјалниот профил на Твитер. As our friends from @usembassymkd are searching for ideas for the air ...

Руската амбасада и одговори на амбасадата на САД: „Турски тек“ е решение за загадувањето

Либертас - 15.12.2017

„Турски тек“ е одговорот на Руската амбасада во Македонија на прашањето што амбасадата на САД го постави вчера на „Твитер“ и „Фејсбук“ во кое бара идеи за решавање за големото загадување во државата.

Американците и Русите се огласија за загадувањето на воздухот во Скопје

еМагазин - 15.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија преку твитер-профил изрази загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје и побараа предлози за разрешување на проблемот со загадувањето.

Амбасадата на САД бара идеи за решеавање на загадувањето во Скопје, руската ѝ понуди решение

Нетпрес - 15.12.2017

Загаденоста на воздухот во Скопје која во средата и четвртокот ги урива сите светски рекорди, предизвика и доза загриженост кај американската амбасада во Република Македонија која преку официјалниот твитер профил побара предлози за решение на ...

Американската амбасада изрази загриженост поради загадување и побара идеи за почист воздух

Локално - 14.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија преку нивниот „Твитер“ профил изразија загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје. – Загадувањето на воздухот во Скопје беше толку големо што не можеше да се види ни амбасадата.

Герила порака на холандскиот амбасадор за загадувањето: Дали да се користи автомобил или да се земе велосипед?

Бизнис Вести - 15.12.2017

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп преку својот Твитер профил изрази загриженост за загаденоста на воздухот. „Постои дилема: дали да се користи автомобил и да се придонесе кон загадувањето или да се земе велосипед и тоа да се вдишува.

Амбасадата на САД загрижено праша: Има ли идеи за намалување на загадувањето?

Sky - 14.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава. Во својата објава на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Твитер“ од aмбасадата прашаа „кои се вашите идеи за почист воздух во ...

Бејли го возврати ударот: Уште еден руски гасовод нема да го реши загадувањето

Фокус - 15.12.2017

Откако претседателот на Обединета македонска дијаспора, Мето Колоски денеска на својот Твитер профил ги предизвика Амбасадата на САД во Македонија и Амбасадорот Џес Бејли, наведувајќи дека се случува „Твитер војна меѓу амбасадите на САД и Русија ...

Американската амбасада побара решение за загадувањето, pуската понуди

Нова ТВ - 15.12.2017

Американците побараа предлози: Како да се реши загадувањето во Скопје? Русите одговорија: Гасоводот Турски тек. Вака накусо изгледа вчерашната комуникација на двете амбасади во Скопје на социјалната мрежа Твитер.

Руската амбасада ѝ одговори на американската: Турски тек е решение за загадувањето

10без10 - 15.12.2017

Руската амбасада ѝ одговори на американската амбасада преку Твитер дека решние за загадениот воздух во Скопје е Турскиот тек, односно гасифицирање на домаќинствата. Амбасадата на САД вчара праша „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ и ...

Руската амбасада ѝ одговори на американската како да се намали загадувањето во Македонија

Кајгана - 15.12.2017

Руската амбасада одговори на прашањето на американската амбасада: „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ што вчера го објави на официјалниот профил на Твитер. „Сакаме да им помогнеме на нашите пријатели од американската амбасада кои ...

Руската амбасада и одговори на амбасадата на САД: „Турски тек“ е решение за загадувањето

iPortal - 15.12.2017

Турски тек“ е одговорот на Руската амбасада во Македонија на прашањето што амбасадата на САД го постави вчера на „Твитер“ и „Фејсбук“ во кое бара идеи за решавање за големото загадување во државата.

Амбасада на САД: Има ли идеи за намалување на загадувањето?

+инфо - 14.12.2017

Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава. Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава.

Бејли: Уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

+инфо - 15.12.2017

САД ја поддржуваат желбата на Македонија да донесе гас во македонските градови“, напиша амбасадорот на САД. Откако претседателот на Обединета македонска дијаспора, Мето Колоски денеска напиша дека се случува „Твитер војна меѓу амбасадите на САД и ...

Бејли: Нема твитер-војна, но уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

Локално - 15.12.2017

Откако претседателот на Обединета македонска дијаспора, Мето Колоски денеска на својот Твитер профил ги предизвика Амбасадата на САД во Македонија и Амбасадорот Џес Бејли, наведувајќи дека се случува „Твитер војна меѓу амбасадите на САД и Русија ...

Руската амбасада го понуди „Турски тек“ како решение за загадувањето

Стандард - 15.12.2017

Амбасадата на Русија во Македонија вчера на Твитер понуди решение за загадувањето во Македонија. Ова следеше откако претходно американската амбасада во државава побара предлози како да се реши загадувањето во Скопје? „Бидејќи нашите пријатели од ...

Руската амбасада ѝ одговори на американската: Турски тек е решение за загадувањето

МК News - 15.12.2017

Руската амбасада ѝ одговори на американската амбасада преку Твитер дека решние за загадениот воздух во Скопје е Турскиот тек, односно гасифицирање на домаќинствата. Амбасадата на САД вчара праша „Кои се вашите идеи за почист воздух во Македонија?“ и ...