TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери - Мурниеце: Летонија останува поддржувач на ЕУ интеграцијата на Македонија

Телма - 19.06.2017

Летонија и натаму ќе остане силен поддржувач на европската и евроатлантската интеграција на Македонија, бидејќи стабилноста на Западен Балкан зависи од неговата целосна европска интеграција.

Средба Џафери-Мурниеце: Латвија е силен поддржувач на европската интеграција на Македонија

Макфакс - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, во рамки на 8. Меѓународен безбедносен форум во Рига, денеска се сретна со Инара Мурниеце, спикерка на Парламентот на Република Латвија.

Џафери: Македонија заедно со САД, ЕУ и со НАТО подготвува стратегија за кибер-одбрана

Мета - 19.06.2017

Македонија во соработка со САД, Европската Унија и со НАТО подготвува стратегија за кибер-одбрана, со која треба да се зајакнат капацитетите на државната безбедност. Ова го истакнал претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, ...

Џафери се сретна со американскиот конгресмен Роберт Питинџер

Слободен Печат - 19.06.2017

Во рамките на учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери денеска оствраи средба со г. Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група ...

Џафери - Мурниеце: Паралелно решавање на спорот со името и започнување на пристапни преговори

МКД - 19.06.2017

Конкретна е поддршката што Република Латвија ја дава на Република Македонија на планот на европската и евроатланската интеграција, беше заклучено на денешната средба во Рига на претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери со ...

Реафирмирана поддршката на САД за членство на Македонија во НАТО

Локално - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамките учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, денеска имаше средба со Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група за ...

ЏАФЕРИ НА ФОРУМ ВО РИГА: Претседателот на Собранието ќе зборува за компјутерска безбедност

Телеграф - 18.06.2017

Предвидено е Џафери да оствари билатерална средба со организаторот и со домаќинот Инара Мурниеце, спикерка на Парламентот на Латвија Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен, Роберт ...

Џафери - Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

Press24 - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Македонија заедно со САД, ЕУ и НАТО подготвува стратегија за сајбер-одбрана

МКД - 19.06.2017

Во рамките на учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска оствари средба со Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група за ...

Џафери ќе учествува на безбедносен форум во Рига

ТВ21 - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен, Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија.

Џафери на безбедносен форум во Рига

Слободен Печат - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен, Роберт Питинџер и Парламентот на Република Латвија, утре (19 јуни 2017 година), ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, ...

Џафери - Мурниеце: Поддршка од Летонија за евроатланската интеграција...

Н.Македонија - 19.06.2017

Џафери - Мурниеце: Поддршка од Летонија за евроатланската интеграција Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, ...

Џафери на средба со конгресменот Питинџер: Реафирмирана поддршката на САД за членство на Македонија во НАТО

Стандард - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамките учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, денеска имаше средба со Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група за ...

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

А1 On - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Џафери – Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

А1 On - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Џафери-Питинџер: Реафирмирана поддршката на САД за членство на Македонија во НАТО

24 Вести - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамките учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, денеска имаше средба со Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група за ...

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Телевизија Нова - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија.

Џафери - Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

Сител - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Џафери-Питинџер: Реафирмирана поддршката на САД за членство на Македонија во НАТО

А1 On - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамките учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, денеска имаше средба со Роберт Питинџер, американски конгресмен и претседател на Конгресната работна група за ...

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Локално - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Средба Џафери-Мурниеце: Латвија е силен поддржувач на европската интеграција на Македонија

Точка - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, во рамки на 8. Меѓународен безбедносен форум во Рига, денеска се сретна со Инара Мурниеце, спикерка на Парламентот на Република Латвија.

Македонија изготвува стратегија за сајбер одбрана

+инфо - 19.06.2017

Претстедателот на Собранието Џафери се сретна со Роберт Питинџер, американски конгресмен, иницијатор на Меѓународниот безбедносен форум во Рига. Република Македонија, во тесна соработка со САД, ЕУ и НАТО, е во процес на изготвување Стратегија за ...

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

+инфо - 18.06.2017

Џафери на форумот ќе има обраќање на тема „Непријателска употреба на информацијата и компјутерска безбедност”. Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Летонија, утре ќе ...

Џафери – Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

Либертас - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Press24 - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Џафери – Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

ТВ21 - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Средба на Џафери со Мурниеце во Рига

Слободен Печат - 19.06.2017

Во рамките на учеството на Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на 8. Меѓународен безбедносен форум во Рига оствари официјална средба со г-ѓа Инара Мурниеце, спикер на Парламентот на Република Латвија.

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Канал 77 - 18.06.2017

Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Летонија, утре ќе учествува на осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига.

Џафери - Мурниеце: Летонија останува поддржувач на евроатланската интеграција на Македонија

Канал5 - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Р.С.Европа - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија.

Летонија останува поддржувач на Македонија

Репортер - 19.06.2017

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери денеска во Рига, каде учествува на 8. Меѓународен безбедносен форум, се сретна со претседателката на летонскиот Парламент, Инара Мурниеце.

Џафери утре на парламентарен безбедносен форум во Рига

Макфакс - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија. Џафери, како што соопшти неговиот кабинет, на форумот ќе има обраќање на тема „Непријателска ...

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Либертас - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија.

Џафери утре на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Сител - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, утре ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во Рига, Република Летонија.

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Канал5 - 18.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Џафери на парламентарен безбедносен форум во Рига

24 Вести - 19.06.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на осмиот парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град Рига.

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Репортер - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

Алсат-М - 19.06.2017

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот конгресмен Роберт Питинџер и Парламентот на Република Летонија, денеска ќе учествува на Осмиот Парламентарен безбедносен форум во летонскиот главен град ...

Џафери на Парламентарен безбедносен форум во Рига

МРТ - 19.06.2017

Џафери, како што соопшти неговиот Кабинет, на форумот ќе има обраќање на тема „Непријателска употреба на информацијата и компјутерска безбедност". Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, на покана на американскиот ...