TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди: Сега сме многу помудри, затоа има и резултати!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Како по обичај е моторот во македонската репрезентација на средината од теренот… Енис Барди беше максимално активен и во големото реми против Италија кое носи нова надеж за сениорскиот репрезентативен фудбал ...

Барди: Среќни сме, да и земеш бод на Италија не е мала работа

SportMedia - 06.10.2017

Енис Барди одлично си ја заврши работата на средината на теренот и успеа да парира на далеку поискусните италијански репрезентативци. Барди вели дека и покрај негативата од еден гол, сите во соблекувалната останале смирени на полувремето и решиле да ...

Барди: Италија мотивира, да одиграме најдобро што умееме

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската фудбалска репрезентација утринава се запозна со Олимпискиот стадион во Торино каде утревечер (20.45 часот) ќе ги одмери силите против Италија во рамките на квалификацискиот меч за СП во Русија ...

Барди: Не е потребна мотивација кога играте против Италија

Дерби - 05.10.2017

Енис Барди како еден од предводниците на златната младинска репрезентација која обезбеди учество на Европското првенство во Полска го заработи својот повик и се аклиматизираше во најсилната македонската репрезентација, а со оглед на феноменалните ...

Барди: Да ја продолжиме серијата добри игри и против гигант како Италија

SportMedia - 05.10.2017

Енис Барди игра во врвна форма, а со настапите во Леванте, претходно и за нашата млада репрезентација е еден од најпријатните хитови во европскиот фудбал. Сега веќе е стандарден и во А селекцијата, и ќе ни биде еден од адутите овде во Торино во ...

Барди: За Италија не треба посебно да се мотивираме

Gol.mk - 05.10.2017

Енис Барди е подготвен за настап против Италија и покрај бандажираниот зглоб и покрај силниот ритам на почетокот од сезоната. Поранешниот фудбалер на Ујпешт одигра седум натпревари за Леванте и два за Македонија.

Барди: Да одиграме и со Италија како со Албанија и Израел

Шеталиште - 05.10.2017

Откако нашите репрезентативци го одработија последниот тренинг пред натпреварот со Италија ја заблежавме и изјавата на еден од оние од кого очекуваме да биде најопасен кон голот на противникот, Енис Барди, кој покажува дека е иднината на нашата ...

Барди: Не е потребна мотивација кога играте против Италија

Точка - 05.10.2017

Енис Барди како еден од предводниците на златната младинска репрезентација која обезбеди учество на Европското првенство во Полска го заработи својот повик и се аклиматизираше во најсилната македонската репрезентација, а со оглед на феноменалните ...