TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дејан Паноски –Пана ја напушта партијата: Зошто, воопшто, би бил во ВМРО-ДПМНЕ!?

+инфо - 13.08.2017

Пана е актуелен советник на партијата, поранешен државен секретар во Министерството за животна средина и кандидат за градоначалник на Охрид. П лусинфо , синоќа објави за кавга и наводен поголем инцидент во општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, ...

Советник од Охрид се откажува од партиските активности во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 13.08.2017

Дејан Пановски Пана , актуелен советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Охрид на својот фејсбук профил напиша дека повеќе нема да учествува во активностите на опозициската партија.

Дејан Паноски - Пана ја напушта партијата: Зошто, воопшто, би бил во ВМРО-ДПМНЕ!?

10без10 - 13.08.2017

Плусинфо , синоќа објави за кавга и наводен поголем инцидент во општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, на кој бил сведок и генералниот секретар на партијата, Кристијан Мицковски. Наводно, дошло до физичка пресметка измегу двајца, која ...

Дејан Паноски ја напушти ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно ќе се кандидира за градоначалник на Охрид

МКД - 13.08.2017

Aктуелниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во општина Охрид Дејан Паноски реши да ја напушти партијата. Можно е тој за претстојните локални избори да се појави како независен кандидат за градоначалник на Охрид.

Советник од Охрид се откажува од партиските активности во ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 13.08.2017

Дејан Пановски Пана, актуелен советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Охрид на својот фејсбук профил напиша дека повеќе нема да учествува во активностите на опозициската партија. „Не ја оценувам потребата, моментот и интенцијата на некои ...

Советникот Пановски од Охрид го напушта ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 13.08.2017

Дејан Пановски Пана , актуелен советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Охрид соопшти дека повеќе нема да биде активен како нивен партиски член. „Не ја оценувам потребата, моментот и интенцијата на некои натписи во кои има и невистини.