TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Воденичаров: Средбата Борисов – Заев треба да ги отвори вратите за влез во ЕУ и НАТО

Макфакс - 19.06.2017

„Последниве месеци бевме вознемирени околу случувањата во Македонија. Но, ситуацијата веќе е нормализирана, со помош на ЕУ и НАТО, што е навистина добар знак“, вели во интервју за БГНЕС академик Стефан Воденичаров, поранешен претседател на ...

Бугарија може да ни стане важен сојузник во ЕУ

Р.С.Европа - 19.06.2017

Премиерот Зоран Заев со владина делегација утре заминува во дводневна посета на Бугарија. Аналитичарите оценуваат дека е можен напредок во потпишувањето на договорот за добрососедство, бидејќи повеќето работи од него веќе се усогласени.

Средбата Заев – Борисов треба да ја отвори вратата на НАТО и на ЕУ за Македонија

+инфо - 19.06.2017

Очекуваме да биде потпишан договорот за добросоедство и да се отвори вратата за приемот на Македонија во ЕУ и НАТО – изјави академик Воденичаров. Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од настаните кои се случуваа во Македонија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

А1 On - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев во посета на Бугарија ...

Н.Македонија - 19.06.2017

Заев во посета на Бугарија Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во работна посета на Република Бугарија. Од прес-службата на Владата информираат дека првата официјална средба на премиерот Зоран Заев со ...

Воденичаров: Средбата Борисов – Заев треба да ги отвори вратите за влез во ЕУ и НАТО

Точка - 19.06.2017

„Бугарија секогаш имала добри намери и ѝ подавала рака на Македонија. Очекуваме конечно договорот за добрососедство да биде потпишан од двете страни, да се усогласат дипломатските ставови и да се отвори вратата за влез на Македонија во ЕУ и НАТО“, ...

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Репортер - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Тера - 19.06.2017

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во работна посета на Република Бугарија. Од прес-службата на Владата информираат дека првата официјална средба на премиерот Зоран Заев со претставници на државниот ...

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Либертас - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев на средба со бугарскиот државен врв - ќе има ли деблокада на евроинтеграциите?

Фактор - 19.06.2017

Владина делегација на чело со премиерот, Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во работна посета на Република Бугарија. Од Владата информираат дека првата официјална средба на премиерот Заев со претставници на државниот врв на Бугарија е ...

Влезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта?

Вечер - 19.06.2017

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев. Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по ...

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Телевизија Нова - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

24 Вести - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

еМагазин - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Локално - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Press24 - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Нетпрес - 19.06.2017

Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по формирањето на новата македонска Влада. Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев во посета на Бугарија: Ќе работиме на добрососедските односи

ТВ21 - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со бугарскиот државен врв

Макфакс - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Идивиди - 19.06.2017

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев оди во Софија на средби со Борисов и Радев

Фокус - 19.06.2017

Премиерот Зоран Заев утре ќе отпатува за Бугарија, каде ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев. Претходно Заев во неколку наврати изјави дека од Софијаочекува добра соработка и поддршка за евроатлантските ...

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Сител - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Канал5 - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Бриф - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Алсат-М - 19.06.2017

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Тој во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев. Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по ...

Заев утре во Софија на средби со бугарскиот државен врв

Точка - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Телма - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Утре Заев во Софија на средби со Радев и Борисов

МКД - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија, каде ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

МК News - 19.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.