TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данска со пет гола во мрежата на Ирска си обезбеди пласман на Мундијалот

СуперСпорт - 14.11.2017

Репрезентацијата на Данска е последниот европски учесник на Светското првенство што наредната година ќе се одржи во Русија. Данците вечерва во Даблин ја прегазија домашната селекција на Ирска со 5:1. Домаќините поведоа преку Шејн Дафи уште во 6.

Данска со „петка“ во Даблин стана 30-от патник за Русија

Нетпрес - 14.11.2017

Фудбалерите на Данска се пласираа на Светското првенство во Русија идното лето, откако во реванш натпреварот од европските дополнителни квалификации во Даблин ја совладаа Република Ирска со дури 5:1, откако во првиот дуел во Копенхаген немаше голови.

Данска ја декласираше Ирска во бараж дуелот со најмногу погодоци (Видео)

Спортски - 14.11.2017

Селекцијата на Данска со високи 5:1 славеше против Ирска и го обезбеди својот пласман на Мундијалот во Русија. Ирска имаше поволни 0:0 пред вечерашниот дуел. Натпреварот одлично започна за Ирците, кои во 6. минута стигнаа до водство преку Дафи .

Неверојатниот Ериксен постигна страшен хет-трик и ја одведе Данска на СП во Русија (Видео)

Дерби - 14.11.2017

Данска е последниот европски патник на Светското првенство во Русија, а мора да се напомене дека скандинавската селекција сосема заслужено си чекираше билет за мундијалот бидејќи вечерва имаше страшна претстава во Даблин.

Шоу на Кристијан Ериксен ја однесе Данска на Светско првенство

Стандард - 14.11.2017

Вечерва стана познато името на последниот европски учесник на Светското првенство. Тоа е екипата на Данска. „Црвениот динамит“ си обезбеди квота за завршницата на Мундијалот во Русија, откако победи со 5:1 во реваншот со Ирска од баражот за СП 2018.

Ирска поведе, па доби „петарда“ од Данците

Слободен Печат - 14.11.2017

Репрезентацијата на Данска е последниот 14. европски тим кој оствари пласман на Светското првенство во Русија, откако ја растури Република Ирска во Даблин со 5-1. Херој на Данците беше Кристијан Ериксен, кој постигна хет-трик.

Данска ја потопи Ирска, шоу на Ериксен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Данска со 5-1 победи на гостувањето кај Ирска и се пласира на Светското првенство во Русија, херој на натпреварот беше Кристијан Ериксен кој реализираше хет-трик. Република Ирска издржа во Данска, со 0-0 се врати од таму и на домашен терен имаше ...

На Ирците им останаа Серенадите, Данците патуваат на Мундијалот во Русија

SportMedia - 14.11.2017

Кристијан Ериксен долго ќе го паметат во Република Ирска, а предводени од неверојатниот фудбалер на Тотенхем, Данците славеа во Даблин со 5:1 и се пласираа на Мундијалот во Русија, закажан за следната година. Првиот меч во Данска заврши без голови.

ВИДЕО: Ериксен го „бетонира“ очајот на Ирска: Зелените поведоа, па беа потопени

Спортклуб - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Данска успеа да се пласира на СП во Русија, откако вечерва ја демолираа селекцијата на Ирска на гостувањето со 5:1. Апсолутен херој на гостите беше чудесниот Кристијан Ериксен, кој постигна спектакуларен хет-трик, а во ...

ВИДЕО: Данска слави пласман на Мундијалот, Ериксен херој на реваншот во Ирска

Gol.mk - 14.11.2017

Репрезентацијата на Данска е последниот патник на Мундијалот во Русија наредната година од европските квалификации по победата во двомечот против Ирска (5-1). По ремито без голови на домашен терен, данската репрезентација со пресврт стигна до голема ...

Ериксен царуваше во Даблин, Данска е на СП

Екипа - 14.11.2017

Данска е последната европска селекција што обезбеди пласман на СП 2018 откако Кристијан Ериксен ја предводеша оваа репрезентација до убедлива победа од 1-5 на гостувањето во Даблин против Република Ирска.

Кристијан Ериксен ја одигра партијата на кариерата и ја однесе Данска на Мундијал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Репрезентацијата на Данска е последниот патник од Европа кој ќе учествува на Светското првенство во Русија идното лето, откако вечерва ја прегази селекцијата на Ирска со 4-1 на гостински терен.

Ериксен го смири Даблин: Данска има „добитно ливче“ за Русија

SportMedia - 14.11.2017

Мечот на „Авива" стадионот во Даблин го отвори, и тоа по само шест минути игра Дафи, кој во типичен „островски стил" скокна многу повисоко од голманот на Данска, и донесе стартна предност на Ирска од (1:0).

Ериксен го замолкна Даблин, Данска е на Светското првенство (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2017

Данска со 5-1 победи на гостувањето кај Ирска и се пласира на Светското првенство во Русија, херој на натпреварот беше Кристијан Ериксен кој реализираше хет-трик. Република Ирска издржа во Данска, со 0-0 се врати од таму и на домашен терен имаше ...