TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аграмунт поднесе оставка на позицијата претседател на ПССЕ

Р.С.Европа - 06.10.2017

Шпанскиот политичар Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на позицијата претседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа(ПССЕ), само три дена пред најавеното гласање за негово разрешување.

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

+инфо - 06.10.2017

Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово разрешување од должноста. Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска ...

Педро Аграмунт поднесе оставка

Канал5 - 06.10.2017

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа , Педро Аграмунт денеска поднесе оставка . Неговиот портпарол соопшти дека писмото го поднел утринава . Тоа била одлука што сметал дека е потребна , наведува портпаролот.

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

Стандард - 06.10.2017

Шпанецот Педро Аграмунт Фонт де Мора поднесе оставка од функцијата Претседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) по скандалот со негово патување со руски воен авион за средба со Хафез ал Асад во Дамаск.

Педро Аграмунт не го преживеа рускиот излет

Точка - 07.10.2017

Шпанскиот политичар Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на позицијата претседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), само три дена пред најавеното гласање за негово разрешување.

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

Алсат-М - 06.10.2017

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на функцијата. Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

А1 On - 06.10.2017

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на функцијата. Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

Курир - 06.10.2017

Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово разрешување од должноста. – Донесов одлука повеќе да не бидам претседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа поради лични ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

Press24 - 06.10.2017

Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово разрешување од должноста. – Донесов одлука повеќе да не бидам претседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа поради лични ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

Локално - 06.10.2017

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на функцијата. Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка...

Н.Македонија - 06.10.2017

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на функцијата. Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на ...

Претседателот на ПССЕ поднесе оставка

ТВ21 - 06.10.2017

Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), шпанскиот сенатор Педро Аграмунт денеска поднесе оставка на функцијата. Оставката на Аграмунт доаѓа само три дена пред седницата на ПССЕ на која требаше да се расправа за негово ...