TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јоветиќ се сели во Премиер лигата?

Точка - 10.11.2017

28-годишниот Стеван Јоветиќ би можел да ја напушти екипата на Монако после само неколку месеци. Јоветиќ кон крајот на летниот преоден рок потпиша четиригодишен договор со Монако, тој поради повреди пропушти поголем дел од досегашниот тек од сезоната ...

Агуеро откри каде сака да ја продолжи кариерата!

Спортски - 09.11.2017

Серхио Агуеро неодамна стана најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити, но неговата иднина и понатаму е предмет на шпекулации. Наводно Гвардиола не е задоволен од неговото залагање на тренинзите и поради тоа сака да го донесе Алексис Санчез ...

Ниту Реал ниту Милан, Агуеро откри каде ќе ја продолжи кариерата после Сити

Кајгана - 09.11.2017

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити зборуваше околу плановите за неговата иднина и откри каде би можел да ја продолжи кариерата. Фудбалерот на Манчестер Сити Серхио Агуеро денес истакна дека би можел да го напушти клубот после ...

Агуеро: Ни Милан ни Реал, сакам во Индепендиенте

Макфакс - 09.11.2017

Фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во ...

Агуеро има план за во иднина: „Кам-бек“ во клубот од детството

Екипа - 09.11.2017

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро планира да се врати во клубот во кој ја започна фудбалската кариера, агрентинскиот Индепендиенте, но откако ќе му истече договор со „граѓаните“.

И Агуеро како другар му Меси, не знае до кога е под договор

24Фудбал - 09.11.2017

Серхио Агуеро фрли сомнеж врз сопствената иднина во Манчестер Сити, напаѓачот ги демантираше „Граѓаните“ дека го продолжил договорот и откри дека желба му е да се врати во Индепендиенте Манчестер Сити во јануари соопшти дека Серхио Агуеро ставил ...

Агуеро го најави своето заминување од Сити: Во мојата глава постои само една идеја

Дерби - 09.11.2017

Серхио Агуеро веќе неколку години наназад постојано се поврзуваше со сензационално заминување од Манчестер Сити и трансфер во Реал Мадрид, но како што вели самиот Аргентинец, тоа едноставно нема да се случи никогаш бидејќи негова наредна станица во ...

Агуеро ги растажи навивачите на Манчестер Сити: Сака да си замине од клубот и откри каде продолжува

Спортклуб - 09.11.2017

Одличниот Аргентинец, Серхио Агуеро кој пред неколку дена го постигна 178 гол во дресот на Манчестер Сити и со тоа стана прв стрелец во историјата на клубот, денес ги растажи навивачите со најавите дека сака да си замине од клубот.

Агуеро ги откри плановите и ги разочара Милан и Реал

Спортски - 09.11.2017

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити ги откри плановите за својата иднина и зборуваше за тоа каде би можел да ја продолжи кариерата. Фудбалерот на Манчестер Сити денес изјави дека по истекот на неговиот договор во 2019 година би можел ...

Агуеро срамежливо навести дека нема да продолжи со Сити, веќе имал на ум друг клуб!

Sport 1 - 09.11.2017

Само што стана најдобар стрелец во историјата на Манчестер сити, Серхио Агуеро даде збунувачка изјава, која многу веројатно значи дека ќе си замине од Манчестер сити. Аргентинецот има договор со „граѓаните“ до јуни 2019 година, што значи уште една и ...

Агуеро: Би можел да го напуштам Манчестер Сити во 2019 година

СуперСпорт - 09.11.2017

Еден од најдобрите играчи на Манчестер Сити, Серхио Агуеро истакна дека постои можност да си замине од клубот во 2019 година кога неговиот договор со „Граѓаните“ ќе истече. Аргентинецот кој со 178 гола е најдобриот стрелец во историјата на Манчестер ...

„Студен туш“ за Сити, Агуеро не сака да го продолжи договорот

Курир - 09.11.2017

Договорот со Манчестер Сити му истекува во 2019 година и во моментов не размислува на негово продолжување, како ни прифаќање на понудите кои ги најавија Милан и Реал. – Слушнав дека Милан и Реал ме бараат, не знам каде прочитав, но се сеќавам дека е ...

Кун призна: Размислувам за Индепендиенте

Стандард - 09.11.2017

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро изрази подготвеност да се врати во матичниот Индепендиенте, со што ги засили гласините дека не се наоѓа во добри односи со менаџерот Пеп Гвардиола. „Се појавија информации дека Милан и Реал Мадрид ме сакаат.

„Граѓаните“ издоминираа на Твитер – АГУЕРОООО… (Видео)

Спортски - 08.11.2017

Екипата на Манчестер Сити во целост ја искористи новината на Твитер според која сега корисниците можат да користат 280 карактери. Социјалната платформа сега го зголеми својот лимит, а бројни клубови од Премиер лигата тоа го искористија за креативно ...

Јоветиќ се враќа во Премиер лигата

Спортски - 08.11.2017

Црногорскиот репрезентативец, Стеван Јоветиќ би можел само после неколку месеци да во напушти тимот на Монако. Иако пред крајот на преодниот рок потпиша четиригодишен договор со тимот од „кнежевството“, Јоветиќ не е среќен во Монако, а поради ...

Агуеро: Ни Милан ни Реал, сакам во Индепендиенте

Sky - 09.11.2017

Фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во ...

Агуеро го најави своето заминување од Сити: Во мојата глава постои само една идеја

Точка - 09.11.2017

Серхио Агуеро веќе неколку години наназад постојано се поврзуваше со сензационално заминување од Манчестер Сити и трансфер во Реал Мадрид, но како што вели самиот Аргентинец, тоа едноставно нема да се случи никогаш бидејќи негова наредна станица во ...

„Студен туш“ за Сити, Агуеро не сака да го продолжи договорот

+инфо - 09.11.2017

Најефикасниот фудбалер во историјата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро има желба кариерата да ја продолжи во родната Аргентина во клубот Индепендиенте. Најефикасниот фудбалер во историјата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро има желба кариерата да ја ...

Агуеро: Ни Милан ни Реал, сакам во Индепендиенте

Вечер - 09.11.2017

Фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во ...

Агуеро не сака да го продолжи договорот со Сити

А1 On - 09.11.2017

Најефикасниот фудбалер во историјата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро има желба кариерата да ја продолжи во родната Аргентина во клубот Индепендиенте. Договорот со Манчестер Сити му истекува во 2019 година и во моментов не размислува на негово ...

Агуеро: Ни Милан ни Реал, сакам во Индепендиенте

Канал 77 - 09.11.2017

Фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во ...

Агуеро не сака да го продолжи договорот со Сити

Орбис - 09.11.2017

Најефикасниот фудбалер во историјата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро има желба кариерата да ја продолжи во родната Аргентина во клубот Индепендиенте. Договорот со Манчестер Сити му истекува во 2019 година и во моментов не размислува на негово ...

Кун Агуеро: Ќе ја завршам кариерата во Индепендиенте

Шеталиште - 09.11.2017

Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во Индепендиенте.

Агверо сака во Индепедиенте

Сител - 09.11.2017

Фудбалерот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, изјавил дека би можел да го напушти клубот кога во јуни 2019 година ќе му истече договорот. Агуеро во 2011 година од Атлетико Мадрид се пресели во Сити, а професионалната кариера ја започнал во ...