TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе нема дилеми – го избра својот следен клуб!

Спортски - 19.06.2017

Младата ѕвезда на Монако, Килијан Мбапе е трансфер цел на многу европски гиганти кои се спремни да го срушат светскот рекорд за да го донесат во своите редови. Според „Марка“, Мбапе веќе донесол конечна одлука за својата иднина.

Мбапе: Или ќе одам во Реал или не одам никаде

Макфакс - 19.06.2017

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе, решил во кој клуб да ја продолжи својата кариера. Осумнаесетгодишниот француски репрезентативец го известил раководството на Монако дека негова следна цел во кариерата е Реал Мадрид.

Мбапе има само една желба – Реал Мадрид

Екипа - 19.06.2017

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера.

Трезеге со интересна изјава: Мбапе најпрвин треба да се докаже во Монако

Точка - 19.06.2017

Поранешниот напаѓач на француската репрезентација, Давид Трезеге смета дека Килијан Мбапе треба најпрвин да се докаже во Монако, пред да се пресели во некој друг клуб. Мбапе веќе неколку месеци се поврзува со трансфер во некои од најголемите ...

Реал најде замена за Роналдо: Мбапе за 100 милиони евра доаѓа во Мадрид

Слободен Печат - 19.06.2017

Еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо реши да го напушти Реал Мадрид, а според пишувањата на шпанските медиуми на негово место доаѓа младата надеж на светскиот фудбал. Во прашање е Килијан Мбапе.

Мбапе отсече: Или Реал, или никаде!

Стандард - 19.06.2017

Младата ѕвезда на Монако, Килијан Мбапе отсече дека или ќе отиде во Реал Мадрид, или нема намера да го напушти францускиот тим. Според „Марка“, Мбапе го објавил токму овој ултиматум пред раководството на овој клуб.

Трезеге не е баш расположен со идејата Мбапе ова лето да направи трансфер

Спортклуб - 18.06.2017

Некогашниот напаѓач на Јувентус, даде свое стручно мислење за новата фудбалска сензација, тинејџерот од Монако, Кулиан Мбапе, за кого се заинтересирани повеќе екипи. Мбапе деновиве се поврзува со трансфер во Реал или Јувентус, екипи кои останаа како ...

Совет од сонародникот: Трезеге посочи кој клуб е најдобар за Мбапе

Дерби - 18.06.2017

Младиот Килијан Мбапе блесна на големата сцена во минатава сезона во дресот на Монако, па затоа и големите великани загризаа за неговите услуги. Клубот од Франција си има свои услови за да се откаже од него, а во целата оваа ситуација нормално се ...

За Мбапе постои само една опција, Реал Мадрид!

Република - 19.06.2017

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера.

Кој ќе го замени Кристијано во Реал Мадрид?

Стандард - 18.06.2017

Три се имињата кои се споменуваат најчесто во медиумите како евентуални заменици на Кристијано Роналдо, ако португалската суперѕвезда всушност го напушти Реал Мадрид ова лето. Младиот аргентински голгетер на Јувентус Паоло Дибала, 18-годишната ...

Абидал: Ако Мбапе вреди 130 милиони, колку чинат Меси и Нејмар?

Gol.mk - 17.06.2017

Ерик Абидал, некогашната ѕвезда на Барселона смета дека својот сонародник и суперт-талент, Килиан Мбапе не вреди 130 милиони евра, цена која е понудена од неколку фудбалски гиганти. Бившиот лев бек кој своевремено го носеше и дресот на Монако се ...

Ако Мбапе вреди 130 милиони, колку чинат Меси и Нејмар?

SportMedia - 17.06.2017

Од една страна е Французин, од друга пак Каталонец. Как и да е, Ерик Абидал може да каже по некој збор, особено за онаа неверојатна најава која вели дека Килијан Мбапе, освен што е еден од најбараните млади играчи во Европа, вреди повеќе од сто ...

Мбапе знае каква ќе му биде иднината

Вечер - 17.06.2017

Мбапе објави фотографија на својот Инстаграм профил со промена на изгледот, а под истата напиша дека со овој изглед и официјално го стартува одморот по напорната сезона Најдобриот млад фудбалер во светот Килијан Мбапе се почесто знае да размрда ...