TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужасна семејна трагедија: Пред очите на дете (7) исчезна целото негово семејство - плачел и довикувал помош

Сител - 13.09.2017

Полицијата ги соопшти деталите за ужасната трагедија кај Неапол во која загина 11-годишни дете и неговите родители. Несреќата се случи на Флегрејските полиња. Четиричленото семејство го разгледувало овој заспан супервулкан Солфатара, кога Лоренцо ...

La vita non è bella

Призма - 13.09.2017

Што е животот? Животот се моите грешки, ќе одговори Бекет. Но, некои грешки знаат да бидат кобни. Стравични. И да предизвикаат болни и трагични последици. Грешки по кои ништо не е исто и ништо не може да се врати назад. Сурово прекинати патишта.

Никогаш не би помислиле - Овие шест животни живеат во вулкани!

Exclusive.mk - 13.09.2017

Дали некогаш би помислиле дека во еден вулкан може да живеат еден куп животни? Веројатно кога ќе го чуете зборот вулкан си замислувате планина полна со вулканска магма и пепел, но дали сте знаеле дека 80 % од вулканите се наоѓаат во море? Каков вид ...

Италијанско семејство загина кај вулканот во близина на Неапол (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Момчето и родителите загинаа денеска, кога под нив се сруши тлото на просторот на кратерот на вулканот Солфатара во близина на Неапол. Се верува дека момчето се онесвестило поради гасовите пред да падне во кратерот.

Загинаа три члена од едно семејство во вулкан во Италија

Локално - 13.09.2017

Три членови на едно семејство загинаа во вулкан во Пуцоли, во близина на Неапол, соопшти италијанската полиција. Мајка и татко на возраст од 42 и 45 години и нивниот 11-годишен син загинаа во кратерот Солфатара, додека нивниот седумгодишен син ...

Страшна смрт во срцето на вулканот: Мајка, татко и малолетно дете паднале во кратер

Точка - 13.09.2017

Мајка, татко и нивниот 11-годишен син загинале откако паднале во вулкански кратер во близина на италијанскиот град Неапол, пренесуваат италијанските медиуми. Тројцата загинати, заедно со уште еден член од нивното семејство - седумгодишно дете кое ...

Момче и родители загинаа кај вулканот Солфатара во близина на Неапол

Фактор - 13.09.2017

Тричлено италијанско семејство загина кај вулкан близу Неапол. Момче и родители загинаа денеска, кога под нив се сруши тлото на просторот на кратерот на вулканот Солфатара во близина на Неапол.

Трагедија: Семејство падна во кратер на вулкан, загинаа сите - мајка, татко и дете (11)

Сител - 12.09.2017

Двајца Италијани и нивниот 11-годишен син загинаа денеска откако паднаа во вулански кратер во близина на јужниот град Неапол, соопштија локалните власти. Тие тројца заедно со уште еден член на семејство - седумгодишно дете кое преживеало - биле во ...

20 супервулкани може да се појават, а милиони да згаснат

Локално - 12.09.2017

Експертите на НАСА сметаат дека ерупцијата на супервулкан ќе доведе до повеќе ужасни последици од падот на астероид, соопштува “Индипендент”. Експертите сметаат дека до моментов има околу 20 супервулкана на Земјата, кои можат да се разбудат секој ...

Трагедија: 11 годишно и неговите родители загинаа во вулкан

Канал5 - 12.09.2017

Брачен пар од Торино и нивниот 11 годишен син загинаа во вулкански кратер во близина на Неапол. Спасителите стигнале веднаш , но било предоцна . Тројцата пропаднале во вулканскиот отвор наречен ,,Солфатара “ во близина на Неапол на југот на Италија.

Италија: Родители и дете паднаа во вулкан во близина на Неапол

Макфакс - 12.09.2017

Три лица денеска паднаа во вулкански кратер во Поцуоли, во близина на Неапол, Италија. Како што јавуваат тамошните власти, во несреќата нема преживеани. Родителите и нивниот 11-годишен син паднале во дупката на вулканот Солфатарa.

Мајка, татко и малолетно дете паднале во кратер (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 13.09.2017

Мајка, татко и нивниот 11-годишен син загинале откако паднале во вулкански кратер во близина на италијанскиот град Неапол, пренесуваат италијанските медиуми. Тројцата загинати, заедно со уште еден член од нивното семејство – седумгодишно дете кое ...

Трагедија! Семејство падна во кратер на вулкан

Локално - 12.09.2017

Момче и неговите родители загинаа, откако паднаа во вулкански кратер во Солфатара во близина на Неапол, соопшти “Ла Стампа”. Италијанските власти ја истражуваат причината за трагичниот инцидент.

Трагедија во Италија: Родители и дете загинаа откако паднаа во вулкански кратер

Курир - 12.09.2017

Три лица загинаа откако паднел во вулкански кратер во Поцуили во Италија. Родители и нивниот 11 годишен син пропаднале во дупка во вулканот Солфатар. Според информациите од медиумите, најпрво паднало детето, а родителите загинале во обид да го ...

Родители и дете загинаа во вулкан во Италија

Кајгана - 12.09.2017

Три лица денеска паднаа во вулкански кратер во Поцуоли, во близина на Неапол, Италија. Како што јавуваат тамошните власти, во несреќата нема преживеани. Родителите и нивниот 11-годишен син паднале во дупката на вулканот Солфатарa.

Трагедија во Италија: Родители и дете загинаа откако паднаа во вулкански кратер

Press24 - 12.09.2017

Три лица загинаа откако паднел во вулкански кратер во Поцуили во Италија. Родители и нивниот 11 годишен син пропаднале во дупка во вулканот Солфатар. Според информациите од медиумите, најпрво паднало детето, а родителите загинале во обид да го ...

Италија: Родители и дете паднаа во вулкан во близина на Неапол

Точка - 12.09.2017

Три лица денеска паднаа во вулкански кратер во Поцуоли, во близина на Неапол, Италија. Како што јавуваат тамошните власти, во несреќата нема преживеани. Родителите и нивниот 11-годишен син паднале во дупката на вулканот Солфатарa.

Родители и дете загинаа во вулкан во Италија

Република - 12.09.2017

Три лица денеска паднаа во вулкански кратер во Поцуоли, во близина на Неапол, Италија. Како што јавуваат тамошните власти, во несреќата нема преживеани. Родителите и нивниот 11-годишен син паднале во дупката на вулканот Солфатарa.