TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

Алсат-М - 10.11.2017

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

Локално - 10.11.2017

– Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...

Пенс на средби со повредените во Тексас

Глас на Америка - 08.11.2017

Во нападот во неделата беа убиени 26 лица, а 10-тина се повредени и се наоѓаат во критична здравствена состојба Потпретседателот Мајк Пенс ќе го посети Садерленд Спрингс, Тексас, на средби со повредените и членови на семејствата на загинатите лица ...

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

Сител - 10.11.2017

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

А1 On - 10.11.2017

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

Орбис - 10.11.2017

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...

Средба Пенс- Јилдирим во Вашингтон

МРТ - 10.11.2017

Меѓу темите на разговор беше и спорот за турскиот имам Фетулах Ѓулен, кој живее во САД, а Анкара го обвинува за минатогодишниот обид за државен удар... Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази ...

Пенс изрази загриженост поради апсењата во Турција...

Н.Македонија - 10.11.2017

Пенс изрази загриженост поради апсењата во Турција Потпретседателот на САД Мајк Пенс на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските ...

Пенс на состанокот со Јилдирим изрази загриженост поради апсењата во Турција

24 Вести - 10.11.2017

Потпретседателот на САД Мајк Пенс, на средбата со турскиот премиер Бинали Јилдирим, изрази „длабока загриженост“ поради апсењата на американски граѓани и локалниот персонал во американските дипломатски мисии во Турција, како и на новинари и други ...