TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зачинете го сексот со мастурбација: 5 совршени секс пози

Црнобело - 10.11.2017

Ако покрај пенетрацијата сакате да ја зачините акцијата со допири на вашиот клиторис, овие пози ќе ви го овозможат тоа. Сексот е одличен, но на многу жени им е тешко да дојдат до оргазам. Решение на проблемот е зачинување на секс позите со ...

Женски оргазам – едноставен трик во кревет, сексолозите го нарекоа клучот за женската експлозија

Локално - 09.11.2017

Американските специјалисти велат дека главниот начин да жената стигне до експлозивен оргазам е мастурбација за време на сексот. Наодите на истражувачите се објавени во списанието „Архиви на сексуалното однесување“.

Што треба да направите ако таа не доживува оргазам?

Сител - 10.11.2017

Американските специјалисти велат дека главниот начин да жената стигне до експлозивен оргазам е мастурбација за време на сексот. Наодите на истражувачите се објавени во списанието „Архиви на сексуалното однесување“.