TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Слободно викајте ме касап, но Меси можеш да го сопреш само со фаул” – Филипе Луис признава дека нема лек за Лео

24Фудбал - 13.10.2017

Левиот бек на Атлетико Мадрид, Филипе Луис отворено говори за тоа како е да се чува Лео Меси, вели дека невозможно е да се сопре кога ќе тргне еден на еден Бразилецот, кој важи за еден од најдобрите леви бекови во Шпанија, има водено безброј битки ...

У2 ја воодушевија Аргентина: На сред концерт наздравија во чест на Лионел Меси (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.10.2017

Лионел Меси со хет-трик ја одведе Аргентина на Светското првенство во Русија, откако речиси сам го совлада Еквадор на гостувањето во Кито со 1-3. Интересно е тоа што на истиот ден познатиот музички бенд У2 имаше закажано концерт во Буенос Аирес.

Најголемиот критичар на Меси мораше да го пофали Аргентинецот

Дерби - 12.10.2017

Настапот на Аргентина на СП во Русија беше неизвесен до последен момент, но дилемите ги реши Лео Меси кој со хет-трикот против Еквадор ја обезбеди мундијалската виза за „гаучосите“. Ова донесе комплименти за ѕвездата на Барселона и кај оние кои ...

Меси ќе пристигне на „Ванда Метрополитано“ по 180 одиграни минути и 30.050 км. патување

Gol.mk - 12.10.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси би можел да биде хендикепиран за првиот посериозен тест за екипата во новата сезона од Примера. Каталонците моментално се непогрешливи и имаат седум победи од исто толку натпревари за прво место на ...

Меси ќе добие бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис на нов договор?!

24Фудбал - 12.10.2017

Медиумите од Англија имаат интересна сторија поврзана со новиот договор на Лео Меси, велат дека Барселона на Аргентинецот ќе му даде бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис „Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле ...

Луис искрено и отворено: Јас ја имам улогата на „касап“, само така можете да го запрете Меси

Дерби - 12.10.2017

Овој викенд во Мадрид се игра дербито меѓу Атлетико и Барселона, дуел пред кој интересна изјава даде дефанзивецот на „колчонеросите“ Филипе Луис поврзана со Лионел Меси. Двајцата низ изминативе години имаа доста дуели, добро се познаваат, па Луис ...

МАСКЕРАНО ИСКРЕНО: Да му помогнеме на Меси, па да си заминам

SportMedia - 12.10.2017

Следното лето ќе биде, многу извесно, и последно репрезентативно за Хавиер Маскерано. Централниот дефанзивец на Барселона признава дека по Мундијалот во Русија ќе стави крај на настапите за селекцијата на Аргентина.

Емери: ПСЖ ќе му ја донесе „Златната топка“ на Нејмар

Стандард - 12.10.2017

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери се надева дека барем еден од неговите играчи ќе ја освојат „Златната топка“. Тренерот на францускиот тим изјави дека ќе стори сé што може да му помогне на Нејмар да ја земе наградата.

ВИДЕО: Тотален делириум! Татко со своите деца „полудеа“ по рециталот на Меси против Еквадор

Gol.mk - 12.10.2017

Фудбалската репрезентација на Аргентина си поигра со нервите на своите фанови во штотуку завршените квалификации за Светското првенство во Русија, кое ќе се одржи идната година. На „гаучосите“ до последно им висеше пласманот на Мундијалот, но кога ...

Барса има шпион во соблекувалната, а Меси знае кој е тој

Спортски - 12.10.2017

Шпанските медиуми дојдоа до доверливи информации и тврдат дека во соблекувалната на Барселона има шпион, а Лионел Меси се сомнева на еден фудбалер. „Кога Меси ќе се замери со некој, тоа завршува лошо по тој фудбалер“, пишува шпанскиот портал „Дарио ...

ВИДЕО КОЕ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ Погледнете што прави овој луд татко пред децата по голот на Меси

Поглед - 12.10.2017

Аргентина со хек трикот на Лионел Меси ќе биде дел од Мундијалот во Русија. По негативата од еден гол, најдобриот играч на светот ја зема работата во свои раце и го однесе својот тим на СП во Русија.

Барселона ќе ги погази сите принципи и ќе им забие „нож во грб“ на навивачите поради Меси!

Sport 1 - 12.10.2017

Лионел Меси сѐ уште нема потпишано нов договор со Барселона, но доколку тоа го направи, сигурно ќе ги добие најголемите бонуси во историјата на фудбалот. Бидејќи, самиот потпис носи и отштета, односно таканаречено надополнување за лојалност кое во ...

Меси добива нов четиригодишен договор со неверојатен бонус!

Gol.mk - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, наскоро ќе потпише нов четиригодишен договор со Барселона, според кој ќе го добие најголемиот бонус во историјата на фудбалот. Според новиот договор за соработка со каталонците, Меси ќе заработува 600.000 евра ...

Барселона го продава името на стадионот, за да му плати 90 милиони на Меси

Стандард - 12.10.2017

90 милиони евра… Лионел Меси ќе добие толку многу за да потпише нов договор со Барселона, пренесоа медиумите во Шпанија. Во исто време, клубот е подготвен да го продаде името на легендарниот „Камп Ноу“ со цел да ја обезбеди сумата за која станува ...

Меси со новиот договор ќе заработи сума која досега не се памети во фудбалот

Поглед - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси наскоро треба да потпише продолжување на соработката со каталонскиот гигант. Се верува дека Аргентинецот ќе потпише нов четиригодишен договор, со кој ќе заработи скоро 600.000 евра неделно, но тоа не е се што ќе ...

Камп Ноу го менува името за да може Барса да обезбеди пари за Меси

Newsroom - 12.10.2017

Барселона за да обезбеди средства за високите плати на фудбалерите, посебно за новиот договор за Лионел Меси, планира да склучи нов договор со спонзорот „Најк“, а се размислува да се продаде името на стадионот Камп Ноу.

Барселона ќе ги погази своите принципи поради платата на ОВОЈ човек

Спортски - 12.10.2017

Лео Меси се уште нема потпишано нов договор со Барселона, но кога ќе го стори тоа ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Имено, со самиот потпис Меси ќе добие и награда за лојалоност која во неговиот случај ќе изнесува неверојатни 85 ...

Статистиката НЕ лаже – Аргентина БЕЗ Меси е во рангот на Боливија?!

Спортски - 12.10.2017

Кога ќе го прочитате следниов текст можете да констатирате дека статистиката е како „бикини“, покажува се, но не открива ништо, но сигурно и ќе се запрашате дали навистина е можно да бидат волку лоши? Не, не е грешка, Аргентина веќе една година не ...

Најсреќен на целиот свет: Реакцијата на фанот кој го фати дресот на Меси (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.10.2017

Лео Меси по крајот на натпреварот со Еквадор го фрли дресот на трибината каде беа сместени навивачите на Аргентина, фанот кој го фати не можеше да поверува каков сувенир доби „Гаучосите“ вчера го фатија последниот воз за Русија, и кој друг ако не ...

Бројките не лажат: Без Меси, Аргентина е еден од најлошите тимови во Јужна Америка

Спортклуб - 12.10.2017

Според многумина, статистиката е како бикини – покажува многу, но не открива ништо, но сепак прашање е како таков тим може да биде толку лош? Лионел Меси стапи на сцена и беше најдобар кога беше најпотребно.

Фан на Аргентина и неговите две дечиња станаа апсолутен хит со реакциите за головите на Меси (Видео)

Дерби - 12.10.2017

За блесокот на Лионел Меси на пресметката со Еквадор ќе се говори навистина уште извесно време во фудбалска Аргентија, бидејќи најдобриот фудбалер на „гаучосите“ дојде до израз во моментот кога беше најпотребно, односно кога ситуацијата навистина ...

Како Нејмар му се претстави на светот на 17 години

Оff.net - 12.10.2017

Се играше Мундијалот за играчи до 17 години во 2009-та. Нејмар не успеа да му помогне на Бразил да ја мине групната фаза, ама најави какво дете доаѓа на светската фудбалска сцена. Ваква финта со голман еден на еден да ни пишете кога сте виделе ...

Рекорден бонус за Меси

Вечер - 12.10.2017

Близок извор до таборот на вицешампионот на Шпанија откри дека откако ќе биде потпишан новиот договор, кој ќе биде со важност до 2021 година, Меси ќе доби бонус вреден 80 мил. евра Освен што ќе биде најскпо платен фудбалер на денешницата, ...

Барселона ќе ги погази сите принципи, ќе плукне во лице на сите навивачи, а се поради платата на овој човек

Поглед - 12.10.2017

Лео Меси уште не го потпишал договорот со Барселона, но ако тоа го направи, ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Бидејќи потпишувањето го следи и оштета, односно таканаречена надокнада за лојалност која во случајот на Меси ќе биде ...

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија (Видео)

Дерби - 12.10.2017

Лионел Меси се издвои од сивилото на Аргентина во кое беше западната оваа селекција во изминатите неколку квалификациски кола, па со страшен перформанс на мечот со Еквадор ја одведе својата селекција на толку посакуваното Светско првенство во Русија.

Добар знак за Меси и компанија-дали може да се повтори историјата: Марадона и Аргентина се мачеа, па триумфираа на СП ...

Дерби - 12.10.2017

Аргентина со доста мака и благодарение пред се на генијалниот Лионел Меси се избори за мундијалска виза за Русија за првенството кое е на програмата наредната година. „Гаучосите“ дури во 18.

Хет-трикот на Меси беше поважен од концертот на Ју Ту

Оff.net - 12.10.2017

Славниот ирски бенд одржа концерт во најспецифичниот спортски момент за Аргентина, кога се одлучуваше дали ќе одат на Светско или ќе излезат најголеми лузери на свет. Организаторот најде чаре како тоа да се ...

Меси добива 90 милиони евра само за еден потпис?!

МКД - 12.10.2017

Барселона е подготвена да му даде на Лео Меси неверојатна сума од 90 милиони евра на име на бонус само за да стави потпис на договорот за кој веќе е постигната согласност со месеци „Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле ...

Барселона ќе ги погази своите принципи поради платата на ОВОЈ човек

Таратур - 12.10.2017

Лео Меси се уште нема потпишано нов договор со Барселона, но кога ќе го стори тоа ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Имено, со самиот потпис Меси ќе добие и награда за лојалоност која во неговиот случај ќе изнесува неверојатни 85 ...

Фан на Аргентина и неговите две дечиња станаа апсолутен хит со реакциите за головите на Меси

Точка - 12.10.2017

За блесокот на Лионел Меси на пресметката со Еквадор ќе се говори навистина уште извесно време во фудбалска Аргентина, бидејќи најдобриот фудбалер на „гаучосите“ дојде до израз во моментот кога беше најпотребно, односно кога ситуацијата навистина ...

Нејмар му честиташе на Меси за пласманот на СП

Спортклуб - 11.10.2017

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар истакна дека е задоволен од тоа што Лионел Меси ќе игра на Мундијалот во Русија. Меси постигна хет-трик во победата на “гаучосите“ против Еквадор и ја однесе Аргентина на завршниот турнир во Русија.

Меси сам ја однесе Аргентина на СП: Ниту еден друг играч не стрелал за „гаучосите“ една година

Дерби - 11.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина со доста мака дури во последното коло обезбеди билет за Светското првенство во Русија со тоа што најголемите заслуги за овој пласман одат кај Лионел Меси. Ѕвездата на Барселона уште еднаш ја потврди својата класа и кога ...

Наскоро Меси го потпишува новиот договор со бонус од 80 милиони евра

Sport M - 12.10.2017

Освен што ќе биде најскпо платен фудбалер на денешницата, најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, со потпишувањето на новиот договор ќе си обезбеди и рекорден бонус.

Експлодира аргентинскиот темперамент: Меси и соиграчите погрдно ги нападнаа новинарите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2017

Аргентина го обезбеди настапот на Мундијалот во Русија идното лето фаќајќи го послендиот воз за визата за најголемиот фудбалски фестивал и тоа благодарение на Лионел Меси, кој буквално експлодира на теренот во Кито и со хет-трик ги одведе ...

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија

Точка - 12.10.2017

Лионел Меси се издвои од сивилото на Аргентина во кое беше западната оваа селекција во изминатите неколку квалификациски кола, па со страшен перформанс на мечот со Еквадор ја одведе својата селекција на толку посакуваното Светско првенство во Русија.

Нејмар има лукав план како да стигне до Златната топка

Поглед - 11.10.2017

France Football пред неколку дена објави листа на 30 фудбалери кои се во конкуренкција да ја освојат Златната топка за оваа година. Многумина веруваат дека и оваа година ќе продолжи доминацијата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо која трае веќе ...

Лионел Меси со хет-трик сам ја однесе Аргентина на СП во Русија

Телма - 11.10.2017

Бразил, Уругвај, Аргентина и Колумбија се четирите репрезентации од Јужна Америка, кои ќе играат на Светското првенство во Русија. Селекцијата на Перу како петто пласирана ќе игра бараж дуел со најдобрата селекција од Океанија, Нов Зеланд.

Добар знак за Меси и компанија-дали може да се повтори историјата: Марадона и Аргентина се мачеа, па триумфираа на СП ...

Точка - 12.10.2017

Аргентина со доста мака и благодарение пред се на генијалниот Лионел Меси се избори за мундијалска виза за Русија за првенството кое е на програмата наредната година. „Гаучосите“ дури во 18.

Боно и „Ју-ту“ му се заблагодарија на Меси на концертот во Буенос Аирес (Видео)

Дерби - 11.10.2017

Драматичната завршница на јужноамериканските квалификации на своја кожа ја почувствуваа и членовите на ирскиот бенд „Ју-ту“ кој вчера одржа концерт во Буенос Аирес. Организаторот најпрвин мораше да го помести почетокот на концертот за 90 минути, а ...

Џои Бартон се посомнева во головите на Меси: Чудно однесување и движење на фудбалерот со број „23“ (ФОТО+ВИДЕО)

24Фудбал - 11.10.2017

Контроверзниот англиски фудбалер, член на Барнли се сомнева во регуларноста на головите на Аргентинецот. Аргентина со триумф од 1-3 на гостувањето кај Еквадор го фати последниот воз за Мундијалот во Русија, а за регуларноста во победата на Гаучосите ...

Аргентинско славје: Разголениот Меси падна во транс после пласманот на СП

Спортски - 11.10.2017

Фудбалерите на Аргентина имаа еуфорично славје после победата над Еквадор и директниот пласман на Светското првенство во Русија. Херој на „гаучосите“ повторно беше Лео Меси кој постигна хет-трик, а беше и меѓу највеселите во соблекувалната.

(Видео) Аргентинците го победија Еквадор и славеа како веќе да го освоиле Мундијалот

Спортклуб - 11.10.2017

Аргентина предводена од неверојатниот Лионел Меси го фати „последниот воз“ за Русија и успеа да се пласира на Светското првенство идната година откако во последното коло славеше со 1:3 на гостувањето во Кито кај Еквадор, благодарение на хет-трикот ...

Драматичен расплет на Јужноамериканските квалификации (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина се спаси во последното коло од квалификациите и успеа да избори пласман на Светското првенство во Русија. „Гаучосите“ синоќа во Кито минуваа тешки моменти. Аргентина во Еквадор немаше победено од 2001 година, а на ...

Меси: Ќе беше лудост да не се пласиравме...

24Фудбал - 11.10.2017

Првата ѕвезда на Аргентина смета дека неговиот тим бил смирен и смета дека целосно заслужено се избориле за место на Мундијалот. На Аргентина и се закануваше неуспех во квалификациите за Мундијалот во Русија идната година, но, „Гаучосите“ го фатија ...

Маестрална партија на Меси за пласман на Аргентина на Светското првенство (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.10.2017

Лионел Меси сам ја однесе Аргентина на Светското првенство во Русија, ѕвездата на Барселона со хет-трик обезбеди победа на својата земја во Еквадор од 3-1. Натпреварот почна шокантно за Аргентинците, по една убава акција Ибара уште во првата минута ...

Меси: Се боревме и патевме, се плашев искрено, многу се плашев…

Спортски - 11.10.2017

Најдобриот фудбалер на Аргентина, Лионел Меси смета дека неговата селекција заслужи да игра на СП во Русија, и покрај се што мина. Аргентина по голема драма во последното коло од квалификациите успеа да се квалификува на Мундијалот, а херој за ...

Им падна камен од срце, Меси и другарите во соблекувална славеа како да освоиле светско (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.10.2017

Лео Меси и Аргентина ризикуваа да не се појават на мундијалот во Русија, па откако утрово со победа над Еквадрод го чекираа билетот, во соблекувалната се славеше лудо со песна. На собирот на најдобрите во Русија следната година сепак ќе ги гледаме ...

Големиот Меси и „најголемата“ победа за Гаучосите: Аргетнина славеше како да го освои трофејот во Русија (Видео)

Спортски - 11.10.2017

Аргентина со доста маки оствари пласман на Мундијалот во Русија. Оваа земја долго ќе го слави името на Лео Меси , спасотелот на аргентинскиот фудбал и чудотворецот на теренот. Со трите погоодци, Меси ги предводеше Гаучосите до победа над Еквадор и ...

Фотографија на ВЕКОТ – Еве како Аргентинците се пласираа на СП! (ФОТО)

Спортски - 11.10.2017

Сигурно не сте виделе нешто по симболично, пласманот на Аргентина на Светското првенство е сликовито покажан на оваа фотографија. Нема што да додадеме, а ниту да одземеме, стравуваа до последен ден и на крајот се случи ...

Слика која опишува како Аргентинците заминаа на СП!

СуперСпорт - 11.10.2017

Доволно е само да ја поставиме сликата, таа зборува за се. Инаку, Аргентина едвај успеа да обезбеди пласман на СП во Русија, а тоа го направи на следниот ...