TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најголемиот кристално чист розов дијамант, оди на аукција

Стандард - 20.03.2017

59,6-каратниот дијамант со име „розова ѕвезда“ ќе биде прeдложен на аукција во Хонгконг следниот месец. Според аукциската куќа, Sotheby’s цената може да стигне до 60 милиони долари и да го претвори во најскапиот дијамант од својот вид.

Тинејџер пронајде дијамант од 7,44 карати

МК News - 19.03.2017

Американски тинејџер пронашол во националниот парк во сојузната држава Араканзас, дијамант од 7,44 карати, соопшти во петокот интернет страницата на паркот. Минатата сабота 14-годишниот ученик Калел Лангфорд со своето семејство престојувале во ...