TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување на затворените функционери

ТВ21 - 10.12.2017

Група граѓани заедно со неколкумина пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред затворот во Шуто Оризари на протест. Тие бараа ослободување на функционерите и притворените граѓани за насилството од 27 април во Собранието.

Протест на ВМРО ДПМНЕ пред затворот во Шутка

Алсат-М - 18.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска протестираше поради приведувањето за насилствата во Собранието на 27 април. Правда и човечност, побара Драган Данев во обраќањето пред истражниот затвор во Шуто Оризари.

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Р.С.Европа - 10.12.2017

Поддржувачи и членови на ВМРО-ДПМНЕ попладнево се собраа пред Истражниот затвор во Шуто Оризари поради, како што велат, револтот од неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на, како што ја нарекуваат, оваа хунта.

(Видео) Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот  во Шуто Оризари

Макфакс - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање “слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во занк на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

ТВ21 - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во знак на револт од притворањето за случувањата од 27 април одржа протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. – Се собравме и денеска да им дадеме поддршка и да ги охрабриме дека сме со нив и дека нема да ги ...

Обиени партиските постории на ВМРО во Охрид, СДСМ бара да се пронајдат сторителите

Фокус - 10.12.2017

Синоќа биле обиени просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, информираат од општинската организација на ДПМНЕ во овој град. Како што велат од таму, освен скршените два надворешни прозори преку кои лицата влегле во просториите, нема ...

Протест во Охрид за поддршка на приведените за настаните од 27 април

Сител - 10.12.2017

Во 21 век имаме брутален политички прогон. Македонија е единственото место во светот каде патриотите треба да одговараат за измислено дело тероризам истакна претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков на протестот на градскиот плоштад.Покрај ...

ФОТО: Груевски присутен и на денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 10.12.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари, а против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

СДСМ Охрид го осудува обивањето на просториите на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 10.12.2017

„Општинската организација на СДСМ, најостро го осудува синоќешниот инцидент во кој биле обиени просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Охрид. Воедно ги повикуваме органите на прогонот, согласно нивните овластувања, да ги преземат сите ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска на протест пред Истражниот затвор во Шуто Оризари

Р.С.Европа - 10.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во 16 часот организира протест пред Истражниот затвор во Шуто Оризари. Во партиското соопштение се наведува дека тоа го прават “во знак на револт против неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

Алсат-М - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение најави дека денес ќе се одржи протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. “Во знак на револт против неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта, ВМРО ДПМНЕ денеска ќе ...

Обиени просториите на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

OhridNews - 10.12.2017

Во периодот од 22 часот синоќа до 11 часот утрово, непознати лица ги обиле просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Охрид. Како што информира претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ, Кирил Пецаков, освен скршените два надворешни прозори преку ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред затворот во Шуто Оризари попладнево

Мета - 10.12.2017

ВМРО ДПМНЕ денеска ќе организира протест во 16 часот пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, каде се притворени шестмина нивни пратеници, како и неколкумина нивни поддржувачи. Тие се под истрага на Основното јавно обвинителство за ...

Реформаторите со правен тим ќе го бранат членството на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 09.12.2017

„Водени од принципот на внатрепартиска солидарност како дел од Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО ДПМНЕ „Демократско ВМРО-ДПМНЕ за Демократска Македонија“, ги известуваме сите наши членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ дека ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Нова ТВ - 10.12.2017

Поддржувачи и членови на ВМРО-ДПМНЕ попладнево се собраа пред Истражниот затвор во Шуто Оризари поради, како што велат, револтот од неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на, како што ја нарекуваат, оваа хунта.

(ВИДЕО) 360˚ Кој од оние чии имиња се споменуваат навистина би можел да биде нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ?

Либертас - 09.12.2017

Во пресрет на утрешната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во јавноста се уште нема јасна слика – кој од оние чии имиња се споменуваат, навистина би биле кандидати за нов лидер на Конгресот.

Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот  во Шуто Оризари

Вечер - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање “слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во занк на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици.

Протест на членови на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор во Скопје ...

Н.Македонија - 10.12.2017

Протест на членови на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор во Скопје ВМРО-ДПМНЕ попладнево во знак на револт од притворањето за случувањата од 27 април одржа протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари.

Фото: Груевски на протестот пред затворот во Шуто Оризари

Press24 - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред затворот во Шутка, за приведените за настаните од 27. април. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари, а против приведувањата пратеници и ...

СДСМ со осуда за обивањето на просториите на ВМРО ДПМНЕ

OhridNews - 10.12.2017

Од општинската организација на СДСМ со најостра осуда за синоќешниот инцидент во кој биле обиени просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Охрид. - Ги повикуваме органите на прогонот, согласно нивните овластувања, да ги преземат сите можни ...

ВИДЕО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор во Шуто Оризари

А1 On - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари во знак на револт против, како што соопштија, неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 16 часот ќе протестира пред затворот во Шутка

Нова ТВ - 10.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение најави дека денес ќе одржи протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. „Во знак на револт против неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта, ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира пред затворот во Шутка

Либертас - 10.12.2017

ВМРО ДПМНЕ денеска ќе организира протест во 16 часот пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, каде се притворени шестмина нивни пратеници, како и неколкумина нивни поддржувачи. Тие се под истрага на Основното јавно обвинителство за ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ формираа правен тим за консултации за ченовите кои се под притисок

Либертас - 09.12.2017

„Водени од принципот на внатрепартиска солидарност како дел од Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО ДПМНЕ „Демократско ВМРО-ДПМНЕ за Демократска Македонија“, ги известуваме сите наши членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ дека ...

(ВИДЕО) 360˚: Кој од оние чии имиња се споменуваат навистина би можел да биде нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ?

iPortal - 09.12.2017

Во пресрет на утрешната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во јавноста се уште нема јасна слика – кој од оние чии имиња се споменуваат, навистина би биле кандидати за нов лидер на Конгресот.

Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот  во Шуто Оризари

Орбис - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање “слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во занк на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици.

ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред затворот Шутка

Слободен Печат - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во знак на револт од притворањето за случувањата од 27 април одржа протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. – Се собравме и денеска да им дадеме поддршка и да ги охрабриме дека сме со нив и дека нема да ги ...

Груевски на протестот пред затворот во Шуто Оризари

Пулс24 - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред затворот во Шутка, за приведените за настаните од 27. април. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари, а против приведувањата пратеници и ...

СДСМ Охрид го осудува обивањето на просториите на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 10.12.2017

„Општинската организација на СДСМ, најостро го осудува синоќешниот инцидент во кој биле обиени просториите на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Охрид. Воедно ги повикуваме органите на прогонот, согласно нивните овластувања, да ги преземат сите ...

(Видео) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор „Скопје“

Макфакс - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари во знак на револт против, како што соопштија, „неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта“.

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред „Шутка“

+инфо - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира поради притворот кој им е одреден на лицата кои на 27 април влегоа во Собранието. ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека денеска ќе одржи протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари.

Реформистите ќе нудат правна помош за членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се под притисок од новите општински власти

Стандард - 09.12.2017

Внатрепартиска иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека формирале тим од правни советници со цел да обезбеди првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ кои поради своите политички убедувања или ...

Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот во Шуто Оризари

А1 On - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање „слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во знак на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

МКД - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во знак на револт од притворањето за случувањата од 27 април одржа протест пред истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. „Се собравме и денеска да им дадеме поддршка и да ги охрабриме дека сме со нив и дека нема да ги оставиме ...

(Видео) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор „Скопје“

Вечер - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари во знак на револт против, како што соопштија, „неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта“.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ даваат правна помош на сопартијци под притисок од власта

Мета - 09.12.2017

Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ формираше тим од правни советници, чија цел е, како што велат иницијаторите, да обезбеди „првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ кои поради своите ...

Реформаторите им нудат правна помош на вмровците под притисок од новите локални власти

Фокус - 09.12.2017

Внатрепартиска иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека формирале тим од правни советници со цел да обезбеди првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ кои поради своите политички убедувања или ...

Груевски сам дојде на протестот пред затворот Шутка

Фактор - 10.12.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска присуствуваше на протестот пред истражниот затвор во Шутка против проведувањето на дел од учесниците на настаните од „крвавиот четврток“. Овој пат Груевски пристигна сам со член на своето обезбедување ...

Протест пред затворот во Шутка за ослободување на притворените за 27 април

Мета - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари, барајќи да бидат ослободени притворените пратеници и други, против кои Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција почна истрага за ...

Во Живо од демонстрациите на ВМРО ДПМНЕ во Скопје – Се обраќа Гордана Јанкуловска

Sky - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари во знак на револт против, како што соопштија, „неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбедат бесплатна правна помош за членовите кои се под притисок

Орбис - 09.12.2017

Од Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ информираат дека формирале тим од правни советници со цел да обезбедат првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на партијата кои поради своите политички убедувања или ...

Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот во Шуто Оризари

Sky - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање “слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во занк на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

Алфа - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари против последната хајка на Основното јавно обвинителство, во која се прогонуваат 36-мина членови на партијата, екс министри, полицајци, но и обични граѓани ВМРО-ДПМНЕ попладнево ...

(Видео) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор „Скопје“

Орбис - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ протестира пред Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари во знак на револт против, како што соопштија, „неоснованото и неправедно притворање и во знак на поддршка на жртвите на оваа хунта“.

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбедат бесплатна правна помош за членовите кои се под притисок

Вечер - 09.12.2017

Од Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ информираат дека формирале тим од правни советници со цел да обезбедат првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на партијата кои поради своите политички убедувања или ...

Да се пуштат на слобода сите притворени, порача ВМРО-ДПМНЕ од протестот во Шуто Оризари

Локално - 10.12.2017

Со патриотски песни и скандирање „слобода, слобода“ членовите на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред истражниот затвор во Шуто Оризари, во знак на подршка како што велат против неоснованото притворање на пратеници и уменици, информира а1он .

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари

24 Вести - 10.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ попладнево во знак на револт од притворањето за случувањата од 27 април одржа протест пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. - Се собравме и денеска да им дадеме поддршка и да ги охрабриме дека сме со нив и дека нема да ги ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбедат бесплатна правна помош за членовите кои се под притисок

Макфакс - 09.12.2017

Од Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ информираат дека формирале тим од правни советници со цел да обезбедат првични правни насоки и консултации за сите членови и симпатизери на партијата кои поради своите политички убедувања или ...

ФОТО: Груевски сам дојде на протестот пред затворот Шутка

Либертас - 10.12.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари, а против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

„Реформаторите“ ќе обезбедат бесплатна правна помош за членовите под притисок

+инфо - 09.12.2017

Секоја недела во периодот од 12 часот до 15 часот во просториите на Клубот на новинари ќе можат да се состанат со правниот тим. Од Внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ информираат дека формирале тим од правни советници со цел да ...