TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети...на штандот на Kia

Авто Плус - 13.09.2017

Светска премиера на концептната разработка Kia Proceed, деби на цеслосно новиот кросовер Stonic, на најмоќниот Picanto X-Line, како и на обновениот Sorento во GT-Line верзија, на европска верзија на Stinger, на изложбата на салонот во Франкфурт.

Франкфурт 2017: Renault Megane RS веќе со 300 КС

Авто Плус - 13.09.2017

Renault конечно ја покажа новата генерација на Megane RS. Новината има своја светска премиера на изложбата во Франкфурт во овој момент. За ова издание на француската марка најважен е секако агрегатот.

Frankfurt IAA 2017: Opel Grandland X / ФОТО

Додај Гас - 13.09.2017

Базиран на Peugeot 3008, Grandland X претставува влез на Opel во растечкиот сегмент на C кросовер модели. Иницијално, моделот ќе се нуди со две погонски опции: 1.2-литарски бензински турбо мотор со 128 КС и вртежен момент од 230 Nm и 1.6-литарски ...

Франкфурт 2017: Opel го најави првиот plug-in хибрид

Авто Плус - 13.09.2017

Паралелно со јавните премиери на целосно новите Grandland X, Insignia GSi и Country Tourer, денес Opel најави дека наскоро компанијата ќе го лансира на пазарот и првиот во историјата plug-in хибриден автомобил.

Франкфурт 2017: Комплетно нов Dacia Duster

Авто Плус - 13.09.2017

Dacia го користи Франкфуртскиот салон за официјално претставување на новата генерација на Duster. Новата верзија ветува големи подобрувања на познатите досега вредни карактеристики на моделот, но во сосема нова концепција - со нов надворешен и ...

Renault Megane RS :: Француска ракета

Авто Магазин - 12.09.2017

Единствениот француски производител на салонот во Франкфурт достојно ги одбрани сите три национални бои. Така, после многу претпоставки, сека конечно е познато што долгоочекуваниот Renault Megane RS има во својот нос.

До 2030 година сите возила на Volkswagen ќе имаат и електрична верзија

IT.mk - 12.09.2017

Германскиот производител на возила Volkswagen е најновата компанија која објави дека ќе ги замени возилата со електрични. Volkswagen ја објави оваа вест на саемот за возила во Франкфурт, јави Ars Technica .

Франкфурт 2017: Volkswagen Group- заштеди, инвестиции и електрификација

Авто Плус - 12.09.2017

За прв пат Volkswagen Group направи преглед на своите новини во прилично економски формат - без музички групи, танцови, фанфари и огномети. Ништо надвор од рамките на презентацијата и без оној вообичаен декор и гламурозни дополнувања.

Kia Proceed :: Повеќе од амбиција

Авто Магазин - 12.09.2017

Иако малку поинаку напишано, Proceed досега беше ознаката на тривратната верзија на Kia Cee'd . Но не повеќе - тоа сега е името на еден од најатрактивните експонати тука во Франкфурт. Направен во стил на купе но со каравански заден дел, со својот ...

Frankfurt IAA 2017: Renault Megane RS

Додај Гас - 12.09.2017

Во однос на агрегатот, во Renault сепак се одлучиле за 1.8-литарски турбо, на кој претходно му беа давани помали шанси во однос на 2.0-литарската единица. Станува збор за идентичен агрегат кој го користи и Alpine A110. Испорачува 280 КС.

Volkswagen го претстави I.D. CROZZ II и го најавува серискиот модел за 2020

CARClub - 12.09.2017

Со освежениот електричен концепт, Volkswagen го најавува серискиот електричен автомобил кој се очекува на пазарот за само три години. I.D. Crozz II е доработена верзија на I.D. CROZZ концептот кој Volkswagen го претстави во Шангај пред неколку ...

Kia го претставува најмоќното Picanto

Орбис - 12.09.2017

Kia објави дека за време на меѓународниот салон во Франкфурт ќе ја претстави најмоќната верзија во целата историја на моделот Picanto. За новото Picanto X-Line, што ќе биде пуштено во продажба во Европа во последната четвртина на оваа година, од KIA ...

Премиера: Новиот Renaultsport Megane RS доаѓа со 285 коњски сили!

CARClub - 12.09.2017

По многу најави, спортската дивизија на Renault ја претстави својата верзија на Megane која носи 1.8-литарски турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили и 390 Nm вртежен момент! Турбо-бензинецот е истиот кој се вградува во новиот Alpine A110, но ...

VW Group ќе лансира 80 електрифицирани возила до 2025 година

Додај Гас - 12.09.2017

Милер одби да влегува во детали, но потврди дека Roadmap E ќе го види лансирањето на околу 50 електрични возила и речиси 30 plug-in хибриди. Ова ќе биде огромна промена и во Volkswagen веруваат дека секое едно од четири возила би можело да биде ...

Електрични верзии на сите автомобили на „Volkswagen“ до 2030 година

Кајгана - 12.09.2017

Германскиот производител на автомобили „Volkswagen“ најави дека до 2030 година ќе понуди електрични верзии на сите свои 300 модели. Оваа компанија најави дека ќе понуди електрични или хибридни верзии за секој модел од своите 12 марки - „Ауди“, ...

Volkswagen I.D. Crozz (со видео) :: Светот ќе биде поубаво место за живеење

Авто Магазин - 12.09.2017

Вети шефот на Volkswagen Херберт Дис претставувајќи ја ревидираната верзија на I.D. Crozz. Компактниот SUV ќе биде втор член на новото електрично семејство на марката од Волфсбург. Поблизу до серискиот модел планиран за 2020 година, од шангајскиот ...

Светска премиера на новиот Skoda KAROQ

Бизнис Вести - 12.09.2017

Чешкиот бренд ќе го претстави новиот Skoda Karoq на саемот за автомобили во Франкфурт. За прв пат во своите возила, Skoda го опремува Karoq со дигитална потполно персонализирана инструмент табла според потребите на возачот.

Франкфурт 2017: Volkswagen Group- заштеди, инвестиции и електрификација

Friday.mk - 12.09.2017

За прв пат Volkswagen Group направи преглед на своите новини во прилично економски формат – без музички групи, танцови, фанфари и огномети. Ништо надвор од рамките на презентацијата и без оној вообичаен декор и гламурозни дополнувања.

Светска премиера на новиот Skoda KAROQ

Турлитава - 12.09.2017

Чешкиот бренд ќе го претстави новиот Skoda Karoq на саемот за автомобили во Франкфурт. За прв пат во своите возила, Skoda го опремува Karoq со дигитална потполно персонализирана инструмент табла според потребите на возачот.

Светска премиера на новиот Skoda Karoq

Кајгана - 12.09.2017

Чешкиот бренд ќе го претстави новиот Skoda Karoq на саемот за автомобили во Франкфурт. За прв пат во своите возила, Skoda го опремува Karoq со дигитална потполно персонализирана инструмент табла според потребите на возачот.

Светска премиера на новиот Skoda KAROQ

Пулс24 - 12.09.2017

Чешкиот бренд ќе го претстави новиот Skoda Karoq на саемот за автомобили во Франкфурт. За прв пат во своите возила, Skoda го опремува Karoq со дигитална потполно персонализирана инструмент табла според потребите на возачот.

Светска премиера на новиот Skoda KAROQ

Екипа - 13.09.2017

Чешкиот бренд ќе го претстави новиот Skoda Karoq на саемот за автомобили во Франкфурт. За прв пат во своите возила, Skoda го опремува Karoq со дигитална потполно персонализирана инструмент табла според потребите на возачот.