TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФРАНКФУРТ 2017: Lamborghini Aventador S Roadster

Високи Октани - 13.09.2017

По обновениот Aventador S, на Автосалонот во Франкфурт Lamborghini го промовира и Aventador S Roadster Најзначајните визуелни промени кај Aventador S Roadster подразбираат дотеран аеродинамичен пакет, поагресивен преден дел, заден дифузер во SV стил ...

Одбројувањето започна: Lamborghini Urus пристига на 4-ти декември

Точка - 13.09.2017

Италијанскиот производител објави краток видео запис во којшто не' потсетува на сите свои достигнувања од минатото, најавувајќи ни уште еден револуционерен модел за иднината – SUV моделот Urus.

Бркање Lamborghini Aventador на зајдисонце (видео)

Таратур - 12.09.2017

Вистинска идила не само за фановите на овој автомобилски убавец, туку и за оние кои почитуваат добро сработено дронско видео. ...