TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Годишнина од падот на малезискиот авион - Русите и Американците и натаму се обвинуваат меѓусебе: Постои и бизарна ...

Точка - 17.07.2017

Авионот "Boeing 777" на летот меѓу Амстердам и Куала Лумпур бил соборен со ракета на 17. јули 2014. година на истокот на Украина. Авионот "Boeing 777", на летот меѓу Амстердам и Куала Лумпур бил соборен со ракета на 17. јули 2014.

Споменик за жртвите од соборениот авион во источна Украина

Р.С.Европа - 17.07.2017

Повеќе од 2000 лица во Холандија ќе присуствуваат на поставувањето на споменикот за жртвите од соборениот патнички авион на Малезија Ерлајнс во источна Украина. Холандскиот крал Вилем Александер и кралицата Максима заедно со меѓународни претставници ...