TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Facebook Messenger доби нов изглед каде најважни се пораките

Телефони.мк - 19.05.2017

Мобилната апликација на Facebook Messenger доби уште една нова надградба која наместо да додава нови функции е посветена на основната функција, а тоа се пораките со нивна нова организација.

Европската Унија со казна од 110 милиони евра за Facebook

IT.mk - 19.05.2017

Поради криење на податоци и давање на лажни податоци при купувањето на WhatsApp, Facebook заработи казна од 110 милиони евра, јави BBC . В0 2014 година Европската комисија ја дозволи зделката вредна 22 милијарди долари.

Messenger се редизајнира за да биде поефикасен и едноставен

Телефони.мк - 19.05.2017

Facebook постојано ја подобрува својата посебна апликација за чат, а овој пат ја редизајнира за да може разговорите на чат да бидат поедноставни. Наскоро ќе имаме нов интерфејс, при што на почетниот екран на Messenger ќе излегуваат најважните ...

Пристигнува новиот Фејсбук месинџер многу поедноставен од досегашниот

Факултети - 19.05.2017

Фејсбук го претстави новиот изглед на Месинџер, чиј дизајн е потполно фокусиран на основната цел, т.е. пишување и праќање пораки. Откако Месинџер е одвоена апликација од Фејсбук, постепено му се додаваат сѐ повеќе својства.

ЕУ: Казна за Фејсбук од 110 милиони евра

Deutsche Welle - 18.05.2017

Европската комисија го казни Фејсбук со 110 милиони евра за давање лажни информации во врска со преземањето на мобилната апликација за размена на информации, WhatsApp. Европската комисија смета дека социјалната мрежа Фејсбук се послужила со неточни ...

Европската комисија го казни Фејсбук со 110 млн евра поради давање неточни информации

Макфакс - 18.05.2017

Европската комисија (ЕК) во четвртокот го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради давање неточни информации за време на истрагата на Комисијата од 2014 година за преземањето на мобилната апликација Ватс Ап.

Европската комисија го казни Фејсбук со 110 милиони евра

Фактор - 18.05.2017

Европската комисија денеска ја казни социјалната мрежа Фејсбук со 110 милиони евра бидејќи доставувала неточни и лажни податоци за преземање на сервисот WhatsApp. „Денешната одлука праќа јасен сигнал дека компаниите мора да ги почитуваат сите ...

ЕУ го казни „Фејсбук“ со 110 милиони евра

Мета - 18.05.2017

Европската Унија ја казни компанијата „Фејсбук“ со 110 милиони евра поради давањето лажни информации во врска со купувањето на апликацијата „ватсап“ (WhatsApp), систем за праќање пораки на мобилни телефони.

ЕК го казни ФБ со 110 милиони евра

Телевизија Нова - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации ...

Казнa од 110 млн евра за Фејсбук поради давање неточни информации

Денар - 18.05.2017

Европската комисија (ЕК) во четвртокот го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради давање неточни информации за време на истрагата на Комисијата од 2014 година за преземањето на мобилната апликација Ватс Ап.

Лажирањето во WhatsApp му донесе голема казна на Facebook од ЕУ

Телефони.мк - 18.05.2017

Големите амбиции на Facebook да ја искористи својата огромна база на корисници со интегрирање во посебната мобилна апликација WhatsApp која скапо ја плати, ќе му донесе значителна казна од 110 милиони евра од страна на Европската комисија бидејќи ги ...

ЕК го казни Фејсбук со 110 милиони евра за неправилности при превземањето на Ватсап

еМагазин - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации ...

Европската комисија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради давање неточни информации

Точка - 18.05.2017

Европската комисија (ЕК) во четвртокот го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради давање неточни информации за време на истрагата на Комисијата од 2014 година за преземањето на мобилната апликација Ватс Ап.

ЕК го казни ФБ со 110 милиони евра

Република - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот Ватс Ап во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации за ...

ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖНИ ПОДАТОЦИ: Европската Унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра

Телеграф - 18.05.2017

Во текот на проверката е утврдено дека Фејсбук неточно ги информирал надлежните комисии дека не може автоматски да се поврзат профилите на корисниците на ФБ и WhatsApp, но подоцна се потврдило дека тоа е можно и оти Фејсбук го сторил тоа Европската ...

ЕК го казни Фејсбук со 110 милиони евра

Либертас - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации ...

ЕК го казни ФБ со 110 милиони евра

А1 On - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации ...

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра

Шеталиште - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации ...

ЕК го казни ФБ со 110 милиони евра

Алфа - 18.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 ...

ЕК го казни Фејсбук со 110 милиони евра

Вечер - 19.05.2017

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот Ватс Ап во 2014 година. Во соопштението на Европската комисија се нагласува дека најголемата социјална мрежа на светот дала погрешни информации за ...