TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЦА: Полицаец застрела двајца малолетници, едниот е во тешка состојба

Телевизија Нова - 12.08.2017

Полицаец застрелал двајца малолетници, од кои едниот се наоѓа во тешка состојба, во инцидент што се случил во близина на градската капела во Струмица. Пукањето се случила при обид на полициските службеници да го запрат возилото Опел Фронтера со ...

Полиција прво со автомобил бркала малолетници, по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

А1 On - 12.08.2017

По пријава за кражба во викендица во близина на браната Мантово, полициски службеници од СВР Струмица на влезот на градот се обиделе да застанат возило Опен Фронтера, со словенечки регистарски таблици, управувано од Т.Д.

Во Струмица полицаец ранил две малолетни лица

МКД - 12.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

ЕКСКЛУЗИВНО: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени- едното пренесено во Скопје

Exclusive.mk - 11.08.2017

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци...

Н.Македонија - 12.08.2017

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се ...

Полицаец по бркотница и пружање отпор пукал во малолетници во Струмица

Фактор - 12.08.2017

По бркотница со автомобил и пружање отпор полицаец отворил оган од службениот пиштол со кој ранил две малолетни момчиња од Струмица. Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе ...

Полицаец пукал од службен пиштол во Струмица, двајца малолетници ранети

Нетпрес - 11.08.2017

Во петокот околу 12,40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полциски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно ...

Во Струмица бркотница со автомобили, полицаец пукал во двајца крадци

Слободен Печат - 12.08.2017

Вчера (11.8.2017) околу 14 часот по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со ...

Режимската полицијата на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници: Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 ...

Маркукуле - 11.08.2017

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната ...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Сител - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

Полицаец ранил две деца во Струмица

Република - 12.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Алфа - 12.08.2017

На лице место излегол Јавен обвинител, а во расчистувањето на случајот веднаш е вклучена и Внатрешната контрола на МВР за да се испита постапката на полициските службеници. Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна ...

Полицаец ранил две деца во Струмица

Скопје24 - 12.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Либертас - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Пулс24 - 12.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

Полицаец во Струмица пукал во малолетени крадци, едниот во критична состојба

еМагазин - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

Полицаец пукал во седумнаестгодишници, едниот тешко повреден

Тера - 12.08.2017

Вчера (11.8.2017) околу 14 часот по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со ...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Вечер - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

МВР: Кривична за обид за убиство против полицаецот од Струмица

Нова ТВ - 13.08.2017

МВР поднесе кривична пријава за обид за убиство против полицаецот кој „неосновано, неоправдано и неправилно употребил средство за присилба – огнено оружје врз лицата Д.Т. и А.Г., односно постапил спротивно на одредбите од Законот за полиција“, се ...

МВР: Кривична за „убиство во обид“ за полицаецот што пукаше во малолетниците кај Струмица

Стандард - 13.08.2017

Полицискиот службеник неосновано, неоправдано и неправилно употребил средство за присилба – огнено оружје врз лицата Д.Т. и А.Г., односно постапил спротивно на одредбите од Законот за полиција, утврдил Одделот за внатрешна контрола, криминалистички ...

МВР: Кривична за „убиство во обид“ за полицаецот што пукаше во малолетници

Телевизија Нова - 13.08.2017

Полицискиот службеник неосновано, неоправдано и неправилно употребил средство за присилба – огнено оружје врз лицата Д.Т. и А.Г., односно постапил спротивно на одредбите од Законот за полиција, утврдил Одделот за внатрешна контрола, криминалистички ...

МВР: Кривична за „убиство во обид“ за полицаецот што пукаше во малолетниците кај Струмица

Популарно - 13.08.2017

Полицискиот службеник неосновано, неоправдано и неправилно употребил средство за присилба – огнено оружје врз лицата Д.Т. и А.Г., односно постапил спротивно на одредбите од Законот за полиција, утврдил Одделот за внатрешна контрола, криминалистички ...