TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема да погодите: Ова е вистинското име на Ана Бекута, го промени поради кариерата!

Вистина.мк - 21.04.2017

Пејачката Ана Бекута е родена на 6 септември 1959 година во Прибој. Во 1985 година стана многу популарна, а на предлог на Предлог Вуковиќ Вукса го промени името под кое стана позната. Нејзиното вистинско име е Нада Полиќ, а причината за промената на ...

Го промени поради кариерата: Ова е вистинско име на Ана Бекута

Хитпортал - 21.04.2017

Српската пејачка Ана Бекута е родена на 6 септември 1959-тата година под името Нада Полиќ. Таа во осумдесетите стана навистина позната, а на предлог на Предраг Вукас, пејачката го променила името по кое сите ја знаеме.

(ФОТО) ОДАМНА ПРЕД 36 ГОДИНИ – Запознајте го ПРВИОТ МАЖ со кој Ана Бекута беше

Репортер - 21.04.2017

Додека за Милутин Мркоњиќ велат дека е љуботва на нејзиниот живот, Ана Бекута пред него имала неколку врски кои траеле и по цела деценија. Една од десетгодишните врски беше таа на самиот почеток на нејзината карира, со бубњарот Предраг Видовиќ Прејо.