TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Алсат-М - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Фокус - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Десет ученици полесно повредени во сообраќајка кај Демир Хисар

Сакам да кажам - 14.11.2017

Десет ученици се полесно повредени во сообраќајката на комбе и автобус на патот Демир Хисар – Кичево што се случи утринава околу 7.30 часот. Во автобусот се превезувале околу 30 ученици од ОУ „Гоце Делчев“ од Демир Хисар.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

+инфо - 14.11.2017

Повредените се пренесени во Клиничкиот центар во Битола каде им е укажана лекарска помош. Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 7.30 часот на патот ...

Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Повредени 30 ученици

Press24 - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Детален преглед: Списокот на делегатите кои ќе решаваат за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 11.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ на својата веб-страница го објави списокот од 544 делегати кои на вонреден конгрес на 22 и 23 декември ќе избираат нов партиски претседател, откако Никола Груевски поднесе неотповиклива оставка на синоќешниот состанок на Централниот ...

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Скопје24 - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

24 Вести - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Демир Хисар – повредени 30 ученици

Шеталиште - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

Канал5 - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Во сообраќајка повредени триесетина ученици и возачот на автобусот

МКД - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев" од Демир Хисар и возачот на автобусот се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на патот Демир Хисар - Кичево. Како што информираа од МВР околу 7.30 часот на патниот правец Демир ...

Судир на автобус и комбе на патот Демир Хисар – Кичево, повредени 30 ученици

Курир - 14.11.2017

Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што информираа од МВР за МИА, тешко е повреден и возачот на автобусот З.С. (49) од селото Единаковци, Демир Хисар. Повредените се пренесени во Клиничкиот центар во Битола каде им е укажана ...

Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Повредени 30 ученици

Сител - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево...

Н.Македонија - 14.11.2017

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - ...

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Макфакс - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Се судрија автобус со деца и комбе на патот Демир Хисар – Кичево, повредени триесетина ученици

Република - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Автобус со ученици се судри со комбе на патот Демир Хисар-Кичево, има повредени

Newsroom - 14.11.2017

Автобус полн со ученици се судри утрово со комбе на патниот правец Демир Хисар-Кичево, при што има повеќе повредени лица. Како што соопшти полицијата, во несреќата учествувале комбе со битолски регистарски ознаки управувано од С.С.

Во сообраќајка повредени 30 ученици од Демир Хисар

Орбис - 14.11.2017

Фото: Архива риесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Околу 30 ученици повредени во сообраќајна несреќа на патниот правец Демир Хисар – Кичево

Поглед - 14.11.2017

Околу триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа која што се случи утрово во 7:30 часот, на патот Демир Хисар – Кичево, откако автобусот со кој се превезувале учениците, се судрил со Комбе.

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Вечер - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

Телма - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Триесет ученици повредени во сообраќајка

Нетпрес - 14.11.2017

Околу 30 ученици биле повредени во сообраќајна несреќа која се случила денеска, кога автобусот со кој се превезувале се судрил со друго возило на патот Демир Хисар – Крушево, соопшти полицијата.

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Кајгана - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени при судир на автобусот и комбе на патот Демир Хисар – Кичево

Либертас - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Тешка сообраќајка пред Демир Хисар: Повредени 30 ученици

ТВ21 - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ „Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Стандард - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Радио МОФ - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Сообраќајната незгода се случила помеѓу комбе со битолски регистарски ...

Судир на автобус и комбе на патот Демир Хисар – Кичево, повредени 30 ученици

БркајРабота - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како што ...

Повредени ученици во сообраќајка на патот Демир Хисар-Кичево

Тера - 14.11.2017

Денес околу 07,30 часот на патниот правец Демир Хисар-Кичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе со битолски регистарски ознаки управувано од 56 годишен жител на Крушево и автобус исто така со битолски регистарски ознаки, сопственост на ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар- Кичево

МРТ - 14.11.2017

Триесетина ученици од Демир Хисар се повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар- Кичево. Тешко е повреден и возачот на автобусот. Пренесени се во битолскиот Клинички центар. Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка

А1 On - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар – Кичево

Локално - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево. Илустрација Покрај учениците кои се здобиле со телесни повреди, како ...

Триесетина ученици повредени во сообраќајка

Орбис - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Триесетина ученици повредени во сообраќајка на патот Демир Хисар - Кичево

Р.С.Европа - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу 07:30 часот на патот Демир Хисар - Кичево. Тие се повредени, кога автобусот во кој се превезувале се судрил со ...

Повредени триесетина ученици во сообраќајна несреќа меѓу комбе и автобус

Точка - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

Тешка сообраќајна несреќа кај Демир Хисар – повредени 30 ученици

Exclusive.mk - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Автобуска несреќа ја потресе Македонија – над 30 повредени, сите ученици

Sky - 14.11.2017

Триесетина ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ од Демир Хисар се повредени во сообраќајна несреќа што се случи меѓу комбе и автобус изутринава околу 07:30 часот на патот Демир Хисар – Кичево.

30 ученици повредени во сообраќајна несреќа кај Демир Хисар

Телма - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар - Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар се судрил со ...

Тешка сообраќајка во Демир Хисар помеѓу автобус и комбе – повредени 30 ученици!

Таратур - 14.11.2017

Утрово околу 7:30 часот, на патниот правец Демир Хисар – Кичево се судрија автобус во кој се превезувале 30 ученици од ОУ “Гоце Делчев“-Демир Хисар и комбе. -Утринава се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе со битолски регистарски ознаки ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Демир Хисар – повредени 30 ученици

Вечер - 14.11.2017

Триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово, околу 7.30 часот, на патниот правец Демир Хисар-Кичево. Несреќата се случила кога автобусот во кој се превезувале 30 ученици од ОУ "Гоце Делчев"-Демир Хисар се судрил со ...