TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блер повика на промена на ставот за Брегзит

Р.С.Европа - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ги повика Британците да го променат својот став за Брегзит, тврдејќи дека гласањето да ја напуштат ЕУ претставува закана за земјата. Тој во својот прв голем политички настап по референдумот во јуни, рече дека ...

Блер бара Британците да се предомислат за „Брегзит“

Стандард - 17.02.2017

Поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер ја оспори посветеноста на британската влада да ја извади земјата од ЕУ, јави Би-Би-Си. За време на говорот во Лондон, поранешниот лидер на лабуристите се изјасни против „Брегзит по секоја цена“.

Џонсон со остри критики кон поранешниот британски премиер Тони Блер

А1 On - 17.02.2017

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска остро го критикуваше поранешниот премиер Тони Блер, кој ги повика Британците да му се спротивстават на Брегзит, истакнувајќи дека Блер со тоа ја навредува интелигенцијата на британските ...

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

А1 On - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешнипт ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика ...

Јункер: Ќе бидат потребни повеќе од две години за излез на Британија од ЕУ

МРТ - 17.02.2017

Премиерката Тереза Меј најави дека во март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што ќе стартуваат преговорите за Брегзит. Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер тврди дека ќе бидат потребни повеќе од две години за ...

Тони Блер ги повика Британците „да се кренат“ против Brexit

Макфакс - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе ја објави својата „мисија“ да ги убеди Британците да се кренат и да го сменат своето мислење за Brexit, јави BBC. Поранешниот премиер, во својот говор подоцна ќе каже, дека луѓето гласаа на референдум, без ...

Јункер: Ќе бидат потребни повеќе од две години за Британија да ја напутши ЕУ

Макфакс - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, изјавил дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да бидат постигнати сите договори околу излегувањето на Велика Британија од Европската унија (ЕУ).

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Локално - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Џонсон со остри критики кон поранешниот британски премиер Тони Блер...

Н.Македонија - 17.02.2017

Џонсон со остри критики кон поранешниот британски премиер Тони Блер Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска остро го критикуваше поранешниот премиер Тони Блер, кој ги повика Британците да му се спротивстават на Брегзит, ...

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Телма - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешниот ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика ...

Тони Блер ги повика Британците „да се кренат“ против Brexit

Канал 77 - 17.02.2017

Поранешниот премиер, во својот говор подоцна ќе каже, дека луѓето гласаа на референдум, без да ги знаат вистинските услови за напуштање на Европската унија или Brexit. Тој вели дека сака да “изгради поддршка за изнаоѓање излез од сегашното брзање ...

Јункер: Ќе бидат потребни повеќе од две години за Британија да ја напушти ЕУ

Денар - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, изјавил дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да бидат постигнати сите договори околу излегувањето на Велика Британија од Европската унија (ЕУ).

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Сител - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Работниците од ЕУ во Велика Британија се намалија на крајот на 2016-та

Денар - 16.02.2017

Стабилниот раст на бројот на мигранти од ЕУ во Британија престана на крајот на 2016-та година, што сугерира дека референдумот за „Brexit“ и по поевтинувањето на британската фунта може да ја направи земјата помалку привлечна како место за работа, ...

Џонсон со остри критики кон поранешниот британски премиер Тони Блер

Алфа - 17.02.2017

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска остро го критикуваше поранешниот премиер Тони Блер, кој ги повика Британците да му се спротивстават на Брегзит, истакнувајќи дека Блер со тоа ја навредува интелигенцијата на британските ...

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Сител - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешнипт ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика ...

Тони Блер ги повика Британците „да се кренат“ против Brexit

Точка - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе ја објави својата „мисија“ да ги убеди Британците да се кренат и да го сменат своето мислење за Brexit, јави BBC. Поранешниот премиер, во својот говор подоцна ќе каже, дека луѓето гласаа на референдум, без ...

Јункер: Ќе бидат потребни повеќе од две години за Британија да ја напушти ЕУ

Точка - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, изјавил дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да бидат постигнати сите договори околу излегувањето на Велика Британија од Европската унија (ЕУ).

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

+инфо - 17.02.2017

Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ. Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за ...

Работниците од ЕУ во Велика Британија се намалија на крајот на 2016-та

Точка - 16.02.2017

Стабилниот раст на бројот на мигранти од ЕУ во Британија престана на крајот на 2016-та година, што сугерира дека референдумот за „Brexit“ и по поевтинувањето на британската фунта може да ја направи земјата помалку привлечна како место за работа, ...

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Алфа - 17.02.2017

Во текот на денешнипт ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика Британија, пренесоа британските медиуми. Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на ...

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

А1 On - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Идивиди - 17.02.2017

Лондон, 17 февруари 2017 (МИА) - Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешнипт ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е ...

За Брексит ќе бидат потребни повеќе од две години, оцени Јункер

Мета - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер оцени дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од Унијата. -Мислам дека нема да успееме во рок од 24 месеци да ги постигнеме ...

ТОНИ БЛЕР ВО МИСИЈА: Поранешниот премиер сака да ја промени одлуката за Брегзит

Телеграф - 17.02.2017

Тони Блер ќе ги истакне аргументите зошто напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика Британија Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит.

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Телевизија Нова - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Lider - 17.02.2017

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешнипт ден тој ќе оддржи говор во кој ќе ги истакне аргументите дека напуштањето на Унијата е закана за иднината на Велика ...

ЌЕ ТРАЕ ПОДОЛГО ОД ШТО СЕ МИСЛЕШЕ: Зошто на Британија ќе и требаат повеќе од 2 години за излез од ЕУ?

Фактор - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјавил дека верува оти ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Британија од ЕУ. „Мислам дека нема да успееме во рок од 24 месеци да ги постигнеме ...

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години...

Н.Македонија - 17.02.2017

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика ...

Јункер: За Брексит ќе бидат потребни повеќе од две години

Позитив.мк - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер оцени дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од Унијата. -Мислам дека нема да успееме во рок од 24 месеци да ги постигнеме ...

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Алфа - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Јункер: На Велика Британија ќе и бидат потребни повеќе од две години за да излезе од ЕУ

Канал5 - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Lider - 17.02.2017

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори околу излезот на Велика Британија од ЕУ, јави Танјуг.