TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар може да стане најскап играч на светот

СуперСпорт - 17.07.2017

Фудбалерот на Барселона Нејмар ако се согласи да замине во ПСЖ ке стане најскап играч во историјата на фудбалот.ПСЖ се спремни да платат огромни 222 милиони евра доколку Нејмар би се согласил.

Најава за светски рекорд: ПСЖ ја плаќа клаузулата од 222 милиони евра за Нејмар!

Gol.mk - 18.07.2017

Според пишувањата на водечките шпански спортски весници, ПСЖ е подготвен да ја плати клаузулата од 222 милиони евра за Бразилецот Нејмар. Иако неодамна го продолжи договор со Барса, Нејмар може да се замине само ако клубот кој сака да го ангажира ја ...

Ништо не може да го сопре францускиот гигант: Нејмар добива понуда од соништата

Спортски - 17.07.2017

ПСЖ е подготвен да плати 195 милиони фунти за ѕвездата на Барселона, Нејмар. Францускиот гигант одлучи да испрати понуда за капитенот на бразилската репрезентација во висина од 195 милиони фунти што е и негова откупна клаузула.

ПСЖ плаќа 222 милиони евра за Нејмар, чека само зелено светло од Бразилецот

МКД - 17.07.2017

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека „Светците" се подготвени да ја активираат откупната клаузула на Нејмар доколку напаѓачот каже ДА за трансфер во Париз ПСЖ е подготвен да го реализира најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Мичел Салгадо: Роналдо е душата на Реал Мадрид!

Gol.mk - 17.07.2017

Веќе неколку недели се шпекулира околу тоа дали Кристијано Роналдо и наредната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид или ќе направи некој спектакуларен трансфер. Португалецот беше мета на обвинувања за затајување на данок, на што тој остро ...

ПСЖ сега ќе треба да плати повеќе за ангажман на Нејмар, но шеикот сигурно ќе го стори тоа со задоволство

24Фудбал - 17.07.2017

Вестите за заминување на Нејмар од Камп Ноу добиваат на интензитет, ПСЖ тргнува по Бразилецот и оваа недела ќе има клучни преговори Каталонскиот весник Спорт денеска излезе со сензационална вест дека Нејмар би можел да замине откако семејството на ...

ПСЖ го крши трансферниот рекорд поради Нејмар?

Стандард - 17.07.2017

Раководството на Пари Сен Жермен е подготвено да го собори трансферниот рекорд во светот на фудбалот. Шеиците се подготвени да извадат фантастична сума од 222 милиони евра, за да го привлечат во својот тим Бразилецот Нејмар.

Барселона испрати порака во однос со „случајот“ Нејмар

Дерби - 17.07.2017

Барселона ги започна летните подготовки под палката на Ернесто Валверде, но денеска дојде една чудна вест од Каталонија од весникот „Спорт“ која го раздрма клубот и цела Шпанија. Наводно Бразилецот за првпат почувствувал одредена непријатност дека ...

Молчеше седум години откако Пике ја остави поради Шакира: Поранешната на фудбалерот се сликаше топлес и еве што им ...

Курир - 17.07.2017

Медиумите не ја оставаат на мира ниту поранешната девојка на Пике која за прв пат по седум години проговори за врската со фудбалерот. Шакира и Пике се во врска од 2010-та година, а се запознаа за време на Светското првенство во Јужна Африка.

Челзи го капариса Данило, Бразилецот доаѓа од Реал Мадрид за 30 милиони евра

Gol.mk - 17.07.2017

Премиерлигашкиот шампион Челзи и дефанзивецот Данило од екипата на Реал Мадрид постигнаа договор за соработка. Бразилецот за сума од 30 милиони евра ќе го засили тимот од „Стемфорд бриџ“. Данило беше прекуброен во Мадрид, каде Зидан јасно го ...

ПСЖ тргнува во офанзива – преговори со Нејмар

Екипа - 17.07.2017

ПСЖ беше пасивен во досегашниот дел од преодниот рок, но „светците“ планираат да тргнат во офанзива по нова мегаѕвезда со која би го симнале Монако од тронот на францускиот фудбал, но и повторно би атакувале на титулата во Лигата на шампионите.

„Марка“: Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

Нова ТВ - 17.07.2017

Претстојниот Суперкуп натпревар во Скопје меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед ќе биде посиромашен за Кристијано Роналдо. Португалската фудбалска ѕвезда доби продолжен одмор и дефинитивно нема да истрча со „кралевите“ на „Телеком арена“ на 8 август.

Роналдо одмара! Реал против Јунајтед без најдобриот играч

СуперСпорт - 17.07.2017

Кристијано Роналдо нема да игра во натпреварот за Реал против Јунајтед кој ке биде на 8 август во нашиот главен град. Тој побарал дополнително време да се одмори заради Купот на Конфедерации и напорната сезона каде Реал ја освои Лигата на Шампиони и ...

Ибрахимовиќ се враќа на „Олд трафорд“, договор во декември или во јануари?

Екипа - 17.07.2017

Златан Ибрахимовиќ е чекор поблизу до враќање во Манчестер јунајтед откако шведскиот ас реши следната фаза од рехабилитациската програма да ја мине во Манчестер. Откако пред неколку дена беше обелоденето дека тој ја одбил понудата од шест милиони ...

Каталонски „Спорт“ со шокантна ексклузива за Нејмар ја здрма Шпанија, ПСЖ веднаш се пушти во потера

Дерби - 17.07.2017

Каталонски „Спорт“ во друштво на „Мундо Депортиво“ е весникот кој обично е задолжен за извлекување на ексклузивни информации од редовите на Барселона, а иако последната не доаѓа од управата на клубот, сензационалноста која ја содржи истата беше ...

Стигна потврда, вистина е дека Нејмар сака да ја напушти Барса, еве и зошто…

Спортклуб - 17.07.2017

Каталонските медиуми потврдија дека Нејмар сака да си замине од Барселона за да добие поважна и поголема улога во некој друг тим. Бразилскиот интернационалец одамна е веќе на мета на Париз Сен Жермен, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед и веќе ...

Семејството го советува Нејмар да замине од Барселона, еве ја причината

24Фудбал - 17.07.2017

Каталонскиот весник Спорт под знак прашалник ја става иднината на Нејмар на Камп Ноу, вели дека Бразилецот се почесто и погласно добива совети од семејството да замине од Барса Нејмар ја започнува петатта сезона во дресот на Барселона, и исто како и ...

„Спорт“ ја „тресе“ Каталонија: Нејмар размислува за заминување?!

Спортски - 17.07.2017

Каталонскиот „Спорт“ денес пренесува една загрижувачка вест за навивачите на Барселона. Напаѓачот на Барселона, Нејмар , за прв пат сериозно размислува за заминување од „Ноу Камп“. Наводно, Нејмар ова лето прв за прв пат имал доволно време да ...

Чави: Фудбалер кој ќе побара да замине од Барса, никогаш потоа не би го вратил во клубот

Екипа - 17.07.2017

Легендата на Барселона, Чави Хернандез пред две години се раздели со каталонскиот тим и одлучи да се пресели во Катар, каде стана лидер на екипата на Ал Сад. 37-годишниот фудбалер од средниот ред го коментираше фактот дека голем број млади фудбалери ...

Валенсија го продава најголемиот специјалист за пенали меѓу голманите

Gol.mk - 17.07.2017

Еден од најдобрите голмани-специјалисти за пенали Диего Алвес по шест сезони ќе ја напушти Валенсија и од утре ќе застане на голот на бразилскиот гигант Фламенго. Алвес спогодбено ќе го раскине договорот со „лилјаците“ и ќе побара среќа каде што ...

Фото: Пике со брутален коментар на фотографијата на Касиљас…

Спортски - 17.07.2017

Шпанскиот голман, Икер Касиљас, одлучи ова лето да остане во Порто и со португалскиот клуб отпатува на припремите во Мексико. Иако се шпекулираше дека еден од најдобрите голмани на светот ќе го промени клубот, на крајот Икер Касиљас одлучи да остане ...

Бејл: Никогаш не размислував за напуштање на Реал Мадрид

Точка - 17.07.2017

Герет Бејл изјави дека никогаш не помислил да го напушти Реал Мадрид и порача дека е подготвен да се бори за своето место во редовите на актуелниот европски шампион. Шпанските и англиските медиуми долго време шпекулираа дека Велшанецот е на ...

Дефанзивецот на Реал Мадрид на чекор од Челзи

Спортски - 17.07.2017

Англискиот шампион Челзи е на добар пат да ја засили дефанзивната линија со играч од Реал Мадрид, пренесуваат англиските медиуми. Имено, десниот бек на „кралевите“, Данило веќе постигна договор со „сините“ и од следната сезона ќе настапува на ...

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

Вечер - 17.07.2017

Сепак, контроверзниот менаџер откри дека поради "финансиски потешкотии", Јунајтед не е во можност да ги осигура услугите на Роналдо Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, откри дека англискиот премиерлигаш не е во можност да ги осигура и ...

Ѕвездата реши да остане во Реал

SportMedia - 17.07.2017

Капитенот на велшката репрезентација, Герет Бејл стави крај на шпекулациите дека може да си замине од Реал Мадрид. Офанзивниот играч дури е уверен дека повторно ќе се врати на старите патеки и дека повторно ќе има стандардно место во стартниот тим.

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Макфакс - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“ медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Најголемиот кошмар на Кристијано Роналдо си оди од Ла Лига (ВИДЕО)

Спортклуб - 17.07.2017

Еден од најдобрите бразилски голмани Диего Алвес одлучи да ја продолжи својата кариера во татковината по една деценија во шпанското првенство. Последните шест сезони ги помина во Валенсија каде беше неприкосновен на голманската позиција, а ...

Роналдо го пропушта натпреварот за Суперкупот на УЕФА

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да земе учество во натпреварот против Манчестер Јунајтед за Суперкупот на УЕФА. Според податоците на весникот „Marca“, 32-годишниот Португалец, кој по Купот на конфедерациите е на одмор, ќе се врати ...

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

А1 On - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Отворена голема дебата: Касилјас му одговори на Пике и го надополни за најдобрите спортисти на сите времиња (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Жерард Пике беше еден од првите познати личности кои на социјалните мрежи ја искажаа својата импресионираност од начинот на кој Рожер Федерер стигна до 19-та грен слем титула во својата кариера, а стоперот на Барселона го направи тоа така што ги ...

Само еден збор нè дели од најголемиот трансфер во историјата

24Фудбал - 17.07.2017

Наскоро би можел да биде урнат трансфер рекордот, ПСЖ е подготвен да плати 222 милиони евра и треба само ДА да каже Нејмар „Светците“ ова лето би можеле даго реализираат најголемиот трансфер во историјата на фудбалот.

Барселона испрати порака во однос со „случајот“ Нејмар

Точка - 17.07.2017

Барселона ги започна летните подготовки под палката на Ернесто Валверде, но денеска дојде една чудна вест од Каталонија од весникот „Спорт“ која го раздрма клубот и цела Шпанија. Наводно Бразилецот за првпат почувствувал одредена непријатност дека ...

Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

Скопје24 - 17.07.2017

Претстојниот Суперкуп натпревар во Скопје меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед ќе биде посиромашен за Кристијано Роналдо. Португалската фудбалска ѕвезда доби продолжен одмор и дефинитивно нема да истрча со „кралевите“ на „Телеком арена“ на 8 август.

Златан Ибрахимовиќ се поблиску до останување во Манчестер, нов договор од декември?!

Република - 17.07.2017

Златан Ибрахимовиќ е чекор поблизу до враќање во Манчестер јунајтед откако шведскиот ас реши следната фаза од рехабилитациската програма да ја мине во Манчестер. Откако пред неколку дена беше обелоденето дека тој ја одбил понудата од шест милиони ...

Семејството го советува Нејмар: Замини од Барселона, секогаш ќе бидеш во сенка на Меси

МКД - 17.07.2017

Според пишувањата на весникот Спорт, Нејмар би можел да замине од Камп Ноу поради се почестите и погласни совети од семејството за нова авантура Нејмар ја започнува петатта сезона во дресот на Барселона, и исто како и во минатото, од време на време ...

МУРИЊО: Враќањето на Роналдо во Јунајтед е невозможна мисија

SportMedia - 16.07.2017

И покрај тоа што Манчестер Јунајтед победи на првата проверка во САД, и тоа со (5:2) против ЛА Галакси, многу повеќе, секако после мечот, се говореше за првата звезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, и неговото евентуално враќање на „местото на ...

Дали ја знаете тајната формула на Кристијано Роналдо ?

СуперСпорт - 16.07.2017

Последнит месеци од изминатата сезона беа неверојатни и импресивни за Кристијано Роналдо и затоа португалецот сака да чекори по истиот план и следната сезона. Сигурно дека ќе има мали промени оваа сезона со оглед на тоа што овој пат напаѓачот на ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Кајгана - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. Marca објави дека тренерот Зинедин Зидан и најдобриот фудбалер се согласиле тој во ...

Диего Алвеш ја напушти Валенсија и се враќа во Бразил

СуперСпорт - 16.07.2017

Одличниот голман ке се врати во својата земја. Алвеш кој е познат по својот рекорд во Ла Лигата за 22 одбрани од пенал одлучни да си замине од Валенсија. Тој играше 6 години за Валенсија а пред тоа бранеше за Алмерија и Атлетико МГ.

Кристијано Роналдо нема да биде во тимот Реал за Супер Купот во Скопје

еМагазин - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Отворена голема дебата: Касиљас му одговори на Пике и го надополни за најдобрите спортисти на сите времиња

Точка - 17.07.2017

Жерард Пике беше еден од првите познати личности кои на социјалните мрежи ја искажаа својата импресионираност од начинот на кој Рожер Федерер стигна до 19-та грен слем титула во својата кариера, а стоперот на Барселона го направи тоа така што ги ...

Решено е – Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Спортклуб - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.

Роналдо нема да се појави во Скопје, Суперкупот ќе остане без првата ѕвезда

МКД - 16.07.2017

Денешното издание на Марка вели дека Кристијано Роналдо нема да биде во комбинација за Суперкупот на Европа и дуeлот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед во Скопје Весникот, кој е близок до раководството на „Кралевите“, уште минатиот месец објави ...

ПОТВРДЕНО: Роналдо откри дали доаѓа во Скопје!

Спортски - 16.07.2017

Македонците кои добија карти со нетрпение го очекуваат Суперкупот кој е закажан за 8 август и во кој ќе играат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо денес потврди дека нема да биде на располагање на ...

Пике одново го истрола Касиљас: Мило ми е што не ти го гледам лицето! (ФОТО)

24Фудбал - 16.07.2017

Жерард Пике пак го „пецна“ Икер Касиљас на социјалните мрежи и ја продолжи пријателската „војна“ со поранешниот колега од репрезентацијата и лут ривал од Реал Мадрид Дефанзивецот одново привлекува внимание поради однесувањето на социјалните мрежи.

Понудите на Челси и Реал дојдоа на погрешна адреса

СуперСпорт - 16.07.2017

Некогашниот менаџер на Нејмар даде интересна изјава на шпанските медиуми. Вагнер Рибеиро работеше со Нејмар од неговата 12 година,и прекина кога тој дојде во Барселона во 2013. Пред да се разделат и Нејмар да замине за Барселона,на неговата адреса ...

Пике импресиониран од Федерер, го прогласи триото најдобри на сите времиња (Фото)

Дерби - 16.07.2017

Жерард Пике е голем тениски фан и воопшто не изненадува што експресно реагираше по уште еден голем трофеј освоен од Рожер Федерер на Вимблдон. Веднаш по завршувањето на дуелот меѓу Швајцарецот и Марин Чилиќ, Пике го потенцираше Федерер како најдобар ...

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

Екипа - 16.07.2017

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Суперкупот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“.

Мурињо: Златан? Што се однесува до мене се е можно…

Екипа - 16.07.2017

Иако на крајот од минатата сезона се чинеше дека Златан Ибрахимовиќ сигурно нема да го продолжи договорот со Манчестер јунајтед, и тоа како е можно Швеѓанецот, сепак, на крајот од приказната да се врати на „Олд Трафорд“.

Падна договор со Зидан: Роналдо донесе конечна одлука за Суперкупот во Скопје

Дерби - 16.07.2017

Шпанската „Марка“ веднаш по завршувањето на сезоната излезе со ексклузива дека Кристијано Роналдо нема да игра на Суперкуп спектаклот во Скопје, а иако пред извесно време почнаа да се менуваат работите со оглед на тоа што Португалецот се поврзуваше ...