TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓач во Франција со автомобил намерно се забил во студенти

МКД - 10.11.2017

Во францускиот град Тулуз маж со автомобил намерно се забил во група студенти, јавува Франс прес. Според француската агенција, во инцидентот се потешко повредени двајца студенти. Како што пренесува Би-би-си , мажот пред зградата на универзитет со ...

Повредени 3 лица во Франција кога автомобил влетал во ученици

Р.С.Европа - 10.11.2017

Еден маж намерно удрил со своето возило во група на ученици пред средно училиште во Тулуз, јужна Франција при што биле повредени 3 лица, а двајца од нив се во сериозна состојба, соопшти полицијата. Возачот бил веднаш уапсен на местото на настанот.

Удрил со возило во група ученици, двајца потешко повредени

+инфо - 10.11.2017

Повредените ученици се Кинези, на возраст од 22 и 23 години. Најмалку три лица се повредени, кога еден човек пред средно училиште во близина на Тулуз, намерно удрил со автомобил во група ученици, соопшти француската полиција.

Возач удрил во група ученици во Тулуз, тројца повредени

А1 On - 10.11.2017

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

Напаѓачот од Тулуз бил пуштен од психијатриска болница пред една година

Newsroom - 10.11.2017

Сторителот на нападот во Тулуз бил ослободен од психијатриска клиника во 2016 година, каде што лежел по судски налог, изјави за БФМТ, обвинител од францускиот град. Според него, човекот е осуден досега 10 пати.

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Макфакс - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека меѓу повредените се дваесет и три годишна жена и двајца мажи на возраст од 22 ...

Напад со автомобил во Франција, три лица се повредени

Мета - 10.11.2017

Во францускиот град Тулуз денеска се случи напад со возило врз пешаци, но за разлика од некои инциденти во изминатите две години во Франција, овојпат не станува збор за терористички напад.

Маж се залета со автомобил врз луѓе на југозападот на Франција

Newsroom - 10.11.2017

Еден маж намерно во петок се залетал со автомобилот меѓу минувачите во близина на Тулуз, на југозападот на Франција, повредувајќи тројца кинески студенти, од кои еден потешко. Мажот бил запрен, а неговиот психијатриски профил се проверува.

Нов напад врз во Франција! Страдаа кинески студенти

Вечер - 10.11.2017

Машко лице на возрсат од 28 години чиј иднтитет е утврден со својот автомобил намерно влетал во група студенти во францускиот град Тулуз. Групата ја сочинувале студенти од Кина на возраст од 22 и 23 години, а при нападот тројца се потешко повредени.

(ФОТО) АВТОМОБИЛ НАМЕРНО „ПОКОСИЛ“ СТУДЕНТИ: Напад во Франција

Фактор - 10.11.2017

Тројца студенти се повредени, од кои двајца потешко при напад со автомобил во Франција. Како што објави Франс Прес, во градот Тулуз автомобил намерно удрил во група студенти. Според првичните информации, сите тројца студенти се со кинеско потекло.

Тројца повредени по напад со автомобил во близина на Тулуз

Стандард - 10.11.2017

Автомобил прегазил тројца луѓе во францускиот град Тулуз, објави АФП. Според полицијата, две од жртвите се во лоша состојба. Извор од органите за спроведувањето на законот соопшти дека активностите на возачот се намерни, но тој не фигурира во ...

Напаѓач во Франција со автомобил намерно се забил во студенти

Тера - 10.11.2017

Во францускиот град Тулуз маж со автомобил намерно се забил во група студенти, јавува Франс прес. Според француската агенција, во инцидентот се потешко повредени двајца студенти. Како што пренесува Би-би-си , мажот пред зградата на универзитет со ...

НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со автомобил влетал во група средношколци

Sky - 10.11.2017

Еден маж намерно удрил со своето возило во група на ученици пред средно училиште во Тулуз, јужна Франција при што биле повредени 3 лица, а двајца од нив се во сериозна состојба, соопшти полицијата.

Удрил со возило во група ученици, двајца потешко повредени

Алфа - 10.11.2017

- Најмалку три лица се повредени, кога намерно удрил со автомобил во група ученици, соопшти француската полиција. - Најмалку три лица се повредени, кога намерно удрил со автомобил во група ученици, соопшти француската полиција.

Возач удрил во група ученици во Тулуз, тројца повредени

Орбис - 10.11.2017

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Sky - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека меѓу повредените се дваесет и три годишна жена и двајца мажи на возраст од 22 ...

Напад во Франција: Со автомобил влетал во група средношколци

Република - 10.11.2017

Еден маж намерно удрил со своето возило во група на ученици пред средно училиште во Тулуз, јужна Франција при што биле повредени 3 лица, а двајца од нив се во сериозна состојба, соопшти полицијата.

Удрил со возило во група ученици, двајца потешко повредени

Курир - 10.11.2017

Две од три лица се здобија со посериозни повреди. Возачот на автомобили, познат на полицијата за прекршоци, беше уапсен на самото место. Тој е роден во 1989 година, признал дека намерно ги удрил во групата ученици и мирно и се предал на полицијата.

(ВИДЕО) Возач удрил во група ученици во Тулуз, тројца повредени

Локално - 10.11.2017

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Вечер - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека возилото удрило во кинески студенти, а меѓу повредените се дваесет и три годишна ...

Удрил со возило во група ученици

Пулс24 - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени, кога еден човек пред средно училиште во близина на Тулуз, намерно удрил со автомобил во група ученици, соопшти француската полиција. Две од три лица се здобија со посериозни повреди.

Возач намерно влетал со автомобил во група ученици во Тулуз, тројца повредени

Канал5 - 10.11.2017

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско потекло.

Напад со автомобил во Франција: Три лица повредени, едно е во критична состојба

Макфакс - 10.11.2017

Три лица се повредени, а едно е во критична состојба по нападот во Тулуза, соопшти претставник на Министерството за внатрешни работи на Франција. Нападот се случи пред колеџ во предградие на Тулуза, кога 28 годишен маж намерно со автомобил влетал во ...

Удрил со возило во група ученици, двајца потешко повредени

Нетпрес - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени, кога еден човек пред средно училиште во близина на Тулуз, намерно удрил со автомобил во група ученици, соопшти француската полиција. Две од три лица се здобија со посериозни повреди.

НОВ НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Возило газело студенти (ФОТО)

Маркукуле - 10.11.2017

Најмалку тројца ученици се повредини откако возач удрил во група ученици во близина на средно училиште во францускиот град Тулуз. Еден од повредените е во сериозна состојба, а според првичните информации сите тројца повредени се со кинеско ...