TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО+ФОТО) Кинезите го предизвикаа Епл

Локално - 13.09.2017

Xiaomi, кинески технолошки гигант, во понеделникот го претстави својот најнов телефон Mi Mix 2 во Пекинг. Со тоа, водечкиот производител во Кина го предизвикува Apple Apple и новиот iPhone X.

Xiaomi Mi Note 3 е поголема, делумно послаба верзија на Mi 6

Smartportal - 13.09.2017

До пред појавата на извонредниот Mi Mix 2, знаменосец во понудата на кинескиот производител Xiaomi беше моделот Mi 6 , кој е опремен со најмоќни можни спецификации и како и скоро секој модел на компанијата, има многу конкурентна цена.

Xiaomi Mi Mix 2 е најдобриот смартфон за 420 евра

Smartportal - 12.09.2017

Оваа година, најголем хит во мобилната индустрија се смартфони со многу мала рамка околу дисплејот, тренд кој го почна кинескиот Xiaomi со „концепт телефонот“ Mi Mix. Сега тие имаат наследник на овој смартфон, кој повторно изгледа супер импресивно, ...

Xiaomi Mi Notebook Pro е моќен Windows 10 лаптоп со многу пониска цена од таа на конкурентите

Smartportal - 12.09.2017

Кинескиот Xiaomi е прилично импресивен во настапот на пазарот на смартфони, со своите брзи, одлично изработени и евтини уреди, но сега тие сакаат да земат поголем дел од колачот и кај лаптопите.

Може ли овој лаптоп на Xiaomi да му биде конкурент на MacBook Pro на Apple?

Точка - 12.09.2017

Кинеската компанија Xiaomi на пазарот за лаптоп компјутери влезе со својот лаптоп Mi Notebook Air кој што е дизајниран да му биде конкуренција на MacBook Pro на Apple. Очигледно е дека оваа година кинеската компанија Xiaomi посебно се фокусирала ...