TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen Up! GTi :: Кога ќе пораснам ќе бидам…

Авто Магазин - 19.05.2017

Специјално за годишното собрание на своите фанови на австриското езеро Вертерзее, Volkswagen на малиот Up! му подари GTi третман. Силен како некогаш Golf GTi , овој градски јуришник може да се пофали со најмалиот спортски мотор - неговиот ...

Volkswagen го претстави up GTI – доаѓа следната година и носи 115 коњски сили!

CARClub - 19.05.2017

Иако сега за сега го најавува само како концепт, Up GTI ќе биде претставен на Worthersee и ќе започне да се произведува на почетокот на следната година. По Golf GTI и Polo GTI, Volkswagen во понудата ќе додаде и Up GTI.