TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

Телефони.мк - 24.09.2017

Huawei Mate 9 се појави на сајтот за тестирање Geekbench со Android 8.0 Oreo оперативен систем што дава сигнал дека надградбата на софтверот е пред самиот праг. Засега од Huawei нема официјална најава кога точно ќе започне надградбата со Oreo за ...

Која ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite?

Телефони.мк - 23.09.2017

Претходно пишувавме дека моделот Maimang 6 е претставен официјално во Кина, за кого всушност се знае дека ќе биде истиот модел во Европа, познат под името Mate 10 Lite. Поентата тука е што Huawei со овој телефон направил премиум ремек дело, кое не е ...