TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доминација на Работнички

SportMedia - 14.11.2017

Будо карате центарот Недеви беше местото каде на 13. ноември се одржа традиционалниот карате куп "13 Ноември" и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца. Купот "13 Ноември" како и државниот шампионат беа организирани ...

МТКФ го организираше карате купот „13 Ноември“

Екипа - 14.11.2017

По повод 13 Ноември, Денот на ослободување на градот Скопје, во Будо карате центарот Недеви се одржа традиционалниот карате куп “13 Ноември“ и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца.

Одржан традиционалниот Карате куп „13 Ноември“

+инфо - 14.11.2017

Во „Будо карате центарот Недеви“ во текот на вчерашниот ден се одржа традиционалниот карате куп „13 Ноември“. Во „Будо карате центарот Недеви“ во текот на вчерашниот ден се одржа традиционалниот карате куп „13 Ноември“ и државниот шампионат во ...

10-ка за Макпетрол зачинета со по пет злата и сребра на турнирот „13 Ноември“

IPON - 13.11.2017

Каратистите на Макпетрол освоија по пет златни и сребрени медали во конкуренција на 380 млади каратисти. „Овој турнир е со многу голема традиција и тој порано се одржуваше во сениорска конкуренција.

Одржан традиционалниот Карате куп „13 Ноември“

А1 On - 14.11.2017

Во „Будо карате центарот Недеви“ во текот на вчерашниот ден се одржа традиционалниот карате куп „13 Ноември“ и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца. Купот „13 Ноември“ како и државниот шампионат беа организирани ...

Карате центар Пејов жнееше медали на турнирот „13 Ноември“ (ФОТО)

IPON - 12.11.2017

Карате центар Пејов освои 21 медал на Меѓународниот турнир „13 Ноември“ по повод ослободувањето на Скопје, од кои 2 златни, 3 сребрени и 16 бронзени. Тренерот Зоран Пејов ги истакнува настапите на повозрасните натпреварувачи кои всушнот ги направија ...

Успешен настап на каратистите на Макпетрол на турнирот „13 Ноември“

+инфо - 13.11.2017

По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култура во Скопје, се одржа интернационалниот карате турнир. По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култура во Скопје, се ...

Одржан традиционалниот Карате куп „13 Ноември“

Орбис - 14.11.2017

Во „Будо карате центарот Недеви“ во текот на вчерашниот ден се одржа традиционалниот карате куп „13 Ноември“ и државниот шампионат во фуку-го и ен-бу за сениори, јуниори, кадети и деца. Купот „13 Ноември“ како и државниот шампионат беа организирани ...

Успешен настап на каратистите на Макпетрол на турнирот „13 Ноември“

ТВ21 - 13.11.2017

По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култура во Скопје, се одржа интернационалниот карате турнир „13 Ноември“. Овој турнир е со многу голема традиција и тој порано се одржуваше во сениорска конкуренција.

Одржан традиционалниот Карате куп „13 Ноември“

Курир - 14.11.2017

Победници по дисциплини и категории: Фукуго-сениори/јуниори – Бојан Богдановиќ (Работнички); Фукуго-сениори/јуниори – Мила Саздова (Работнички); Ен-бу м/ж-сениори/јуниори – Работнички (М.Саздова/О.Тасевски); Ен-бу м/ж-кадети ...

Каратистите на Макпетрол со 10 медали на турнирот „13 Ноември“

Спортски - 13.11.2017

По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култура во Скопје, се одржа интернационалниот карате турнир „13 Ноември“, на кој земаа учество 380 млади каратисти.

„Десетка" за младите каратисти на „Макпетрол"

SportMedia - 13.11.2017

По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култута во Скопје, се одржа интернационалниот карате турнир ,,13 Ноември", на кој учество земаа 380 млади каратисти.

Каратистите на Макпетрол со 10 медали на ,,13 ноемврискиот турнир,,

Телма - 14.11.2017

По повод ослободување на градот Скопје викендов во салата на Факултетот за физичка култута во Скопје, се одржа интернационалниот карате турнир ,,13 Ноември", на кој учество земаа 380 млади каратисти.