TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски заборава дека не е премиер и дека не е 2006-та

Фактор - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ предводени од лидерот Никола Груевски промовирајќи ја изборната кампања за општинските избори покажаа дека немаат ништо ново да им понудат на граѓаните и целата порака „Нова ера, ново утро“ повеќе одговара на парламентарни, а не на ...

Груевски најави „Нова ера“

Телма - 23.09.2017

Нова ера за Македонија. Ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на конвенцијата на која коалицијата ги претстави кандидатите за градоначалници на престојните локални избори.Во остуство на јасна ...

Груевски ги „омекна“ ставовите, ВМРО-ДПМНЕ најавува „Нова ера“ со стар лидер

ТВ21 - 23.09.2017

27 години по формирањето, Никола Груевски одлучи да ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ од конзервативна партија во граѓанска десница. Лидерот на опозицијата на синоќешната конвенција најави почеток, на како што вели нова ера.

„Нова ера“, стара будала

Либертас - 23.09.2017

Може да се зафркавате колку што сакате со “новата ера”, ама тој што му го шитнал слоганов на Грујокио е генијалец! Еве зошто. Прво, одлично го проценил што “марка” е. Дека пати од месијански синдром и дека на “пастирот” му треба нешто сосема ново.

СДСМ: По изборите Штип ќе добие локална власт што ќе работи во интерес на граѓаните

А1 On - 23.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Марија Козјеклиска од ВМРО-ДПМНЕ. „Се поочигледен е стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е ...

Груевски најавува „Нова ера“- политика фокусирана на економијата, правната држава, интеграцијата

Сител - 23.09.2017

Со фокус на економијата и владеењето на правото ВМРО-ДПМНЕ најавува нова ера за Македонија. Партискиот лидер на вчерашната конвенција во пресрет на локалните избори најмногу време посвети за промоција на економски проекти.

Последниот штекер на Заев

Нова ТВ - 23.09.2017

Новиот слоган за локалните избори на ВМРО-ДПМНЕ е “Нова ера”, таа ера која се пропагира со Груевски и неговиот ист, стар, нам добро познат тим, буди особени чувства и носталгија за годините, деценијата помината во груевизмот.

СДСМ: Празната сала за време на обраќањето на Груевски е порака и од неговото членство, граѓаните ќе изберат промена за ...

Либертас - 23.09.2017

„Никола Груевски, Коце Трајановски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат нова ера. Нивната ера на криминал, корупција и насилство врз граѓаните заврши и нема да се врати повторно“, реагира владејачкиот СДСМ.

Огромен интерес на социјалните мрежи за „Новата ера“ на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 23.09.2017

Со еуфорична атмосфера во преполната сала „Борис Трајковски“ вчера почна новата ера на ВМРО-ДПМНЕ. Конвенцијата започна со изведба на македонската химна на пејачката Андријана Јаневска, испеана од илјадници грла во спортскиот центар.

Груевски најави нова ера за државата и владеење на правото

Мета - 23.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски најави нова ера за Македонија на Конвенција на партијата која се одржа во СЦ „Борис Трајковски“, на која беа промовирани кандидатите за градоначалници.

„Нова ера“, стара будала

Локално - 23.09.2017

Може да се зафркавате колку што сакате со “новата ера”, ама тој што му го шитнал слоганов на Грујокио е генијалец! Еве зошто. Прво, одлично го проценил што “марка” е. Дека пати од месијански синдром и дека на “пастирот” му треба нешто сосема ново.

СДСМ: Заврши ерата на крадоначалникот Захариев

Макфакс - 23.09.2017

СДСМ тврди дека е се поочигледен стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори. „Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип кој ќе спроведе темелни и квалитетни реформи во ...

Нова ера со стар лидер не бидува

Локално - 23.09.2017

Ако новата ера во Македонија треба да започне со – кандидирањето за градоначалник на лице осудено за злостор против човештвото од Меѓународен суд. -со раководство на партија во кое на 51 лице му се одземени пасошите од надлежен суд под обвиненија од ...

Груевски: Ова се исклучително важни избори за иднината на Македонија

Нова ТВ - 22.09.2017

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва од промоцијата на „Новата ера“ потенцираше дека зеленилото и екологијата ќе бидат приоритет во иднината. Груевски образложи 20-тина точки од документот „Новата ера почнува“ што е и нивен слоган за ...

Груевски ја промовираше „Нова ера“: Пред нас се важни избори за иднината на Македонија

еМагазин - 23.09.2017

Под мотото „Нова ера“ синоќа во Скопје коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше програмата и кандидатите за градоначалници за претстојните локални избори.

СДСМ: Груевски, Трајановски и ВМРО-ДПМНЕ не може да понудат нова ера, доказ за тоа беше празната сала за време на ...

А1 On - 23.09.2017

„Никола Груевски, Коце Трајановски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат нова ера. Нивната ера на криминал, корупција и насилство врз граѓаните заврши и нема да се врати повторно. Никој, па ниту членовите на ВМРО-ДПМНЕ не веруваат во лагите на Груевски, ...

Груевски ги претстави кандидатите за градоначалници и најави нова ера по локалните избори

Сакам да кажам - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на Конвенција ги претстави кандидатите за градоначалници на претстојните локални избори, програма и новата кампања под мотото „Новата ера почнува“. Во СЦ „Борис Трајковски“ присуствуваа кандидатите за градоначалници, Извршниот ...

Груевски: Новата ера е зеленило, зеленило, зеленило!

Либертас - 22.09.2017

Помрачувањето што сега и го прави влста на Македонија ќе заврши на 15 октомври годинава и ќе дојде нова ера со ВМРО-ДПМНЕ, им порача партискиот лидер Никола Груевски на присутните на вечерашната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во спортската сала Борис ...

Граѓаните ја поздравија „Новата ера“ на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 23.09.2017

Со еуфорична атмосфера во преполната сала „Борис Трајковски“ вчера почна новата ера на ВМРО-ДПМНЕ. Конвенцијата започна со изведба на македонската химна на пејачката Андријана Јаневска, испеана од илјадници грла во спортскиот центар.

(ГАЛЕРИЈА) Лицата на вмровците додека ја слушаа новата ера на Груевски

Фокус - 22.09.2017

Стариот лидер Никола Груевски вечерва им ја рецитираше својата нова ера на членовите и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Ним пак, како да им е доволно од неговата стара ера, па уште една би им дошла премногу.

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави „Новата ера“...

Н.Македонија - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави „Новата ера“ ВМРО-ДПМНЕ ја претстави програмата за претстојните локални избори, под слоганот „Нова ера“, на конвенцијата на партијата која се одржа вечерва во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Груевски во новата ера: Нашиот напор е правда за сите

Фокус - 22.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва на конвенцијата за претставување на кандидатите за градоначалници со слоганот „Новата ера почнува“, претстави и документ, односно негова визија за Македонија.

„Новата ера“ на Груевски ја проретчи салата „Борис Трајковски“

Макфакс - 22.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва во салата Борис Трајковски екстензивно го презентираше документот „Новата ера“, што ги измори членовите и поддржувачите кои почнаа да ја напуштаат салата „Борис Трајковски“.

ВИДЕО: Се испразни салата додека говореше Груевски

А1 On - 22.09.2017

Додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го презентираше документот „Новата ера“ симпатизерите и членовите на партијата ја напуштија салата „Борис Трајковски“. Груевски долго време говореше за економијата, презентираше програма која се ...

Груевски: Ослободувањето од помрачувањето кое ја зафати Македонија ќе започне на 15 октомври

Република - 22.09.2017

На промоцијата на кампањата и програмата на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата, Никола Груевски ја презентираше Новата ера, она што е содржано во новата програма. Притоа тој нагласи дека новата ера започнува денеска, нова ера за Македонија.

Новата ера е ера на екологија

Република - 22.09.2017

Новата ера е ЕРА НА ЕКОЛОГИЈА. Затоа велиме – Зеленило. Зеленило. Зеленило. Македонија мора да стане еколошка земја. Потребно е да се промовира концепцијата на индустрија која оди заедно со управувањето на отпад.

(ВИДЕО) Мицкоски: Победуваме и веднаш бараме предвремени парламентарни избори

А1 On - 22.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски на промоцијата на кандидатите за градоначалници, најави голема победа на локалните избори, промени и нова ера. Тој повика на сплотеност за остварување на овие цели и за победа на како што рече ...

Нашиот напор е правда за сите: Нашата битка е да се живее достоинствен живот

Република - 22.09.2017

Денес, на 22 септември 2017 година, започнува новото движење кое ќе ја донесе новата ера за Македонија, ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања, одговорност достоинство и заедништво.

Нова ера за државата и владеење на правото најави Груевски

10без10 - 23.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски најави нова ера за Македонија на Конвенција на партијата која се одржа во СЦ „Борис Трајковски“, на која беа промовирани кандидатите за градоначалници, пренесува МЕТА .

Планот на ВМРО-ДПМНЕ за новата ера: Ќе славиме на 15 октомври, а на 16ти ќе бараме предвремени избори

Фокус - 22.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, на вечерашната конвенција на партијата рече дека на 15 октормври толку силно ќе славеле, што нивните противници немало да знаат што ги снашло.

Мицкоски: Ќе ги посетиме сите домови и плоштади и ќе им кажеме на граѓаните дека имаме јасна визија во „Новата Ера“

Курир - 22.09.2017

Да се биде дел од најголемата и најсилната политичка сила која секогаш е на страната на граѓаните подразбира дека си на страната на татковината. Чест и одговорност е да се работи за подобра иднина и да се биде дел од една идеја која длабоко во ...

Целта на новата ера е дом за секое семејство

Република - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ има визија дека во новата ера лесно и поевтино секое семејство ќе го оствари правото на сопствен дом. -Македонија има потенцијали да стане земја во која лесно се гради дом. Државата треба уште повеќе да помогне со нови можности, нова ...

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави изборната програма: Ќе славиме на 15 октомври, а на 16-ти ќе бараме предвремени избори

Телевизија Нова - 22.09.2017

Новата ера почнува под овој слоган ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја претстави изборната програма. Во преполната сала „Борис Трајковски“, пред членството беа промовирани кандидатите за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните локални избори.

(ФОТО) Дарко Мијалковски ја отвори новата ера на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 22.09.2017

Со задоцнување од речиси еден час започна конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за претставување на кандидатите за градоначалници. Конвенцијата со новиот слоган „Новата ера почнува“ како водител ја отвори Дарко Мијалковски.

Христијан Мицкоски: На 15 октомври победуваме!

Република - 22.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред поддржувачите и граѓаните на Република Македонија во преполаната Борис Трајковски, ветувајки дека на од 15 Октомври ќе дојде нова ера, време на нови проекти и нова реална визија ...

Супер вести

Сакам да кажам - 22.09.2017

1 Супер вест за Македонците стаса неделава од Европската унија. Бугарија, која од 1 јануари ќе биде претседавач со Унијата, најави дека ќе се потруди 53.000 Македонци кои чекаат за бугарски пасоши, наместо за 2 години, пасошите да ги добијат за шест ...

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

А1 On - 22.09.2017

Во овие моменти во спортскиот центар „Борис Трајковски“ започнува Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, каде што партијата ќе ја презентира новата програма и нивната визија за Република Македонија. Во салата присутен е речиси целиот Извршен комитет на ...

„Новата ера почнува“: Ќе изградиме и обновиме 331 училиште и 135 градинки

Newsroom - 22.09.2017

Во преполната сала „Борис Трајковски“, пред членството предмалку беа промовирани кандидатите за градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните локални избори. Беше промовирана и кампањата и програмата на партијата.

(ФОТО) Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во „Борис Трајковски“

Макфакс - 22.09.2017

Во спортскиот центар Борис Трајковски, вечерва ВМРО-ДПМНЕ ја презентира новата програма и визија за Република Македонија. Присутни е речиси целиот извршен комитет на партијата и коалиционите партнери.

ВИДЕО: Преполна сала, еуфорична атмосфера, почнува новата ера на ВМРО-ДПМНЕ!

Курир - 22.09.2017

Со еуфорична атмосфера во преполната сала „Борис Трајковски“ почнува новата ера на ВМРО-ДПМНЕ. Конвенцијата започна со изведба на македонската химна на пејачката Андријана Јаневска, испеана од илјадници грла во спортскиот ...

ФОТО: Салата „Борис Трајковски“ преполна пред почетокот на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Курир - 22.09.2017

Преполна е салата Борис Трајковски каде најголемата парламентарна партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува Конвенција. Под мотото „Нова ера“ ВМРО-ДПМНЕ ја презентира програмата за претстојните локални избори.

ИЗБОРИ 2017: Анализа на слоганите на партиите

Mojo.mk - 22.09.2017

Малку по малку почнува да се отвара предизборната кампања за локалните избори. Партиите веќе ги објавија кандидатите за татковци на градовите кои ќе му ебаат мајката на гореспоменатиот град во наредните четири години.

(ВО ЖИВО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ НАРОД СОБРА НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА – Опозициската ВМРО ДПМНЕ ја почна изборната ...

Sky - 22.09.2017

ВМРО ДПМНЕ вечерва од салата Борис Трајковски ја почнува изборната трка за локалните избори. Со мотото новата ера почнува, повеќе илјади граѓани се насобрани во салата и со овации и скандирања го поздравија лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола ...

СДСМ: Граѓаните веќе ја живеат новата ера без режим

iPortal - 22.09.2017

Со Никола Груевски е возможна само криминална ера, ера на корупција, криминал, деструкција, насилство и изолација. Граѓаните кажаа не на ерата на Груевски и никој, па ниту сопартијците на Груевски веќе не веруваат дека со него е можна нова ера.

Груевски: Нова ера за Македонија

Точка - 22.09.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека денес партијата ќе ја презентира новата визија, новата ера за Македонија. - Утре во 20 часот во спортскиот центар Борис Трајковски, ќе ја презентираме нашата ...

СДСМ во паника и страв од големиот интерес за Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, се обидува да ја спречи „новата ера“

Курир - 22.09.2017

Владејачката СДСМ во паника и страв од големиот интерес за Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ која вечерва ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“, на најниски можни начини се обидува да ги спречи огромниот број заинтересирани граѓани вечерва да ...

СДСМ: Заврши ерата на Захариев, Штип добива нова одговорна и услужна локална власт

Канал5 - 23.09.2017

Се поочигледен е стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори, реагираат од СДСМ. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип кој ќе спроведе темелни и квалитетни реформи во ...

СДСМ : Празната сала за време на обраќањето на Груевски е порака и од неговото членство

Канал5 - 23.09.2017

Никола Груевски, Коце Трајановски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат нова ера. Нивната ера на криминал, корупција и насилство врз граѓаните заврши и нема да се врати повторно , соопштуваат од СДСМ.

Во „новата ера“ на Груевски најбитна ќе била екологијата

+инфо - 22.09.2017

Груевски рече дека во новата ера со него и партијата ќе ги направела градовите интелегентни и модерни а во напуштените села ќе ги врателе жителите. Помрачувањето што сега и го прави власта на Македонија ќе заврши на 15 октомври годинава и ќе дојде ...