TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi Mi Note 3 е поголема, делумно послаба верзија на Mi 6

Smartportal - 13.09.2017

До пред појавата на извонредниот Mi Mix 2, знаменосец во понудата на кинескиот производител Xiaomi беше моделот Mi 6 , кој е опремен со најмоќни можни спецификации и како и скоро секој модел на компанијата, има многу конкурентна цена.

Xiaomi Mi Notebook Pro е моќен Windows 10 лаптоп со многу пониска цена од таа на конкурентите

Smartportal - 12.09.2017

Кинескиот Xiaomi е прилично импресивен во настапот на пазарот на смартфони, со своите брзи, одлично изработени и евтини уреди, но сега тие сакаат да земат поголем дел од колачот и кај лаптопите.

Xiaomi претстави нов лаптоп – Mi Notebook Pro

IT.mk - 12.09.2017

Кинескиот производител Xiaomi го претстави новиот лаптоп Mi Notebook Pro. Новиот лаптоп повторно ги врати споредбите на компанијата со Apple. Дел од вината секако е кај кинескиот производител кој може и подобро да ги одбира имињата.

Xiaomi Mi Mix 2 е најдобриот смартфон за 420 евра

Smartportal - 12.09.2017

Оваа година, најголем хит во мобилната индустрија се смартфони со многу мала рамка околу дисплејот, тренд кој го почна кинескиот Xiaomi со „концепт телефонот“ Mi Mix. Сега тие имаат наследник на овој смартфон, кој повторно изгледа супер импресивно, ...

Може ли овој лаптоп на Xiaomi да му биде конкурент на MacBook Pro на Apple?

Точка - 12.09.2017

Кинеската компанија Xiaomi на пазарот за лаптоп компјутери влезе со својот лаптоп Mi Notebook Air кој што е дизајниран да му биде конкуренција на MacBook Pro на Apple. Очигледно е дека оваа година кинеската компанија Xiaomi посебно се фокусирала ...

Официјално Xiaomi Mi MIX 2: 6 инчен екран, Snapdragon 835 и многу повеќе!

GSM.mk - 12.09.2017

Xiaomi Mi MIX дефинитивно беше еден од најинтересните производи за 2016-та. Да погледнеме што нуди неговиот следбеник, Mi MIX 2, кој беше неодамна претставен: MI MIX 2 доаѓа со неколку разлики во дизајнот во споредба со неговиот претходник.

Xiaomi Mi Mix 2 vs Galaxy Note 8 vs LG V30: Споредба на спецификациите!

GSM.mk - 12.09.2017

Xiaomi само што го претстави својот нов смартфон, следбеникот на минатогодишниот Mi MIX, Mi MIX 2. Да погледнеме како изгледаат неговите спецификации во споредба со најдобрите нови Android телефони на пазарот, Note 8 и V30: Xiaomi MI MIX 2 Galaxy ...