TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Субашиќ: Што се смени кај нас? Само селекторот!

Екипа - 10.11.2017

Хрватска цел квалификациски циклус за СП 2018 го играше топло-ладно, а откако стана сериозна опасноста за „коцкестите“ да не бидат дел од мундијалот беше донесена одлука за селекторска смена.

Како новиот селектор ја препороди Хрватска со четири потези

Оff.net - 10.11.2017

Златко Далиќ беше назначен за нов предводник на Коцкестите на 7 октомври, а претходно беше тренер во Обединети Арапски Емирати. Кога го прашаа после мечот со Грција што направил, тој одговори: Само ги ставив вистинските играчи на вистински ...