TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Батлер му донесе победа на Чикаго

24 Вести - 17.02.2017

Чикаго се радуваше против Бостон, со 104:103 по драмата во „Јунајтед центар“. Гостите водеа со еден разлика на секунди до крајот, Џими Батлер презеде одговорност кај Чикаго, но кога шутна за победа, со звукот на сирената судиите досудија фаул врз ...

Мирната рака на Батлер му донесе трилер победа на Чикаго во последната секунда (Видео)

Дерби - 17.02.2017

Чикаго дојде до драматична победа против екипата на Бостон во исклучително израмнетиот дуел кој се одигра во „Јунајтед центарот“, а најзаслужен за тоа е Џими Батлер кој имаше мирна рака во последната секунда кога на двапати погоди од линијата за ...

Чикаго Булс стигна тешко до успех дома против Бостон

Локално - 17.02.2017

Чикаго Булс победи против Бостон Селтикс со 104: 103 на домашен терен. На паузата гостите имаа предност од шест поени, но “биковите” ја освоија третата четвртина со 29:20, а во последната Џими Батлер реализираше две фрлања 0,9 секунди пред крајот и ...

Батлер му пресуди на Бостон – Вашингтон беше сигурен против Индијана

СуперСпорт - 17.02.2017

Во НБА лигата беа одиграни само 2 натпревари. Вашингтон на гости ја победи Индијана со 111:98, а интересно е тоа што сите играчи од првиот тим на Вашингтон имаат двоен број на поени. Најдобар беше Портер со 25 поени и 8 скокови.

(Видео) Џон Вол со дабл-дабл ја „уби“ Индијана, „Биковите“ ги срушија „Келтите“ во последната секунда

Спортклуб - 17.02.2017

Вашингтон и Чикаго забележаа победи во пресрет на Ол-стар викендот. НБА лигата полека влегува во Ол-стар еуфорија, па синоќа се одиграа само два натпревари во најквалитетната кошаркарска лига на светот пред тридневната пауза поради ревијата на сите ...

Батлер со истекот на времето му донесе победа на Чикаго над Бостон (ВИДЕО)

МКД - 17.02.2017

Со две слободни фрлања на помалку од една секунда до крајот Батлер донесе победа на Чикаго против Бостон од 104:103. Чикаго Булс и Бостон Селтикс одиграа крајно неизвесен натпревар кој го добија домаќините со еден кош разлика.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Макфакс - 17.02.2017

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во дербито на Источната конференција, славеше над Бостон 104:103 со поените од линијата за слободни фрлања, кои Џими Батлер ги ...

Вестбрук со нов трипл-дабл му донесе триумф на Тандер

Вест - 17.02.2017

Расел Вестбрук го постигна 27. трипл-дабл сезонава и притоа и донесе победа на Оклахома сити тандер на домашен терен, против Њујорк никс, од 116:105. Вестбрук се искачи на третото место на вечната листа по бројот на трипл-дабл партии во една сезона, ...

ВИДЕО: Батлер со звукот на сирената го совлада Бостон

Gol.mk - 17.02.2017

Со поените на Џими Батлер во последната секунда Чикаго стигна до знајачна победа против Бостон со 105-104 со поените од слободни фрлања на Џими Батлер во последната секунда. Батлер запиша 29 поени исто колку Ајзеа Томас на спротивната страна.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Курир - 17.02.2017

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда. Џими Батлер беше прецизен за победа на Чикаго на гости кај Бостон со 104:103.

Батлер донесе победа за Чикаго (ВИДЕО)

SportMedia - 17.02.2017

Само два натпревари од НБА лигата се одиграа утринава. Во сенка на претстојниот ол-стар викенд, кошаркарите на Чикаго Булс го победија Бостон со 104:103. Погодените слободни фрлања на Џими Батлер на помалку од една секунда до крајот значеа и нов, ...

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана

Екипа - 17.02.2017

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата. Вашингтон на гости славеше против Индијана со 111-98, во меч во кој сите ...

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Точка - 17.02.2017

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во дербито на Источната конференција, славеше над Бостон 104:103 со поените од линијата за слободни фрлања, кои Џими Батлер ги ...

Доминираат Вестбрук и Харден – Победа на Оклахома, пораз за Хјустон!

СуперСпорт - 16.02.2017

Дури 28 тимови беа на терените во НБА минатата ноќ. Милвоки успеа да победи против Бруклин со 129:125. Антетокумпо беше неверојатен и постигна 33 поени додека на другата страна Лопез постигна 36 поени. Нов трипл-дабл на Вестбрук.

Мело ќе го замени Лав на Ол-Стар!

СуперСпорт - 16.02.2017

Кошаркарот на Њу Јорк, Кармело Ентони е повикан наместо Кевин Лав на Ол-Стар натпреварот во Њу Орлеанс. Лав поради повреда е принуден да пропушти неколку недели и нема да го гледаме во тимот на Истокот.

Лесно за Вориорс и Кливленд, нов „трипл-дабл“ на Вестбрук

Екипа - 16.02.2017

Голден стејт, Кливленд, Сан Антонио, Оклахома, ЛА Клиперс остварија победи изминатава ноќ во НБА лигата. Вориорс го надиграа Сакраменто победувајќи со 109-86, Кливленд беше подобар од Индијана со 113-104, додека Сан Антонио славеше против Орландо со ...

27. трипл-дабл на Вестбрук оваа сезона за нова победа на Оклахома

МКД - 16.02.2017

Расел Вестбрук со уште еден трипл-дабл ја предводеше Оклахома до нова победа, совладан е Њујорк со 116:105. Вестбрук продолжува со извонредната сезона, ноќеска дојде и до својот 27. трпл дабал и продолжува да ги напаѓа рекордите на Оскар Робертсон и ...

Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?

СуперСпорт - 16.02.2017

И тоа втора година по ред. Њујорк Никс се прв тим според приходи во НБА лигата со 3.3 милијарди долари. Тие втора година се најбогат тим, а минатата година заработија 3 милијарди долари. Вредноста на тимот порасна за 10% во однос на сезоната 2015/16.

Голден Стејт со лекција за Сакраменто, Вестбрук ги „распука“ Никси (Видео)

Дерби - 16.02.2017

Изминатава натпреварувачка ноќ во НБА лигата мина убедливо во знакот на фаворитите за највисок пласман, откако по почетниот триумф на Кливленд, победи славеа и Голден Стејт, Сан Антонио и Оклахома.

Форбс: Њујорк никси најбогати во НБА

Екипа - 16.02.2017

Со приход од 3.3 милијарди долари, Њујорк никс се најбогат тим во НБА, според рангирањето на магазинот „Форбс“. Никси втората година по ред се на врвот на оваа листа. Лани нивната заработувачка беше три милијарди долари, а годинава е надмината таа ...

Одредена е замената за Лав: Ентони по десетти пат ќе биде дел од Ол-стар натпреварите

Дерби - 16.02.2017

Првата ѕвезда на Њујорк Никс, Кармело Ентони ќе биде дел од Ол-стар натпреварот меѓу Истокот и Западот кој наредниов викенд ќе се одигра во Њу Орлеанс. Мело доби шанса да биде во тимот од Истокот на покана од првиот човек на лигата, комесарот Адам ...

Вестбрук со 27 трипл-дабл за нова победа на Оклахома

SportMedia - 16.02.2017

Реасел Вестбрук повторно беше незадржлив за противниците. Постигна 38 поени и беше лидер во победата на Оклахома против Њујорк со 116:105. Освен што беше убедливо најпрецизен на теренот, Вестбрук имаше и 14 скока и 12 асистенции, што му донесе нов ...

ОЛ-СТАР: Кармело Ентони на местото на Лав

SportMedia - 16.02.2017

Кармело Ентони осмипат по ред ќе настапи на Ол-Старт викендот. Тој ќе биде замена за повредениот Кевин Лав, кој поради повреда е надвор од терените. Ѕвездата на Њујорк сезонава бележи 23,2 поени, 6,1 скок и 2,9 асистенции.

Уште еден трипл-дабл за Вестбрук, Клиперс влегоа во серија од четири победи

А1 On - 16.02.2017

Предводена од Расел Вестбрук Оклахома на домашен терен славеше победа над Њујорк во еден од четиринаесетте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска. Вестбрук средбата ја заврши со 38 поени, 14 скока и 12 асистенции што за него е 27.

Кармело Ентони ќе го менува повредениот Кевин Лав на „Ол-Стар“ натпреварот

Gol.mk - 16.02.2017

Повредата на крилниот центар на Кливленд, Кевин Лав остави празно место во екипата на Истокот на НБА „Ол-Стар“ натпреварот. Одлуката за неговата замена не беше тешка, а очекуваno Кармело Ентони од екипата на Њујорк Никс 'e го запише своето 10.

ВИДЕО: Голден Стејт и Кливленд дојдоа до нови победи, Вестбрук со нов „трипл-дабл“

Gol.mk - 16.02.2017

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го победија Сакраменто со 109-86, а Клеј Томпсон постигна 35 поени. Одлична поддршка имаше во Кевин Дурант, кој со 21 поен одигра феноменален последен период. Стеф Кари крај своето име запиша 13 поени.

Сепак, го викнаа: Мело ќе игра на Ол стар натпреварот

Спортклуб - 16.02.2017

Најдобриот играч на Њујорк Никс, Кармело Ентони, сепак, ќе игра на овогодишниот Ол стар натпревар што се игра в недела. Тој не беше на првобитниот список на кошаркари, но за него се отвори место по повредата на Кевин Лав кој неколку недели ќе биде ...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Репортер - 17.02.2017

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда. Џими Батлер беше прецизен за победа на Чикаго на гости кај Бостон со 104:103.

Не се шампиони, но остваруваат најголеми приходи

SportMedia - 16.02.2017

Втора година по ред, Њујорк е првиот тим со најголеми приходи во НБА-лигата, објави магазинот „Форбс". Никс во 2016 година заработиле 3,3 милијарди долари и ја зголемиле својата вредност за 10 отсто во однос на сезоната 2015/16.

НБА: Победи на водечките тимови

Макфакс - 16.02.2017

Голден Стејт, Сан Антонио, Оклахома, Бостон, Кливленд, ЛА Клиперс, Мајами остварија победи во натпреварите кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата. На програмата беа 14 натпревари, а на девет од нив победи забележаа екипите кои играа на домашен ...

НБА: Продолжува победоносниот поход на Мајами

Слободен Печат - 16.02.2017

Ниту 38 поени и по 12 скокови и асистенции не му беа доволни на Џејмс Харден неговиот тим Хјустон да го совлада Мајами. „Ракетите“ загубија 109:117, а Мајами оствари 12 победи на последните 13 натпревари во НБА-кошаркарската лига.

Расел Вестбрук со 27-ми „трипл-дабл“ сезонава

Стандард - 16.02.2017

Расел Вестбрук го запиша 27-иот трипл-дабл сезонава и вкупно 64-ти во кариерата во победата на Оклахома Сити над Њујорк со 116:105 во натпревар од НБА. Вестбрук заврши со 38 поени, 14 скока и 12 асистенции, со што ја зазеде третата позиција на ...

Њујорк го полни кој стигне, но заработи 3,3 милијарди долари

Вечер - 16.02.2017

"Никси" втора година по ред е најбогат тим во најквалитетната кошаркарска лига, а зад нив се екипите на ЛА Лејкерс со заработувачка од три милијарди долари и вицешампионот Голден стејт, кој има 2,6 милијарди долари Екипата на Њујорк е најдобриот тим ...

Вестбрук се поблизу до Оскар Робертсон

Вечер - 16.02.2017

Кошаркарот на Оклахома , Расел Вестбрук, забележа нов трипл – дабл во победата на својот клуб над Њујорк од 114:105. Со постигнати 38 поени, 14 скока и 12 асистенции беше незадржлив за противнчките кошаркари Ова е 27 трипл - дабл за Вестбрук ...

“Њујорк Никс” останува најскап кошаркарскиот клуб

Локално - 16.02.2017

“Њујорк Никс” продолжува да биде најскапиот кошаркарскиот клуб. Клубот е оценет на 3,3 милијарди долари. Цената на “Никс” е зголемена за 10% во однос на 2016 година. Просечната вредност на клубовите во НБА е 1,36 милијарди долари, а 18 од 30-те ...

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда (видео)

Република - 17.02.2017

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата. Чикаго во „Јунајтед центарот“ славеше против Бостон со 104-104, со поените од ...

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Кајгана - 17.02.2017

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во дербито на Источната конференција, славеше над Бостон со 104:103 со поените од линијата за слободни фрлања, кои Џими Батлер ги ...

Според Форбс, Њујорк Никс е најбогат клуб во НБА

Република - 16.02.2017

Со приход од 3.3 милијарди долари, Њујорк никс се најбогат тим во НБА, според рангирањето на магазинот „Форбс“. Никси втората година по ред се на врвот на оваа листа. Лани нивната заработувачка беше три милијарди долари, а годинава е надмината таа ...

Уште еден трипл-дабл за Вестбрук, Клиперс влегоа во серија од четири победи

Локално - 16.02.2017

Предводена од Расел Вестбрук Оклахома на домашен терен славеше победа над Њујорк во еден од четиринаесетте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска.Вестбрук средбата ја заврши со 38 поени, 14 скока и 12 асистенции што за него е 27.

Кармело Ентони ќе го менува Кевин Лав на НБА ол-стар викендот

Република - 16.02.2017

Повредата на крилниот центар на Кливленд, Кевин Лав остави празно место во екипата на Истокот на НБА „Ол-Стар“ натпреварот. Одлуката за неговата замена не беше тешка, а очекуванo Кармело Ентони од екипата на Њујорк Никс ќе го запише своето десетто ...

Кармело Ентони ќе игра на Ол-старот

Вечер - 16.02.2017

Најдобриот кошаркар на Њујорк, Кармело Ентони (32), во последен момент е повикан за овогодишниот Ол-стар натпревар што се игра в недела. Тој не беше на првиот список на кошаркари, но за него се отвори место по повредата на Кевин Лав кој неколку ...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Нетпрес - 17.02.2017

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден Стејт 47-9, Сан Антонио 43-13, Хјустон 40-18, ЛА Клиперс 35-21, Јута 35-22, Мемфис 34-24, Оклахома Сити 32-25, Денвер ...

Која екипа во НБА има најголема заработувачка за 2016 година?

Курир - 16.02.2017

Втора година по ред, Њујорк Никс е првиот тим со најголеми приходи во НБА-лигата, објави магазинот Форбс. Никс во 2016 година заработиле 3,3 милијарди долари и ја зголемиле својата вредност за 10 отсто во однос на сезоната 2015/16.

НБА: Победи на водечките тимови

Точка - 16.02.2017

Голден Стејт, Сан Антонио, Оклахома, Бостон, Кливленд, ЛА Клиперс, Мајами остварија победи во натпреварите кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата. На програмата беа 14 натпревари, а на девет од нив победи забележаа екипите кои играа на домашен ...

Нов „трипл-дабл“ на Расел Вестбрук

Сител - 27.02.2017

Расел Вестбрук продолжува со своите фантастични игри во дресот на Оклахома Сити. Вестбрук одново беше предводеник на „Тандерси“ , овојпат во победата над Њу Орлеанс со 118-1013. Тој средбата ја заврши со учинок од 41 поени, а имаше и по 11 скокови и ...

Уште еден трипл-дабл за Вестбрук, Клиперс влегоа во серија од четири победи

Репортер - 16.02.2017

Предводена од Расел Вестбрук Оклахома на домашен терен славеше победа над Њујорк во еден од четиринаесетте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска. Вестбрук средбата ја заврши со 38 поени, 14 скока и 12 асистенции што за него е 27.

(ВИДЕО) Батлер од слободни фрлања му донесе победа на Чикаго во Бостон

Сител - 17.02.2017

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда. Џими Батлер беше прецизен за победа на Чикаго на гости кај Бостон со 104:103.

Уште еден трипл-дабл за Вестбрук, Клиперс влегоа во серија од четири победи

24 Вести - 16.02.2017

Предводена од Расел Вестбрук Оклахома на домашен терен славеше победа над Њујорк во еден од четиринаесетте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска. Вестбрук средбата ја заврши со 38 поени, 14 скока и 12 асистенции што за него е 27.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

+инфо - 17.02.2017

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања. Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив ...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

А1 On - 17.02.2017

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда. Џими Батлер беше прецизен за победа на Чикаго на гости кај Бостон со 104:103.