TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовиќ испрати јасна порака: Треба да покажеме дека заслужуваме да сме членови на Металург

Дерби - 10.11.2017

Тимот на Металург минатата седмица претрпе неочекуван пораз од Чеховски Медведи на домашен терен со што си ги намали шансите за пласман во следната фаза во Лигата на шампионите. Сега за македонскиот вицешампион следи уште поголем и потежок ...

Томовски: Треба да ѝ се оддолжиме на публиката за катастрофалната игра со Чеховски Медведи

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот ракометен вицешампион, Металург, овој викенд ги продолжува настапите во Лигата на шампионите и во Скопје ќе го пречека лидерот на табелата и единствениот тим од групата без пораз, Монпелје.

Јовиќ: Да докажеме дека сме достојни за дресот на Металург

Шеталиште - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела во СЦ „Борис Трајковски“ го пречекуваат лидерот во групата Монтпелје, во нов меч од ЛИгата на шампионите. По поразот на домашен терен од Чеховски Медведи, тренерот Александар Јовиќ вели дека ги очекува можеби ...

Јовиќ: Да покажеме дека заслужуваме да бидеме членови на Металург!

Gol.mk - 10.11.2017

Александар Јовиќ, предводникот на македонскиот вицешампион, Металурт посакува што побрзо да го заборави тешкиот пораз на домашен терен од Чеховски Медведи и на следниот против големиот фаворит Монпелје, ракометарите да покажат дека заслужуваат да го ...

Монпелје - важен испит за одбраната на Металург...

Н.Македонија - 10.11.2017

Францускиот тим в недела гостува во Скопје, а сезонава нема ниту еден пораз (единствен е со шест победи во ЛШ, има и седум во домашното првенство и само едно реми) и го има најефикасниот напад во Лигата на шампионите Со победата на Елверум над ...

Јовиќ: Да нема себичност во играта против Монпелје

Екипа - 10.11.2017

Тренерот на Металург, Александар Јовиќ, смета дека неговите ракометари мора да ја надминат желбата за самодокажување и целосно да се посветат на колективот. Очајното издание и заслужениот пораз од Чеховски медведи се доволна лекција за „металурзите“ ...

Томовски: Да и се оддолжиме на публиката за минатиот пораз

24 Ракомет - 10.11.2017

Ракометарите на Металург по домашниот пораз од Чеховски Медведи, ги очекува нов дуел во Лигата на шампионите, повторно пред своите навивачи. Противник е можеби најквалитетниот тим во двете групи од послабата конкуренција во ЛШ, Монпелје.

Металург доммаќин на Монпелје, гостински настапи за составите на Вардар

Алфа - 10.11.2017

Викендов нови настапи за македонските ракометни состави во елитната Лига на шампиони. Единствениот кој што настапува на домашен терен е составот на Металург кој по поразот од Чеховски Медведи се надева на победа над фаворитот Монпелје со која ќе ги ...

Јовиќ: Егоизмот може да донесе само пораз

24 Ракомет - 10.11.2017

Ракометарите на Металург по домашниот пораз од Чеховски Медведи, ги очекува нов дуел во Лигата на шампионите, повторно пред своите навивачи. Противник е можеби најквалитетниот тим во двете групи од послабата конкуренција во ЛШ, Монпелје.

„Престанете да зборувате за Лазаров, тој е великан и ќе успее во сè!“

Gol.mk - 09.11.2017

Капитенот на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров, направи трансфер од Барселона во Нант, но барем засега, според француските медиуми, не се покажува во вистинско светло. На темата Лазаров зборуваше асистентот на Тиери Анти, Алберто ...

Александар Јовиќ: Треба да покажеме дека заслужуваме да сме членови на Металург

РК Металург - 10.11.2017

Пред малку заврши прес-конференцијата на Металург, по повод претстојниот натпревар од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Монпелје. Своите коментари ги дадоа Александар Јовиќ и Мартин Томовски. .

Три гола на Лазаров во новиот пораз на Нант

Екипа - 08.11.2017

Кире Лазаров со Нант претрпе уште еден пораз во француското првенство, вкупно четврти во осум одиграни натпревари. По поразот од Шамбери на домашен терен, Нант остана без бодови и на гостувањето против Иври (30-29) и падна на 7.место на табелата.

Нант заборави да победува во Франција, минимален пораз на теренот на Иври

Gol.mk - 08.11.2017

Ракометарите на Нант по големата победа во ЛШ против Висла Плок на гостински терен, денес во рамките на 8. коло во француската ЛИДЛ лига на гостински терен се проазени од Иври со 30-29 (16-17).

Кире Лазаров даде исто голови, колку што погоди и стативи

Sport 1 - 08.11.2017

Нант не успеа да победи во 8. коло од француската ракометна Лига 1, во мечот со Иври, а Кире Лазаров немаше многу среќа. Нант загуби со 29-30 на гостувањето кај Иври со примен гол на 28 секунди до крајот и не успеа да материјализира предност од ...

Нов шокантен пораз на Лазаров и Нант во Франција

Дерби - 08.11.2017

Составот на Нант не е на посакуваното ниво во францускиот шампионат, а доказ плус за тоа е новиот изненадувачки пораз кој Кире Лазаров и другарите го претрпеа на гостувањето кај Иври со 30-29.

Јовиќ: „Ќе дадеме се од себе против непоразениот Монпеље„

Sport M - 10.11.2017

Металург на домашен терен се надева на победа над фаворитот Монпелје со која ќе ги задржи шансите за втората позиција во групата. „Со Чеховски Медведи покажавме како не треба да се игра. На средбата со непоразениот Монпелје во Лигата на шампиони ...

Ниту Лазаров, ниту Нант имаа своја вечер

SportMedia - 08.11.2017

Нант имаше водство и одлична шанса да дојде до двата бода на гостувањето кај Иври. И покрај тоа што во првото полувреме имаше водство и од три гола разлика, а потоа на полувремето замина со резултат 15-16, сепак немаше своја вечер, исто како и ...

Јовиќ: Против Монпелје ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

Sport 1 - 10.11.2017

Клубот од Автокоманда во претходното коло од Лигата на шампионите претрпе пораз пред своите гледачи против Мешков Брест, а шанса за поправен ќе бара против францускиот прволигаш Монпелје. Металург е аутсајдер и на овој дуел, но тренерот на тимот, ...

Пораз број 4 за Нант: Кире со три гола на загубениот меч од Иври

24 Ракомет - 08.11.2017

Екипата на Кире Лазаров, Нант го претрпе четвртиот пораз во 8. коло од најсилната лига во Франција со што станува јасно дека работите не одат во посакуваниот правец. Во меч во кој Нант беше во предност во поголемиот дел од средбата, домашните, ...

Јовиќ: Против Чеховски покажавме како не треба да се игра, против Монпелје да покажеме дека го заслужуваме овој дрес

МКД - 10.11.2017

Тренерот на Металург, Александар Јовиќ очекува од своите ракометари против Монпелје да покажат далеку подобра игра отколку на дуелот со Чеховски Медведи. Металург влезе како фаворит против Чеховски, но доживеа пораз.

Јовиќ: Против Монпелје да покажеме дека го заслужуваме дресот на Металург

Спортклуб - 10.11.2017

Металург в недела го очекува мечот од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Монпелје. На денесшната прес-конференција како увертира на мечот против Франзузите, Александар Јовиќ кој во отсуство на Лино Червар ја извршува ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

Курир - 10.11.2017

Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар бара неговите избраници да играат максимално борбено и ангажирано, а воедно и да докажат дека заслужуваат да ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

А1 On - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела го пречекуваат тимот на Монпелје во меч од 7.коло на Лигата на шампионите. Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

Орбис - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела го пречекуваат тимот на Монпелје во меч од 7.коло на Лигата на шампионите. Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

Сител - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела го пречекуваат тимот на Монпелје во меч од 7.коло на Лигата на шампионите. Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

ТВ21 - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела го пречекуваат тимот на Монпелје во меч од 7.коло на Лигата на шампионите. Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар ...

Јовиќ: Ракометарите да докажат дека го заслужуваат дресот на Металург

Локално - 10.11.2017

Ракометарите на Металург в недела го пречекуваат тимот на Монпелје во меч од 7.коло на Лигата на шампионите. Во пресрет на овој натпревар денеска на средба во медиумите тренерот Александар Јовиќ уште еднаш повтори дека во секој, па о овој натпревар ...