TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Може ли Мертенс да го собори рекордот на Марадона?

Точка - 10.11.2017

Наполитанците отсекогаш можеле да се пофалат со врвни голгетери во својата екипа - на првото место е легендарниот Марадона, подоцна беше Кавани, па Игуаин, а сега тука е Мертенс. Белгискиот напаѓач минатата сезона беше прекомандуван на местото на ...

Мертенс има прилика да ја престигне ЛЕГЕНДАТА Марадона

Спортски - 10.11.2017

Се навикнавме клубот од „Сан Паоло“ секогаш да има еден одличнeн напаѓач. Претходно беше Едисон Кавани, па Гонзало Игуаин и сега Дрис Мертенс. Белгискиот напаѓач пред 13 месеци беше прекумандован на местото централен напаѓач, каде што почна да игра ...