TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитриевски: 100 дена уништување на македонското земјоделие

Курир - 12.09.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драги Димитриевски во емисијата „Од наш агол“ на МТВ истакна дека крајно неприкладно е дека за 100 дена СДСМ направиле значајни промени во секторот и во земјоделскиот развој.

Победничка атмосфера во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ низ целата држава: На 15-ти октомври граѓаните ќе ги казнат политиките ...

Курир - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

Наспроти сè, опстојуваме!

iPortal - 12.09.2017

Да не беше ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Георгиевски, Македонија можеби немаше да стане независна држава на 8 септември 1991 година. Да беше осамостојувањето така изведено како што сакаше ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Георгиевски, Македонија веројатно немаше да стане ...

СДСМ: Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.09.2017

„Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што институциите повеќе не функционираат како продолжена рака на ...

Да се постави атмосферска канализација на влезот во градот, бара ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ бара локалната самоуправа да постави атмосферска канализација во тој дел на градот. „Срамно е за град како Куманово во 21 век граѓаните секојдневно да се среќаваат со ваков голем проблем.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Либертас - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво“, стои во утринското соопштение на владејачката СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ бара да се изнајде решение за езерото на влезот на градот (фото)

Кумановски м. - 12.09.2017

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово денеска одржа прес конференција на влезот на градот, зад бензинската пумпа, каде се наоѓа големо езеро кое се формира и при најмал дожд. Како што велат од партијата, надлежните со години нема слух за овој ...

Позитивна атмосфера во Прилеп, Битола и Штип: На 15 октомври граѓаните ќе ги казнат политиките на оваа власт

Република - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

СДСМ: Заврши времето кога Министерството за внатрешни работи функционираше како МВРО-ВМРО

А1 On - 12.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Орце Ѓеоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори.

СДСМ: Податоците за БДП за вториот квартал покажуваат стабилен раст на извозот и забрзување на растот на потрошувачката

А1 On - 11.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Анета Стојановска Стефанова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок

А1 On - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ.

Најбогатата партија во Европа, ВМРО-ДПМНЕ не платила данок за парламентарните избори

Либертас - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата должат 6.049 евра за неплатен данок на добивка за кампањата од предвремените парламентарни избори кои се одржаа на 11 декември 2016. Партијата е дел од најновата листа на должници која ја објави Управата за јавни приходи.

СДСМ: Граѓаните ќе му испорачаат фактура на Груевски на локалните избори

Фокус - 11.09.2017

На претстојните избори, граѓаните на Груевски и на крадоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ ќе им ја испорачаат фактурата за нивното децениско коруптивно и расипничко владеење со што ги осиромашија граѓаните и државата, реагираат од СДСМ на изјавата на Никола ...

„Младински маалски средби“ во Штип: Младите порачаа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе стигне до убедлива победа на локалните избори ...

Курир - 11.09.2017

Продолжуваат активностите на УМС за поблиска комуникација со младите, на кои тие ги кажуваат своите потреби и проблеми, кои треба да се решат откако ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт. Голем број млади луѓе се собраа на вчерашната „Младинска маалска ...

ФОТО: Христијан Мицкоски на работен состанок со ОК Карпош- просторот претесен да ги собере сите

Курир - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на опозициската партија Христијан Мицкоски, беше на ...

СДСМ: На локалните избори, граѓаните ќе испорачаат фактура за коруптивното владеење

Слободен Печат - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски немаат капацитет да сфатат дека со лажните вести нема да избегаат од убедливиот пораз што ги очекува на претстојните локални избори. Граѓаните одамна се свесни дека населувањето и вработувањето мигранти и бегалци посотои ...

„Младински маалски средби“ во Свети Николе: Младите порачаа дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори ...

Курир - 11.09.2017

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своите „Младински маалски средби“, овие средби се користат за комуникација со младите низ целата држава, како би се дознале нивните проблеми и потреби.

ВМРО-ДПМНЕ: Ера на падови во македонската економија

Канал5 - 11.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз со своите штетни економски политики и незнаење ја донесе државата на работ на рецесија, обвинија од ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи за ...

А1 On - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, ...

СДСМ: Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 12.09.2017

„Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што институциите повеќе не функционираат како продолжена рака на ...

СДСМ: Заживува економијата што ВМРО-ДПМНЕ ја урниса

Слободен Печат - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата. Лошите економски резултати во првата половина од годината се должат на погрешните политики на ВМРО-ДПМНЕ и ...

СДСМ: Најбогатата и најзагрижена партија за Македонија не плаќа даноци

Макфакс - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека се единствена партија во земјата што не платила данок кон државата. „Долгот што ВМРО-ДПМНЕ го има кон државата, поради неплатен данок, докажува ...

„Младински маалски средби“ во Штип: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори (Фото)

Република - 11.09.2017

Продолжуваат активностите на УМС за поблиска комуникација со младите, на кои тие ги кажуваат своите потреби и проблеми, кои треба да се решат откако ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт. Голем број млади луѓе се собраа на вчерашната „Младинска маалска ...

Мицкоски на состанок со ОК Карпош: Убедлива победа на ДПМНЕ на локалните, таа е единствена партија која се грижи за ...

Република - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски, беше на работен ...

СДСМ: Граѓаните на избори ќе му ја испорачаат фактурата на Груевски за коруптивното владеење

Стандард - 11.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски немаат капацитет да сфатат дека со лажните вести нема да избегаат од убедливиот пораз што ги очекува на претстојните локални избори“, реагираат од СДСМ на денешната изјава на експремиерот од Волково.

СДСМ: И на локлано ниво ВМРО-ДПМНЕ со години ги ограбувала граѓаните

+инфо - 12.09.2017

Неплатениот данок и кривичните пријави против функционери на ВМРО-ДПМНЕ најдобро докажуваат дека оваа партија не се грижи за граѓаните, тврди СДСМ. Социјалдемократскиот сојуз обвинува дека ВМРО-ДПМНЕ и на локално ниво владеело криминално.Тоа според ...

СДСМ: Времето на МВРО заврши кога Груевски замина во опозиција

Слободен Печат - 12.09.2017

Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори, се вели во реакцијата на СДСМ на изјавата на Орце Георгиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Владата ја заживува економијата што ВМРО-ДПМНЕ ја урниса заради криминални интереси

Либертас - 11.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Анета Стојановска Стефанова од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок

Слободен Печат - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски на работен состанок со ОК Карпош

Нетпрес - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски, беше на работен ...

СДСМ му испрати порака на ВМРО-ДПМНЕ! Еве што им порача за претстојните локални избори

Бизнис Вести - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски немаат капацитет да сфатат дека со лажните вести нема да избегаат од убедливиот пораз што ги очекува на претстојните локални избори. Граѓаните одамна се свесни дека населувањето и вработувањето мигранти и бегалци посотои ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Нетпрес - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, тврдат од владејчката СДСМ. „Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок, се потврди лажната загриженост за економијата

Стандард - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ“, соопштиа денеска од СДСМ.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Слободен Печат - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, ...

СДСМ: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ не платила данок, а глуми загриженост за буџетот и економијата

МКД - 11.09.2017

Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ.

СДСМ: Кривичните пријави против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се доказ за криминалното владеење

Макфакс - 12.09.2017

Кривичната пријава против градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, велат од СДСМ во утринското соопштение.

СДСМ: Најбогатата и најзагрижена партија за Македонија не плаќа даноци

Точка - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека е единствена партија во земјата што не платила данок кон државата. „Долгот што ВМРО-ДПМНЕ го има кон државата, поради неплатен данок, докажува ...

СДСМ: Кривичните пријави против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се доказ за криминалното владеење

Точка - 12.09.2017

Кривичната пријава против градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, велат од СДСМ во утринското соопштение.

СДСМ: Најбогатата партија ВМРО-ДПМНЕ со долг кон државата покажува дека не ја интересираат граѓаните

Фокус - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека е единствена партија во земјата што не платила данок кон државата, соопштуваат од Социјалдемократскиот сојуз откако „Фокус“ објави дека на ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Сител - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, пресудите ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок, се потврди лажната загриженост за економијата

Либертас - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ“, реагира СДСМ.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Канал5 - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, пресудите ...