TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виталиј Кличко ќе му се одмаздува на Ентони Џошуа за поразот на Владмир

IPON - 06.10.2017

Поранешниот светски шампион во ВБО и ВБЦ верзиите, Виталиј Кличко даде на знаеење дека сака да се врати во рингот, за да го победи Ентони Џошуа кој го нокаутира неговиот брат Владимир. Џошуа триумфираше на 29 април со технички нокаут во 11-тата ...

Виталиј Кличко: Бројот на боксери во тешка категорија влева оптимизам

IPON - 06.10.2017

Првичниот светски шампион на ВБЦ во тешка категорија и градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, ја коментираше моменталната ситуација во најпрестижната категорија во професионалниот бокс. За време на 55-тиот Конгрес на Светскиот боксерски совет, ...