TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi Mi 6 официјално претставен

Додај Гас - 21.04.2017

Според планот, Xiaomi го претстави Mi 6 и како што сугерираа гласините, доаѓа со најновиот Qualcomm Snapdragon 835 процесор и две задни камери. Mi 6 има куќиште со предна и задна страна од заоблено стакло, а меѓу нив е рамка од нерѓосувачки челик.

Xiaomi го претстави својот новитет – Mi 6

Точка - 21.04.2017

Компанијата Xiaomi го претстави својот нов модел – Mi 6, за време на настанот во Пекинг. Овој 5,15-инчен телефон, под својата рамка крие Snapdragon 835, што значи дека е дури третиот телефон кој го има овој процесор од новата генерација.