TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пропадна ресторанот на Џејми Оливер во Истанбул

+инфо - 06.10.2017

За потсетување, синџирот на ресторани „Џејмис Италијан“ е основан во Оксфорд во 2008 година, а оттогаш се прошири на дури 30 објекти во разни делови. Ресторанот на познатиот готвач, Џејми Оливер, кој беше отворен пред 14 месеци во Истанбул, пропадна ...

Банкротираше ресторанот на Џејми Оливер во Истанбул

Бизнис Инфо - 06.10.2017

Фото: Facebook Ресторанот на британскиот готвач, Џејми Оливер, во истанбулскиот центар Zorlu, банкротираше и е затворен кон крајот на минатиот месец, пишува Хуријет . Познатиот готвач го отвори 32-от од неговите Jamie’s Italian ресторани во Истанбул ...