TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдињо ја откри вистинската причина за неговото заминување од Барселона

Дерби - 16.10.2017

Бразилскиот виртуоз, Роналдињо Гаучо своите најдобри партии во својата кариера ги имаше во дресот на Барселона во периодот од 2003 до 2008 година, интервал во кој буквално експлодираше и беше вистински лидер во успесите на каталонците.

Девет години подоцна: Роналдињо конечно откри зашто си заминал од Барселона

Спортклуб - 16.10.2017

Еден од најдобрите фудбалери во историјата Роналдињо својот зенит од кариерата го доживеа носејќи го дресот на Барселона. За пет сезони во каталонскиот гигант освои две титули во Ла Лига и една во Лигата на шампионите, но вечно ќе се паметат ...

Сите го обвинуваа Гвардиола, а Роналдињо откри зошто навистина заминал од Барса

Република - 16.10.2017

Бразилскиот виртуоз, Роналдињо Гаучо своите најдобри партии во својата кариера ги имаше во дресот на Барселона во периодот од 2003 до 2008 година, интервал во кој буквално експлодираше и беше вистински лидер во успесите на каталонците.

Роналдињо ја откри вистинската причина за неговото заминување од Барселона

Точка - 16.10.2017

Бразилскиот виртуоз, Роналдињо Гаучо своите најдобри партии во својата кариера ги имаше во дресот на Барселона во периодот од 2003 до 2008 година, интервал во кој буквално експлодираше и беше вистински лидер во успесите на каталонците.