TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп: „Фантастична работа“ на турнејата низ Азија

МКД - 14.11.2017

Доналд Трамп изјави дека завршил „навистина фантастична работа" на турнејата на петте нации во Азија, на која стекнал многубројни пријатели, која ненадејно ја заврши денес, прескокнувајќи го најголемиот дел од филипинскиот самит, пренесе АФП .

За подземната политика и надземните местенки во Вашингтон

Вечер - 14.11.2017

Како тимот на Клинтон и Сорос од една, и тимот на Трамп и Викиликс од друга страна војуваа пред и за време изборите во САД со доверливи, но и со лажни спин информации? Непосредно пред полноќ на 20 септември 2016 година, во време на кулминација на ...

Синот на Доналд Трамп објави свои приватни пораки што ги разменувал со „Викиликс“

Макфакс - 14.11.2017

Најстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп Јуниор, објави приватни пораки што ги разменувал со „Викиликс“ за време и по завршувањето на претседателските избори што се одржаа минатата година во САД.

Доналд Трамп помладиот објави свои дописи со Викиликс

+инфо - 14.11.2017

Викиликс му се заблагодарува на Трамп помладиот за „позитивните коментари“ на неговиот татко за сајтот. оНајстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот денеска објави серија приватни пораки што ги разменувал со ...

Доналд Трамп помладиот ја објави неговата комуникација со Викиликс

А1 On - 14.11.2017

Синот на американскиот претседател, Доналд Трамп јуниор денеска ја објави неговата комуникација со Викиликс, откако американските медиуми соопштија дека тој комуницирал со нив пред минатогодишните избори.

Трамп во Азија: Помпа и нејасна стратегија

Стандард - 14.11.2017

Доналд Трамп ја завршува денеска маратонската турнеја низ Азија, која мина без грешка, но и без суштински пробив, и не ја растера маглата, која ја крие неговата стратегија во овој дел од светот.

Трамп: Направив фантастична работа со турнејата низ Азија

Р.С.Европа - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека направил фантастична работа со турнејата низ Азија која ја заврши денеска . "Тоа беа навистина големи 12 дена, и остварив многу добри пријателства ", изјави Трамп пред новинарите пред полетувањето ...

Си-ен-ен: Трамп веќе е сигурен кандидат на републиканците за следните избори во САД

МКД - 14.11.2017

Трамп нанижа голем број неуспешни потези со кои привлече со кои предизвика сериозни критики во сопствената Републиканска партија. Затоа би можеле да се појават противкандидати на Трамп за претседателските избори во 2020 година во самата партија.

Хелен Мирен: Би сакала да го глумам Доналд Трамп, каков фасцинантен лик!

Кајгана - 14.11.2017

Британската оскаровка Хелен Мирен во нејзиното обраќање пред Школата за филм и телевизија при Универзитетот Лојола Меримонт во Лос Анџелес, изјави дека многу би сакала да го глуми американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп: Мојата азиската турнеја беше извонредно успешна

Алсат-М - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја заврши својата прва азиска турнеја за која оцени дека поминала одлично, со голем број успешни трговски зделки и нови пријателства. Трамп воедно најави дека по враќањето во САД ќе даде „значајна ...

Трамп ја заврши азиската турнеја

Глас на Америка - 14.11.2017

Претседателот на САД во последен момент реши да не учествува на Самитот на источна Азија Претседателот на САД, Доналд Трамп во последен момент ја прескокна пленарната седница на Самитот на источна Азија, и настаните кои се одржуваат покасно од ...

Трамп: Азиската турнеја беше извондредно успешна

А1 On - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата азиска турнеја била извондредно успешна. Како што соопшти тој, трговијата била главна тема на разговорот и повтори дека посакува фер и реципрочна трговска размена.

Судот дозволи делумно спроведување на уредбата на Трамп

Макфакс - 14.11.2017

Апелацискиот суд во Калифорнија, дозволи најновата уредба на американскиот претседател Доналд Трамп, за забрана за влез во земјата на државјаните на шест земји со мнозинство муслимански жители, делумно да стапи во сила со забрана за влез за оние кои ...

Хелен Мирен сака да го глуми Трамп: Имаме иста коса

Локално - 14.11.2017

Славната 72-годишна британска актерка Хелен Мирен неодамна изјави дека би сакала да го глуми американскиот претседател Доналд Трамп во биографски филм. Познатата актерка смета дека би била совршена за таа улога затоа што имаат слични фризури.

Тајната кореспонденција помеѓу Викиликс и синот на Трамп

МКД - 14.11.2017

Организацијата за транспарентност побарала соработка од синот на претседателот - да ги споделува нејзините дела, да ги оспори резултатите од изборите и да го постави Џулијан Асанж за австралиски амбасадор во САД.

Деликатни контакти - Доналд Трамп Јуниор и Викиликс

Deutsche Welle - 14.11.2017

Најстариот син на Доналд Трамп за време на изборната кампања контактирал со платформата која објави хакирани имеили од Хилари Клинтон. Уште едно откритие во руската афера на американскиот претседател Доналд Трамп - неговиот најстар син за време на ...

Путин ќе го манипулира Трамп!?

Слободен Печат - 14.11.2017

Двајца поранешни највисоки американски разузнавачи оценија дека претседателот Доналд Трамп претставува опасност за САД бидејќи може да биде „изигран“ од Русија. По кратката средба со својот руски колега на самитот во Виетнам, американскиот ...

Трамп – Во трговијата со САД мора да има фер односи

Р.С.Европа - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп на крајот на својата азиска турнеја денеска изјави дека сите земји кои тргуваат со САД „знаат дека правилата се сменети“. „Соединетите Држави мора да бидат третирани на фер и реципрочен начин“, напиша Трамп на ...

Трамп, Медведев и традиционалното азиско ракување (видео)

Канал5 - 14.11.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е познат по своите долги, понекогаш и агресивни ракувања со светските лидери, меѓутоа, на самитот "ASEAN" во Манила, мака мачеше да се снајде со традиционалното филипинско ракување.

Синот на Трамп фатен во директна врска со Викиликс

Фактор - 14.11.2017

Доналд Трамп Јуниор, најстариот син на американскиот претседател Трамп, во најновиот дел од истрагата за руско влијание на последните избори е утврдено дека имал директна врска со претставници на Викиликс со цел преку оваа веб платофрма да се ...

Апелациски суд во Калифорнија делумно одобри стапување во сила на забраната за влез во САД

Алфа - 13.11.2017

Локалниот Апелациски суд во Сан Франциско делумно го прифати владиното барање за блокирање на одлука на понизок суд, поради која новата забрана беше ставена во состојба на мирување. Апелациски суд во американската сојузна држава Калифорнија дозволи ...

Последна станица од азиската турнеја на Трамп

Глас на Америка - 13.11.2017

Претседателот на САД со азиските лидери разговараше за Северна Кореја и трговијата Денешната средба меѓу претседателот на САД, Доналд Трамп и австралискиот премиер Малком Турнбул, беше проширена, вклучувајќи го и јапонскиот премиер Шинзо Абе.

(ГАЛЕРИЈА) Доналд Трамп се збуни, но со насмевка се справи со чудното азиско ракување

Локално - 13.11.2017

Претседателот Доналд Трамп учествуваше на церемонијата на отворањето на 10-та средба на Филипините. Оваа држава е негова крајна станица на турнејата од петте земји во Азија, пишува „ Дејли Мејл “ .

Апелациски суд во Калифорнија даде делумна дозвола за забраната за влез во САД

Орбис - 13.11.2017

Најновата забрана на претседателот Доналд Трамп, со која Владата може да одбие пристап во земјата на граѓани од шест претежно муслимански земји, ако немаат роднини во САД доби делумна дозвола за стапување на сила од страна на Апелациски суд во ...

Трамп недостапен за новинарите...

Н.Македонија - 13.11.2017

Трамп недостапен за новинарите Здружението на известувачи од Белата куќа изрази загриженост поради ограничениот пристап на новинарите до американскиот претседател Доналд Трамп за време на неговата азиска турнеја.

Моментот кога светските лидери го збуниле Трамп: Не знаел каде да гледа, ни на кого да му подaде рака

Точка - 13.11.2017

Трамп видел дека не прави нешто како што треба, па едноставно ја испружил раката, сфаќајќи дека тоа не е исправно. Претседателот на САД, Доналд Трамп, е познат по своите долги, понекогаш и агресивни ракувања со светските лидери, меѓутоа, на самитот ...

Синот на Доналд Трамп објави негови приватни пораки коишто ги разменувал со Викиликс

Вечер - 14.11.2017

Најстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп Џуниор објави приватни пораки коишто ги разменувал со Викиликс за време и по завршувањето на претседателските избори што се одржаа минатата година во САД.

Доналд Трамп помладиот објави свои дописи со Викиликс

Сител - 14.11.2017

Најстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот денеска објави серија приватни пораки што ги разменувал со Викиликс за време и по завршувањето на ланските претседателски избори во САД.

Доналд Трамп помладиот ја објави неговата комуникација со Викиликс

Орбис - 14.11.2017

Синот на американскиот претседател, Доналд Трамп јуниор денеска ја објави неговата комуникација со Викиликс, откако американските медиуми соопштија дека тој комуницирал со нив пред минатогодишните избори.

Поранешниот директор на ЦИА: Трамп се плаши од Путин, Русија и Кина сакаат да го изиграат (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2017

Двајцата поранешни раководители на американските разузнавачки служби Џон Бренан и Џејмс Клапер изразија страв дека Владимир Путин го изиграл Доналд Трамп, пренесуваат американските медиуми.

Триумфот на Кина, последица на безглавоста на САД

Deutsche Welle - 13.11.2017

Доналд Трамп стана претседател со слоганот „Америка прво". Но, во иднина, Кина би можела да биде таа која ќе го заземе првото место во светот, како економски така и политички, смета Миодраг Шориќ.

Американски разузнавачи го нападнаа Трамп: Тој се плаши од Путин!

Точка - 13.11.2017

Двајца поранешни раководители на американските разузнавачки служби, Џон Бренан и Џемјс Клапер, стравуваат дека рускиот претседател Владимир Путин го изиграл Доналд Трамп. После кратката средба која што двајцата претседатели ја имаа на маргините на ...

Трамп: Мојата азиската турнеја беше извонредно успешна...

Н.Македонија - 14.11.2017

Трамп: Мојата азиската турнеја беше извонредно успешна Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја заврши својата прва азиска турнеја за која оцени дека поминала одлично, со голем број успешни трговски зделки и нови пријателства.

САД и Кина потпишале договори вредни 250 милијарди долари

Макфакс - 13.11.2017

Стабилниот развој на кинеско-американските основи највеќе ќе придонесе за глобалниот раст, соопшти кинескиот претседател Шји Џјинпинг за време на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп во Пекинг.

Трамп: Азиската турнеја беше извондредно успешна

Орбис - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата азиска турнеја била извондредно успешна. Како што соопшти тој, трговијата била главна тема на разговорот и повтори дека посакува фер и реципрочна трговска размена.

Трамп за Ким Јонг Ун: Зошто ме навредува? Јас никогаш не би му рекол дека е низок и дебел...

Точка - 13.11.2017

Многумина сметаат дека Доналд Трамп со најновиот Твит за Ким Јонг Ун, сака да се спријатели со својот севернокорејски колега. Американскиот претседател ја изнасмеа целата светска јавност, откако на Твитер порача дека не знае што Ким Јонг Ун го ...

Кина и САД заедно до поголем глобален БДП

Денар - 13.11.2017

Продолжувањето на стабилниот развој на кинеско-американските економски односи најмногу ќе придонесе за глобалниот раст. Тоа го изјави кинескиот претседател Си Џинпинг во текот на состанокот со американскиот претседател Донлад Трамп во Пекинг.

Видео: Уште еден урнебесен момент - Трамп ги збуни сите со поинакво ракување

Press24 - 13.11.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп е познат по своите долги, понекогаш агресивни ракувања со светските лидери, меѓутоа на самитот АСЕАН во Манила, на кратко се намачи со поинакво ракување.

Судот дозволи делумно спроведување на уредбата на Трамп

Вечер - 14.11.2017

Апелацискиот суд во Калифорнија, дозволи најновата уредба на американскиот претседател Доналд Трамп, за забрана за влез во земјата на државјаните на шест земји со мнозинство муслимански жители, делумно да стапи во сила со забрана за влез за оние кои ...

Трамп Јуниор во комуникација со Викиликс против Клинтон

Нова ТВ - 14.11.2017

Доналд Трамп Јуниор, најстариот син на американскиот претседател Трамп, во најновиот дел од истрагата за руско влијание на последните избори е утврдено дека имал директна врска со претставници на Викиликс, со цел, преку оваа веб платформа да се ...

Апелациски суд во Калифорнија делумно одобри стапување во сила на забраната за влез во САД

Сител - 13.11.2017

Апелациски суд во американската сојузна држава Калифорнија дозволи делумно стапување во сила на најновата забрана на претседателот Доналд Трамп, со која Владата може да одбие пристап во земјата на граѓани од шест претежно муслимански земји, ако ...

Апелациски суд во Калифорнија даде делумна дозвола за забраната за влез во САД

А1 On - 13.11.2017

Најновата забрана на претседателот Доналд Трамп, со која Владата може да одбие пристап во земјата на граѓани од шест претежно муслимански земји, ако немаат роднини во САД доби делумна дозвола за стапување на сила од страна на Апелациски суд во ...

Синот на Доналд Трамп објави свои приватни пораки што ги разменувал со „Викиликс“

Точка - 14.11.2017

Најстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп Јуниор, објави приватни пораки што ги разменувал со „Викиликс“ за време и по завршувањето на претседателските избори што се одржаа минатата година во САД.

Синот на Трамп објави дека комуницирал со Викиликс

Република - 14.11.2017

Најстариот син на американскиот преседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот денеска објави серија приватни пораки што ги разменувал со Викиликс за време и по завршувањето на ланските претседателски избори во САД.

Трамп: Мојата азиската турнеја беше извонредно успешна

Алфа - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја заврши својата прва азиска турнеја за која оцени дека поминала одлично, со голем број успешни трговски зделки и нови пријателства. Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја заврши својата ...

САД и Кина потпишале договори вредни 250 милијарди долари

Вечер - 13.11.2017

Стабилниот развој на кинеско-американските основи највеќе ќе придонесе за глобалниот раст, соопшти кинескиот претседател Шји Џјинпинг за време на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп во Пекинг.

Трамп: Азиската турнеја беше извондредно успешна

Поглед - 14.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата азиска турнеја била извондредно успешна. Како што соопшти тој, трговијата била главна тема на разговорот и повтори дека посакува фер и реципрочна трговска размена.

Урнебесен Трамп, ги збуни сите со поинакво ракување (Видео)

Република - 13.11.2017

Претседателот на САД, Доналд Трамп е познат по своите долги, понекогаш агресивни ракувања со светските лидери, меѓутоа на самитот АСЕАН во Манила, на кратко се намачи со поинакво ракување.

Судот дозволи делумно спроведување на уредбата на Трамп

Точка - 14.11.2017

Апелацискиот суд во Калифорнија, дозволи најновата уредба на американскиот претседател Доналд Трамп, за забрана за влез во земјата на државјаните на шест земји со мнозинство муслимански жители, делумно да стапи во сила со забрана за влез за оние кои ...

Синот на Трамп фатен во директна врска со Викиликс

Тера - 14.11.2017

Доналд Трамп Јуниор, најстариот син на американскиот претседател Трамп, во најновиот дел од истрагата за руско влијание на последните избори е утврдено дека имал директна врска со претставници на Викиликс со цел преку оваа веб платофрма да се ...