TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомбите против Борусија Дортмунд – за профит од 4 милиони евра?

Стандард - 21.04.2017

Обвинителството соопшти дека одред на германските специјални служби, познати како GSG9 рано утринава уапсиле 28-годишен маж во реонот на градот Тибинген. Подоцна се дозна дека мажот е од руско потекло и се вика Сергеј В.

Сергеј В. го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

Вечер - 21.04.2017

Веднаш по нападот, полицијата пронајде писмо во кое одговорноста за нападот ја презеде Исламската држава, но неколку часа подоцна полицијата потврди дека се сомнева во автентичноста на писмото Германското обвинителство потврди дека е уапсено лицето ...

Уапсен е бомбашот од Дортмунд, познат е мотивот за нападот!

СуперСпорт - 21.04.2017

Маж е обвинет за нападот на автобусот на Дортмунд во Германија и тој е уапсен. Сергеј, 29-годишен руско-германски државјанин е обвинет за нападот на автобусот на Дортмунд пред натпреварот во ЛШ против Монако.

Голем финансиски мотив стои зад нападот врз автобусот на Борусија Дортмунд

МКД - 21.04.2017

Германската полиција уапси едно лице кое го сомничи за нападот врз автобусот на Борусија Дортмун, не се работи за терористички напад, туку за обид да се влијае на падот на акциите на клубот со цел да се дојде до голем финансиски профит.

Берзански шпекулант уапсен за нападот врз Борусија Дортмунд

Deutsche Welle - 21.04.2017

Нападот врз автобусот на фудбалерите на Борусија Дортмунд најверојатно нема терористичка позадина. Полицијата уапси лице за кое се верува дека стои зад нападот. Десетина дена по нападот со експлозив врз автобусот на фудбалскиот тим на Борусија ...

Бомбашкиот напад на автобусот на Борусија бил да се урне цената на акциите на клубот, вели германското обвинителство

Сакам да кажам - 21.04.2017

Германската полиција уапси 28-годишен маж утринава во врска со минатонеделниот напад на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, соопшти Федералното обвинителство. Осомничениот е со руско-германско потекло и бил приведен за време на ...

Германската полиција во акција: Познат е мотивот и напаѓачот на автобусот на Дортмунд

Дерби - 21.04.2017

Фудбалската, спортската и целокупната јавноста беше изненадена и згрозена од терористичкиот напад на автобусот на Борусија Дортмунд во очи на првиот четвртфинален меч против Монако во Лигата на шампионите притоа мислејќи оти зад тоа стои милитантна ...

Едно лице уапсено за нападот во Дортмунд

Р.С.Европа - 21.04.2017

Германската полиција уапсила едно лице осомничено за бомбашкиот напад врз автобусот со членовите на фудубалскиот клуб Борусија во близина на Дортмунд. Германските обвинители наведуваат дека неговиот мотив не бил терористички, туку финансиски.

Уапсен бомбашот од Дортмунд: Русин го извршил нападот поради финансиски побуди!

Екипа - 21.04.2017

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Уапсен напаѓачот: Русин е одговорен за бомбите во Дортмунд

SportMedia - 21.04.2017

Русин на возраст од 28 години е уапсен за напад на автобусот на Борусија Дортмунд, пред првиот меч во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Монако. Германските власти ја отфрлија можноста дека се работи за терористички напад.

Русин го нападнал автобусот на Борусија, мотивите не се терористички, туку финансиски!?

Спортклуб - 21.04.2017

Русинот Сергеј В. е задржан утринава во полиција поради нападот врз автобусот на Борусија Дортмунд на 11 април при кој потешка повреда доживеа дефанзивецот на “милионерите” Марк Бартра. Русинот бил уапсен во рани зори и се товари за неколку ...

Уапсен бомбашот од Дортмунд

А1 On - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен 28-годишен Русин за подметнување на бомбата во Дортмунд

Gol.mk - 21.04.2017

Уапсен е осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, објави германското обвинителство. Русин со германско државјанство е обвинет за нападот врз автобусот, кој фудбалерите на Борусија Дортмунд ги ...

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Либертас - 21.04.2017

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд. Станува збор за 29-годишник со руско-германско државјанство.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Макфакс - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Рус со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија Дортмунд ...

Уапсен маж за нападот на автобусот „Борусија Дортмунд“

Мета - 21.04.2017

Германската полиција приведе 26­-годишнo лице осомничено за минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб „Борусија Дортмунд“, соопшти германското обвинителство, додавајќи дека неговиот мотив бил финансиски, а не терористички.

28-годишен Русин уапсен за нападот над фудбалерите на Борусија

Стандард - 21.04.2017

„Исламска држава“ може да не стои зад нападот врз тимот на Борусија Дортмунд. Полицијата соопшти дека уапсила 28-годишен Русин. Според информација на германското издание „Шпигел“, сторителот не е екстремист.

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

Оff.net - 21.04.2017

Германската полиција синоќа уапсила Русин со германски пасош поради основано сомневање дека на 13. април го организирал бомбашкиот напад. Причина? Сакал да профитира на берзата од падот на акциите во ...

Навивачка „пресметка“ за пример

Канал5 - 20.04.2017

Пред почетокот на синоќешниот реванш во Монако на стадионот беше пуштена химната на навивачите на Борусија Дортмунд што ја пееја сите заедно. Навивачите на Монако и Борусија Дортмунд создадоа посебно пријателство минатата седмица кога се случи ...

Напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд е Русин кој имал голем финансиски мотив

24Фудбал - 21.04.2017

План за голема финансиска добивка стои зад нападот на автобусот на Борусија Дортмунд. Полицијата усапси лице кое е берзански шпекулант, неговата намера била да влијае на падот на акциите на клубот со што би заработил голема финансиска добивка на ...

Уапсен напаѓачот на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд

Канал5 - 21.04.2017

Германската полиција уапси 28-годишен маж утринава во врска со минатонеделниот напад на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, соопшти федералното обвинителство. Осомничениот е со руско-германско потекло и бил приведен за време на ...

Едно лице уапсено за нападот во Дортмунд

Алсат-М - 21.04.2017

Германската полиција уапсила едно лице осомничено за бомбашкиот напад врз автобусот со членовите на фудубалскиот клуб Борусија во близина на Дортмунд. Германските обвинители наведуваат дека неговиот мотив не бил терористички, туку финансиски.

Германската полиција го уапси напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд

Република - 21.04.2017

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Напаѓачот на фудбалерите на Борусија Дортмунд е Русин: Ја активирал бомбата поради пари

Курир - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Телевизија Нова - 21.04.2017

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд. Станува збор за 29-годишник со руско-германско државјанство.

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

Кајгана - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Русин со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија ...

Едно лице уапсено за нападот во Дортмунд

Тера - 21.04.2017

Германската полиција уапсила едно лице осомничено за бомбашкиот напад врз автобусот со членовите на фудубалскиот клуб Борусија во близина на Дортмунд. Германските обвинители наведуваат дека неговиот мотив не бил терористички, туку финансиски.

Уапсен Русин осомничен за нападот врз Борусија Дортмунд...

Н.Македонија - 21.04.2017

Уапсен Русин осомничен за нападот врз Борусија Дортмунд Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен е бомбашот од Дортмунд

Канал 77 - 21.04.2017

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд. Станува збор за 29-годишник со руско-германско државјанство.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Точка - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Рус со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија Дортмунд ...

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Локално - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен Русин кој ја подметнал бомбата во Дортмунд

Шеталиште - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Русин со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија ...

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Република - 21.04.2017

­ Германската полиција приведе 28­-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен напаѓачот на автобусот на Дортмунд – причината е бизарна!

Спортски - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Русин со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија ...

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Телевизија Нова - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен напаѓачот на автобусот на Дортмунд – причината е бизарна!

Таратур - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Русин со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија ...

Осомничениот Русин за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд сакал да заработи пари

+инфо - 21.04.2017

риведениот е осомничен дека учествувал во 20 убиства, а го привлекол вниманието на хотелскиот персонал во близина на експлозијата. Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на ...

Русин го извршил нападот врз автобусот на Борусија (Д)

Сител - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Рус со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија Дортмунд ...

Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Нетпрес - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Сител - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен осомничен за нападот врз автобусот со фудбалерите на Борусија

Нетпрес - 21.04.2017

Германската полиција уапсила во петокот 28-годишен маж осомничен за бомбашкиот напад врз автобусот со фудбалерите на дортмунтска Борусија пред првиот меч од четвртфиналниот дуел со Монако во Лигата на шампионите минатата седмица.

Русин уапсен за нападот врз автобусот на Борусија Дортмунд

Слободен Печат - 21.04.2017

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.