TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Фокус - 07.12.2017

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот на ...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Вечер - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за насилството во Центар и за „Тотал“

Мета - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за два предмети на Специјалното јавно обвинителство, за случајот со насилството пред Општина Центар во 2013 година, познат како „Шамари“, како и за предметот „Тотал“.

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Орбис - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас во судница тивок, надвор ја нарече брутална

МКД - 05.12.2017

Детална, исцрпна, строга и децидна. Ваков беше настапот на судијката Софче Гаврилова-Ефремова на стартот на судскиот процес „Тотал“. Обвинетиот Драган Павловиќ-Латас во судница беше тивок, бидејќи судијката пред отпочнување на судењето строго ...

Не почна судењето за случајот „Тотал“, следно рочиште на 7. декември

Нова ТВ - 05.12.2017

Денеска се одложи првото рочиште за случајот „Тотал“ во кој за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ Латас. Рочиштето е одложено затоа што според судијката не се создадени услови бидејќи обвинетиот не назначил свои претставници во ...

Почна судењето за Драган Павловиќ – Латас за затајување данок

24 Вести - 05.12.2017

Две од трите фирми на новинарот и бизнисмен, Драган Павловиќ- Латас, обвинет за даночно затајување во случајот „Тотал“ на СЈО биле регистрирани на неговата домашна адреса во Зелениково. Третата пак, судските курири воопшто не ја ни пронашле на ...

Латас: Очекувам брутално судење

Фокус - 05.12.2017

Го бараме она што го побара Зоран Заев и му беше овозможено во неговиот случај. Бараме за снимките да се жалиме и да одлучува Апелација. Јас верувам во судот, но не знам дали верувам во судијката во овој предмет.

Рочиштето за предметот „Тотал“ одложено за 7 декември

Р.С.Европа - 05.12.2017

Судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство во за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ-Латасе одложено за 7 декември. Рочиштето е одложено бидејќи судијката констатира дека не се испочитувани законските услови ...

Почна судењето за предметот „Тотал“

Р.С.Европа - 05.12.2017

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кој осомничен е новинарот Драган Павловиќ-Латас за даночно затајување. Во предметот „Тотал“ Павовиќ-Латас се товари дека како сопственик и ...

Судијката од „бомбите“ Лаличиќ се иззема од судењето на Латас

Сакам да кажам - 05.12.2017

Судечката судијка Софија Ефремова Гаврилова на денешното рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, каде што обвинет е Драган Павловиќ Латас, кажа дека судијката Сафија Лаличиќ побарала да биде изземена, па нејзино место е назначена друга втора судијка, ...

Одложено судењето за „Тотал“, Латас очекува брутално судење

+инфо - 05.12.2017

Одбраната на Латас „бомбите“ да не важат како доказ и за тоа да одлучува Апелацискиот суд. Почетокот на главната расправа во случајот „Тотал“ во кој обвинет е Драган Павловиќ Латас е одложена за во четврток бидејќи за две од обвинетите фирми чиј ...

Судењето за случајот „Тотал“ продолжува на 7-ми декември

МРТ - 05.12.2017

Во скопскиот Кривичен суд првото рочиште за случајот „Тотал“, што го отвори СЈО. За затајување данок е обвинето едно лице, управител на неколку компании за маркетинг и консултантски услуги.

Одложено судењето на Латас оти неговите фирми немале адвокати

Сакам да кажам - 05.12.2017

Првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој што обвинет за даночно затајување е Драган Павловиќ Латас се одложи за в четврток. Судијката Софија Ефремова Гаврилова го одложи точиштето бидејќи одбраната не назначила адвокати на фирмите, чиј ...

Латас: Очекувам брутално судење

Канал5 - 05.12.2017

Првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој што обвинет за даночно затајување е Драгaн Павловиќ Латас се одложи за во четврток, бидејќи одбраната не назначила адвокати на двете фирми, чиј управител е Павловиќ .

Судењето за „Тотал“ одложено за 7-ми декември

МРТ - 05.12.2017

Во скопскиот Кривичен суд, прво рочиште за случајот „Тотал“, што го отвори Специјалното јавно обвинителство. За затајување данок е обвинето едно лице, управител на неколку компании за маркетинг и консултантски услуги.

Сафија Лаличиќ се изземала од судењето на Латас

Либертас - 05.12.2017

Судечката судијка Софија Ефремова Гаврилова на денешното рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, каде што обвинет е Драган Павловиќ Латас, кажа дека судијката Сафија Лаличиќ побарала да биде изземена, па нејзино место е назначена друга втора судијка, ...

Почнa судењето за Латас за затајување данок

Правдико - 05.12.2017

Во кривичниот суд денеска почнa судењето за случајот „Тотал“, во кој е обвинет новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ Латас, заедно со три фирми: Тотал Маркетинг Доел, Тотал Медиа Центар и Медиамакс, во кои тој се јавува како сопственик или управител.

Бубевски: На 7 декември ќе почне главната расправа за „Тотал“

Либертас - 05.12.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО очекува в четврток да почне главната расправа за случајот „Тотал“. Според него, на денешното рочиште се покажало дека судот доследно си ги применува одредбите од Законот за кривична постапка и дека се обидува да ...

Прво рочиште за случајот „Тотал“

МРТ - 05.12.2017

За затајување данок е обвинето едно лице, управител на неколку компании за маркетинг и консултантски услуги... Во скопскиот Кривичен суд е закажано првото рочиште за случајот „Тотал“, што го отвори Специјалното јавно обвинителство.

Почнува судењето за „Тотал“, случај во којшто е осомничен Латас

Либертас - 05.12.2017

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој е осомничен новинарот Драган Павловиќ – Латас за даночно затајување. Предметот „Тотал“ се однесува на даночно затајување од страна на Латас како сопственик и управител ...

ВИДЕО: Започна судењето за случајот „Тотал“

Курир - 05.12.2017

Денеска започна судењето за случајот „Тотал“ во кој се обвинува новинарот Драган Павловиќ – Латас заедно со три фирми: Тотал Маркетинг Доел, Тотал Медиа Центар и Медиамакс, во кои тој се јавува како сопственик или управител за одбегнување плаќање ...

Латас: Очекувам брутално судење, му верувам на судот, но не и на судијката

Мета - 05.12.2017

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска беше одложено бидејќи сè уште не се назначени ...

Латас денес седнува на обвинителна клупа за „Тотал“

Шеталиште - 05.12.2017

Новинарот и уредник на Телевизија Сител, Драган Павловиќ-Латас денес седнува на обвинителна клупа за даночно затајување во случајот на СЈО под кодното име „Тотал“. За овој предмет денес во Основниот суд Скопје 1 е закажано првото рочиште на кое ...

Латас: Очекувам брутално судење - барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Press24 - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја во него верувам, а во судијката не.

(ГАЛЕРИЈА) Одложено рочиштето за „Тотал“ во кој се гони Драган Павловиќ Латас

Фактор - 05.12.2017

Се одложи првото рочиште за случајот „Тотал“ за 7 декември. Во случајот за даночно затајување е обвинет новинарот Драган Павловиќ Латас. Рочиштето денеска е одложено бидејќи според судијката не се создадени услови затоа што обвинетиот не назначил ...

Латас седнува на обвинителна клупа

Нетпрес - 05.12.2017

Денеска почнува судењето за случајот „Тотал“, во кој како обвинет се јавува новинарот Драган Павловиќ Латас. Покрај Латас, обвинението ги опфаќа и трите фирми во кои тој е сопственик или управител: „Тотал Маркетинг Доел“, „Тотал Медиа Центар“ и ...

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас во судница тивок, надвор ја нарече брутална

Локално - 05.12.2017

Детална, исцрпна, строга и децидна. Ваков беше настапот на судијката Софче Гаврилова-Ефремова на стартот на судскиот процес „Тотал“. Обвинетиот Драган Павловиќ-Латас во судница беше тивок, бидејќи судијката пред отпочнување на судењето строго ...

Латас: Очекувам брутално судење

Фактор - 05.12.2017

Очекувам брутално судење, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас, откако денеска беше одложенo рочиштето во случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство, каде тој се гони за даночно затајување.

Латас: Очекувам брутално судење

Макфакс - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја верувам, а во судијката не.

Бубевски: На 7 декември ќе почне главната расправа за „Тотал”

Слободен Печат - 05.12.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО очекува в четврток да почне главната расправа за случајот „Тотал“. Според него, на денешното рочиште се покажало дека судот доследно си ги применува одредбите од Законот за кривична постапка и дека се обидува да ...

Одложено првото рочиште за Тотал, презакажано на 7 декември

ТВ21 - 05.12.2017

Одложено е првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас за даночно затајување. Причина за одложовањето е тоа што обвинетите правни, односно фирми немаа правен застапник.

Латас: Очекувам брутално судење, му верувам на судот, но не и на судијката

Бриф - 05.12.2017

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска беше одложено бидејќи сè уште не се назначени ...

За денешното рочиште Латас за неговите фирми треба да донесе адвокати на кои им верува

МКД - 07.12.2017

Откако во вторникот беше одложено, за денес во судница Драган Павловиќ-Латас, обвинет во случајот „Тотал“ во судница треба да донесе адвокати кои ќе ги застапуваат неговите фирми, а на кои како што побарал и самиот од судот, тој ќе им верува.

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Курир - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и јас во него верувам, а во судијката не.

Се одложи рочиштето на Латас, фирмите немале адвокати

ТВ21 - 05.12.2017

Првото рочиштето на Драган Павловиќ Латас за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 7 декември поради тоа што фирмите немале правен застапник. Покрај Латас, обвинението ги опфаќа и трите фирми во кои тој е сопственик или ...

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас очекува брутално судење

10без10 - 05.12.2017

Откако го отвори рочиштето, судијката рече дека на обвинетиот на кого му се суди му се закануваат најмалку 4 години затвор. Гаврилова-Ефремова до детали објасни како поканите за трите фирми обвинети во овој предмет патувале, но се враќале како ...

На Латас му се заканува казна од 4 години затвор, тој побара изземање на бомбите

Вечер - 05.12.2017

На новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ – Латас, кој е обвинет во случајот „Тотал“ му се заканува казна затвор од минимум четири години. На денешното рочиштето не беа присутни претставници на правните лица.

(ВИДЕО) Бубевски: На 7. декември ќе почне главната расправа за „Тотал“

А1 On - 05.12.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО очекува в четврток да почне главната расправа за случајот „Тотал“. Според него, на денешното рочиште се покажало дека судот доследно си ги применува одредбите од Законот за кривична постапка и дека се обидува да ...

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Алсат-М - 05.12.2017

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...

Латас oчекувам брутално судење – нема доверба во судијката

Позитив.мк - 05.12.2017

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска беше одложено бидејќи сè уште не се назначени ...

Латас: Очекувам брутално судење - барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

Сител - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја во него верувам, а во судијката не.

(ВИДЕО) Латас: Тоа што му е дозволено на Зоран Заев да важи и за мене

А1 On - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја верувам, а во судијката не.

Латас се појави во суд за „Тотал“, судењето одложено за на 7 декември

24 Вести - 05.12.2017

Новинарот Драган Павловиќ - Латас кој е осомничен за даночно затајување во предметот на СЈО „Тотал“ дојде во Кривичниот суд. Судијката констатира дека не се испочитувани законските услови за одржување расправа бидејќи не се определени законски ...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

МК News - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја во него верувам, а во судијката не.

Латас: Очекувам брутално судење

Либертас - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја верувам, а во судијката не.

Денеска Латас повторно на суд, ново рочиште за предметот „Тотал“

еМагазин - 05.12.2017

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...

Латас: Тоа што му е дозволено на Зоран Заев да важи и за мене

Локално - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и јас верувам, а во судијката не.

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Канал5 - 05.12.2017

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...

Латас: Очекувам брутално судење

Кајгана - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно иземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено, а за мене одбиено. Судот е еден и јас верувам, а во судијката не.