TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Opel со конкретен одговор за Qashqai

Авто Плус - 21.04.2017

Opel го претстави својот следен нов модел - теренецот под име Grandland X, кој на европскиот пазар ќе треба да се спротивстави на Nissan Qashqai и на новиот Seat Ateca. Деби на автомобилот пред публика ќе се одржи на автосалонот во Франкфурт, наесен.

Opel со конкретен одговор за Qashqai

Вистина.мк - 21.04.2017

Opel го претстави својот следен нов модел – теренецот под име Grandland X, кој на европскиот пазар ќе треба да се спротивстави на Nissan Qashqai и на новиот Seat Ateca. Деби на автомобилот пред публика ќе се одржи на автосалонот во Франкфурт, наесен.