TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети: Потребни ни се кредибилни избори...

Н.Македонија - 12.10.2017

Ахмети: Потребни ни се кредибилни избори Ние сме тука да ја нагласиме потребата за продолжување на раководењето со општините со кои досега раководевме за да постигнеме поголеми резултати, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва од митингот во ...

Aрифи ја претстави програмата за Тетово

Алсат-М - 12.10.2017

К андидат ката на ДУИ за Тетово, Теута Арифи ја претстави изборната програма. Таа новиот мандат го темели врз градење на новиот водовод и зголемувањето на капацитетот н а вода за пиење. Во четиригодишниот мандат на Арифи се истакнати инфраструктурни ...

Арифи: Дајте ми втор мандат за да ги завршам почнатите проекти

ТВ21 - 12.10.2017

На денешната прес конференција Теута Арифи, ги претстави сите реализирани проекти во текот на четиригодишниот мандат, а сега како кандидатка за градоначалничка од редовите на ДУИ, бара втор мандат за да ги доврши започнатите проекти.

Заев: Ќе го гасифицираме Кратово

Newsroom - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше на предизборен митинг со граѓаните на Кратово и најави гасификација на овој град.. „Убеден сум дека можеме да го гасифицираме Кратово. Јас ја гасифицирав Струмица. Овде тоа е многу возможна мисија.

(ВИДЕО) Заев: Кратово ќе биде гасифицирано

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово тој порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев, имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од ...

(ВИДЕО) Гелова Стојанова: Кога Заев вели дека Македонија ќе ја направи како Струмица, тоа значи дека ќе цвета ...

А1 On - 12.10.2017

Кога кандидатите за градоначалници од редовите на СДС говорат за гасификација на општините, тие говорат за гасификација која ќе функционира по системот воспоставен во Струмица. Во градот каде Зоран Заев ја спроведе гасификацијата, граѓаните плаќаат ...

Заев: Кратово ќе биде гасифицирано, ќе се отворат нови работни места, младите да може да заработуваат и да основаат ...

Стандард - 12.10.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од парламентарното мнозинство во реализирање на мерките кои носат ...

СДСМ ќе одржи митинзи во Штип и во Карбинци

Макфакс - 12.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе биде со граѓаните на Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Во 20:30 часот на плоштадот во Штип ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска, каде ќе се обрати претседателот на ...

Заев: Развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во ЕУ

МРТ - 12.10.2017

Коалицијата „Живот во Македонија“ е во Пробиштип и во Штип, откако се претстави пред граѓаните на Крушево и на Прилеп. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во Европската унија...

Ахмети: ДУИ ги исполнува ветувањата

МРТ - 12.10.2017

Демократската унија за интеграција на средби со граѓани во Тетово, откако одржа митинг во Гостивар. Лидерот на партија Али Ахмети и кандидатот за градоначалник Невзат Бејта ги уверуваа жителите дека ќе ги исполнат ветувањата.

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Шеталиште - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за ...

ЦЕЛ ШТИП Е НА ПЛОШТАД – Погледнете во живо колку луѓе има на големиот митинг на СДСМ!

Sky - 12.10.2017

Во 20 часот и 30 минути треба да започне централниот митинг на СДСМ во Штип, каде што е најавено обраќање на кандидатите на СДСМ за градоначалник и првиот човек на советничката листа, На митингот ќе се обрати и лидерот на СДСМ и македонски премиер ...

ВИДЕО: Цело Кратово излезе за ЗОРАН ЗАЕВ – толку народ за еден лидер никогаш не се насобрал!

Sky - 12.10.2017

На 15 октомври да го поддржиме кандидатот за градоначалник Љупчо Бојаџиев, за да ги реализираме проекциите за подобрување на животот на граѓаните на општина Кратово. По победата во недела, Кратово ќе биде една од општините кои ќе бидат гасифицирани.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Аеродром и Велес

Курир - 12.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска ќе одржи два митинзи во Аеродром на платото позади Бисер со почеток во 18:00 часот и во Велес на плоштадот С’рмаале со почеток во 20:30 ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Ахмети во Гостивар: Граѓаните го поддржуваат Невзат Бејта

Сител - 12.10.2017

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, придружуван од шефот на изборниот штаб Фатмир Бесими, вчера беше во посета во општина Гостивар, при што од локалните структури беше информиран за текот на кампањата за локалните избори, кои ќе се оддржат во недела.

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Сител - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев: Лага е дека ќе го продадам името, немам сметки во Белизе како други политичари

Фактор - 12.10.2017

Зоран Заев, предводникот на СДСМ, во последните денови од изборната кампања се повеќе говори за генералните политики отколку за локалните проблеми, па овој пат на митингот во Прилеп вети дека може да се реши спорот за името, а притоа да се сочува ...

Груевски: СДСМ само зборуваат, ние делуваме и создаваме

Поглед - 12.10.2017

Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг кој Коалицијата „За подобра Македонија“ го одржува во Делчево истакна дека има уште само неколку дена до изборите на 15 октомври, до победата во Делчево.

Заев: Ќе го решиме спорот за името и ќе останеме горди Македонци

Фокус - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам, Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп Зоран Заев, лидер на СДСМ. Како што истакна тој, Македонија ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат ...

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

А1 On - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Ахмети: Потребни ни се кредибилни избори

+инфо - 12.10.2017

Ахмети повторно упати апел до партиите да се придржуваат кон правилата за демократски и фер изборен процес. Ние сме тука да ја нагласиме потребата за продолжување на раководењето со општините со кои досега раководевме за да постигнеме поголеми ...

(ВИДЕО) Заев: Гасификацијата на Кратово е важна за развојот на индустријата, за нови работи места и за заштеда на ...

А1 On - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово, Заев порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од ...

(ВИДЕО) Гелова Стојанова: Кога Заев вели дека Македонија ќе ја направи како Струмица, тоа значи дека ќе цвета ...

Локално - 12.10.2017

Кога кандидатите за градоначалници од редовите на СДС говорат за гасификација на општините, тие говорат за гасификација која ќе функционира по системот воспоставен во Струмица. Во градот каде Зоран Заев ја спроведе гасификацијата, граѓаните плаќаат ...

Заев вечерва ќе го крене Штип на нозе

Sky - 12.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе биде со граѓаните на Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Во 20:30 часот на плоштадот во Штип ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска, каде ќе се обрати претседателот на ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Точка - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Ахмети во Гостивар: Граѓаните го поддржуваат Невзат Бејта...

Н.Македонија - 12.10.2017

Ахмети во Гостивар: Граѓаните го поддржуваат Невзат Бејта Лидерот на ДУИ Али Ахмети, придружуван од шефот на изборниот штаб Фатмир Бесими, вчера беше во посета во општина Гостивар, при што од локалните структури беше информиран за текот на кампањата ...

ВО ЖИВО Митингот на СДСМ во Прилеп

+инфо - 11.10.2017

Заев се обрати на митингот на СДСМ и коалицијата во Крушево, а се сретна и со граѓаните на Долнени, Кривогаштани, Дебреште, Лажани. Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска е со граѓаните на Долнени, Кривогаштани, Крушево и Прилеп.

Заев од Долнени: Колку повеќе ги враќаме парите назад, толку повеќе граѓаните ќе си ги плаќаат давачките

А1 On - 11.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имаше средба со жителите на Општина Долнени и населеното местото Дебрешта. Пред жителите од овој крај Заев рече дека со чесна и одговорна политика има пари за се.

Бејта: Јавен превоз и зелени површини во Гостивар

Алсат-М - 11.10.2017

Кандидатот на ДУИ за Општина Гостивар, Невзат Бејта ги продолжи изборните активности за промовирање на изборната програма за следните четири години. Бејта посебен акцент посвети на поставувањето на водоводна мрежа.

Заев: Да изградиме европско Крушево во европска Македонија

Алфа - 11.10.2017

Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за занаетчиството и поврзување со селата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од вечерашниот предизборен митинг во Крушево. Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за ...

Митинг на СДСМ во Струмица

Алсат-М - 11.10.2017

СДСМ ја претстави политичката програма за општина Струмица, каде оваа партија го кандидира Коста Јаневски. Овој кандидат вети 20 капитални проекти и 100 мали, вклучувајќи и детски градинки, домови за стари лица, улици и патишта, модернизација на ...

ДУИ денеска во Гостивар

ТВ21 - 11.10.2017

Денеска, во текот на предизборните активности, кандидатот на ДУИ за градоначалник на општина Гостивар, Невзат Бејта, го посети селото Форино. Изградба на улици во селото Форино, уредувањето на речната корита на реката Јахорта, изградба на спортска ...

(ВИДЕО) Заев: Крушево кај ти се младите? Приклучете се, режимот завршува – носиме живот за сите

А1 On - 11.10.2017

Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Вечер - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев: Крушево, кај ти се младите? Ви ветувам, правда ќе има во Македонија (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2017

„Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите“, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Централен митинг на СДСМ и коалицијата во Прилеп

Бриф - 11.10.2017

Денеска со почеток во 20:30 часот, во Прилеп (пред влезот на старата прилепска чаршија) ќе се одржи Централниот митинг на СДСМ и коалицијата, каде ќе се обрати претседателот на СДСМ Зоран ...

Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Делчево

Република - 11.10.2017

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска со митинг во Берово и Делчево

Курир - 11.10.2017

Со почеток во 19:30 часот Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Никола Груевски ќе одржи средба со граѓани во Пехчево ...

Заев од Радовиш: Нашата Македонија отвори ново поглавје, ајде да ги завршиме промените!

Слободен Печат - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги повика граѓаните да ги заокружат промените и да ја дозавршат работата до крај за секаде да се почувствуваат промените. „Македонија отвори ново поглавје.

Власта без одговорност за смртноста кај новороденчињата

Нетпрес - 11.10.2017

Низата трагедии што ја потресоа македонската јавност со големата смртност на новороденчиња, не предизвикаа чувство на одговроност кај Владата и премиерот Зоран Заев кој води кампања пред локалните избори, а неговите министри ја одбегнуваат ...

Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ќе се исполни

А1 On - 11.10.2017

Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Заев: Македонија треба да отвори ново поглавје, што ќе донесе живот за сите...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев: Македонија треба да отвори ново поглавје, што ќе донесе живот за сите Македонија треба да отвори ново поглавје кое ќе донесе живот за сите граѓани, да има повисоки плати, да се обезбеди работа за младите, но и да има живот во театрите, да ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев:Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на посебна паралелна сообраќајна лента на Валандовско брдо, ...

СДСМ во Крушево и во Прилеп, ВМРО-ДПМНЕ во Берово и во Делчево, ДУИ во Гостивар...

Н.Македонија - 11.10.2017

СДСМ во Крушево и во Прилеп, ВМРО-ДПМНЕ во Берово и во Делчево, ДУИ во Гостивар Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и средби со граѓани ја продолжуваат изборната кампања.

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и со Валандово, субвенциите ќе растат...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и со Валандово, субвенциите ќе растат Го враќаме животот во Македонија, но цело ќе биде се кога ќе се случи животот во сите општини во Македонија. Конче лани во декември победи, овој пат очекувам работата да се ...

Заев до струмичани: Вие сте најзаслужни што денеска Македонија слободно живее

Алфа - 10.10.2017

А коaлицијата „За живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Струмица. А коалицијата „За живот во Македонија“ предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Струмица. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на струмичани им порача дека ...

СДСМ на митинзи во Радовиш и Струмица

Канал5 - 10.10.2017

Централниот карван на СДСМ „За живот во Македонија“ вечерва на митинзи во Радовиш и Струмица ...

Струмица го напушта Заев: СДСМ носи автобуси на митингот за да покаже гужва (ФОТО)

Маркукуле - 11.10.2017

СДСМ и Зоран Заев се соочени со пораз во неговата Струмива на претстојните локални избори. Токму поради ова, Заев и СДСМ мора да носат автобуси со луѓе за да покажат масовност на вечерашниот митинг.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Локално - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...