TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По аквизицијата на Opel, PSA се подготвува за глобална експанзија

CARClub - 20.03.2017

Информацијата – која доаѓа директно од фамилијата Peugeot – кажува дека францускиот концерн има планови за глобална експанзија благодарение на купувањето на германскиот бренд. Во заедничко интервју за германскиот Welt am Sonntag, Jean-Philippe ...

Еволуцијата на VW Golf GTI во последните 40 години (ВИДЕО)

Додај Гас - 20.03.2017

Пред нешто повеќе од 40 години, група инженери од Volkswagen го земале тогаш најновиот вбризгувачки систем на Bosch и го инсталирале во моторот на Audi 80. Сето тоа го ставиле под капакот на тогашниот Golf и држеле палци со надеж проектот да им биде ...

ААН: Peugeot 3008 е Автомобил на годината и во Србија

Високи Октани - 20.03.2017

Неколку дена пред отворањето на белградскиот Автосалон со одлуката на гласовите од жирито на Асоцијацијата на автомобилски новинари на Србија францускиот „лав“ ја освои титулата Автомобил на годината во Србија за 2017 По жестока „борба“ со ...

Renault отвори лабораторија за иновации во Париз

Авто Плус - 20.03.2017

Renault Open Innovation Lab - Le Square - е новооткриената лабораторија на француската компанија за иновации во Париз. Таа има за цел да дефинира нови начини за работа и истражување за иднината на автомобилите и поттикнува партнерствата со нови ...

20 најпродавани автомобили во Европа за 2016 година

Додај Гас - 20.03.2017

Најдобрата петорка и понатаму ја чинат исти модели како и во 2015 година, но со малку поинаков распоред. Освен што го има убедливо најпродаваниот модел во Европа, VW Group доминира на листата со вкупно 7 модели.

Renault Sport со „жешка“ вест

Авто Плус - 19.03.2017

Спортската единици на францускиот производител Renault објави видео со кое го најавува лансирањето на нов модел. Снимката беше поставена од страна на Renault Sport на Facebook и брзо собра огромен број фанови.

Opel како самостојна компанија

Спортклуб - 19.03.2017

Карл-Томас Нојман останува шеф на Opel и по преземањето на компанијата од новите газди- PSA Group и тој најави промоцијата на електрични возила и новини на пазарот на SUV моделите. ,,За мене е важно да застанам пред нашите вработени и да им кажам ...

Како понатаму? Opel под капата на новиот сопственик

Додај Гас - 20.03.2017

Карл-Томас Нојман останува на чело на Opel и кај новиот сопственик на брендот – PSA Group, а неговите планови вклучуваат промоција на нови електрични модели како и пласирање на голем SUV модел на пазарот.